ورود به آزمون
دانشگاه آزاد تهران غرب

دانشگاه آزاد تهران غرب

معرفی ددانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب برای انتخاب رشته بر پایه شناخت کنکوری های هدف مند و آینده ساز در انتشارات هدف

تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب

دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب فعالیت خود را از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۷۳ تحت عنوان مؤسسه فنی و آموزش عالی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی با جذب دانشجو به صورت تمام وقت در رشته کاربرد کامپیوتر در مقطع کاردانی ناپیوسته آغاز و در سال ۱۳۸۷ با افزایش جذب دانشجو درمقطع کاردانی و کارشناسی، به واحد تهران سما تغییر نام یافت. در سال ۱۳۸۲ آموزشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه تهران سما و در سال ۱۳۸۳ آموزشکده فنی حرفه‌ای پسرانه تهران سما با ظرفیت جذب دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته به عنوان زیر مجموعه ایی از این واحد دانشگاهی راه اندازی گردیدند. در سال ۱۳۸۵ واحد تهران سما از سازمان سما منفک و به عنوان یکی از واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی فعالیت خود را ادامه و در سال ۱۳۸۶ رسماً با نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب تغییر نام داد. در بدو فعالیت واحد تهران غرب برخی رشته‌های علوم انسانی و فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی به جمع رشته‌های واحد تهران غرب افزوده و به دنبال آن طی سال‌های ۱۳۸۷–۱۳۹۰ ضمن تکمیل رشته‌های فنی و مهندسی، مدیریت و علوم انسانی نسبت به جذب کادر هیئت علمی مجرب و ارتقای هرم علمی این واحد دانشگاهی اقدام گردید.

در تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب، سال ۱۳۹۳ را می‌توان به عنوان نقطه عطفی در شکل‌گیری، گسترش و ارتقای این دانشگاه معرفی نمود. در این سال ضمن گسترش فضای آموزشی، دانشکده هنر و معماری و متعاقب آن دانشکده مدیریت تأسیس و علاوه بر گسترش رشته گرایش‌های کارشناسی این دانشکده‌ها، در مقطع تحصیلات تکمیلی، در ۸ رشته گرایش دکتری و ۲۳ رشته گرایش کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو گردید بطوریکه در پایان سال ۹۳ تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از ۱۰۰۰۰ نفر افزایش یافت.

سال‌های ۹۶–۹۴ را می‌توان به عنوان سال‌های گسترش فضای آموزشی، اصلاح و توسعه ساختار اداری و تکمیل نیروی انسانی، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی و زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات، گسترش رشته گرایش‌های تحصیلات تکمیلی، راه اندازی مراکز تحقیقاتی و رشد، برقراری روابط و همکاری با مراکز صنعتی و پژوهشگاه‌ها نام برد بطوریکه دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب به عنوان واحد دانشگاه آزاد اسلامی پیشرو نه تنها در استان تهران بلکه در سطح کشور با دارا بودن قریب ۱۶۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های فنی و مهندسی، مدیریت، هنر و معماری و علوم انسانی، ۱۸۰عضو هیئت علمی، بیش از۳۲ آزمایشگاه و کارگاه، دو مرکز تحقیقاتی و مرکز رشد معرفی می‌گردد.

دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب

این واحد دارای ۵ دانشکده می‌باشد: ۱ - فنی و مهندسی ۲ - مدیریت ۳ - علوم انسانی ۴ - هنر و معماری ۵ - علوم پایه و عمومی 

رشته های دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب در مقطع کارشناسی عبارتند از :
۱- طراحی صنعتی ۲- مهندسی صنایع ۳- برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها ۴- مهندسی مکانیک ۵- مهندسی عمران ۶- طراحی جامدات ۷- مهندسی برق ۸- برق الکترونیک ۹- مهندسی کامپیوتر سخت افزار ۱۰- نرم افزار ۱۱- معماری سیستم های کامپیوتری ۱۲- حسابداری ۱۳- حسابداری دولتی ۱۴- حسابداری مالیاتی ۱۵- حسابرسی ۱۶- مدیریت دولتی ۱۷- مدیریت جهانگردی ۱۸- مدیریت گمرکی ۱۹- مدیریت هتلداری ۲۰- مهندسی معماری

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب :
۱- مهندسی کامپیوتر ۲- معماری سیستم های کامپیوتری ۳- طراحی صنعتی ۴- مدیریت دولتی ۵- مدیریت گمرکی ۶- مدیریت جهانگردی ۷- حسابداری مالیاتی ۸- حسابداری دولتی ۹- حسابداری – حسابرسی


افتخارات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب

در حال حاضر 10833 دانشجو و 167 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 2133 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب صاحب امتیاز و ناشر 1 مجله تخصصی است و تا کنون 2 همایش توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 12 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1398 پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «سالمندان» و «رشد» منتشر نموده اند.

استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند. رویداد جهانی استارت آپ ویکند بر اساس ایده‌ها برگزار می‌شود و در این رویداد شرکت کنندگان ایده‌های فن آورانه خود را جهت داوری و انتخاب ایده برتر ارائه خواهند نمود.  این رویداد به عنوان نخستین رویداد استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه ۱۳۹۴ در دانشگاه تهران غرب برگزار شد.


 

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب