معرفی رشته صنایع غذایی

تعریف :

رشته­ ب علوم و صنایع غذایی گرايش كنترل كيفيت كه وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و بیشتر به کنترل بهداشت و سلامت مواد غذایی می­پردازد. رشته­ مهندسی علوم و صنايع غذايي، كه وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و بيشتر به نحوه­ي تبدیل مواد غذایی نظارت دارد. هدف از اين رشته تربيت افرادي است که نظارت دائم بر کنترل کيفي و بهداشت مواد غذايي در فرآيند توليد را داشته باشند. براي اين‌که محصولاتي سالم و باکيفيت به‌دست مصرف کننده برسد، کارهاي زيادي در کارخانه اعم از استفاده از روش‌هاي بهينه در توليد مواد غذايي، طراحي فرآيندهاي مناسب براي توليد، کنترل و نظارت بر سلامت مواد اوليه و محصولات توليدي و... انجام مي‌شود که بخشي از وظايف يک متخصص صنايع غذايي است. با‌ توجه به پيدايش عادات و سبک‌هاي نوين غذايي و نياز روزافزون جامعه به تنوع محصولات و فرآورده‌هاي غذايي، آينده اين رشته روشن به نظر مي‌رسد.

معرفی رشته صنایع غذایی

توانایی های لازم :

دقت بالا و توجه به جزئيات ، علاقه به درس شيمي ، توانايي مديريتی ، مهارت‌هاي ارتباطي با افراد از ویژگی های مهم علاقه مندان به این رشته است . 

دانشگاه های دارای این رشته :

دانشگاه سراسری ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه غيرانتفاعي و دانشگاه پيام‌نور

امکان ادامه تحصیل :

تا مقطع دکترا

موقعیت های شغلی :

برای فارغ التحصیلان رشته صنایع غذایی آزمايشگاه‌ها، خط توليد کارخانجات مواد غذايي، مؤسسات تحقيقاتي، دانشگاه‌ها فضاهای مناسب کاری مهیاست . 

مدیر :

در صورت ادامه تحصيل در رشتة مديريت ميتوانيد مدير بخشهاي مختلف شويد.
 درآمد ماهيانه: 4 تا 6 ميليون تومان


 

متخصص :

استاد دانشگاه/ متخصص توليد
 درآمد ماهيانه: 5 تا 8 ميليون تومان

کارمند :

کارخانه ها و شرکت ها
 درآمد ماهيانه: 2 تا 6 ميليون تومان

کارآفرین :

تأسيس کارخانه صنايع غذايي 
 درآمد ماهيانه: 15 تا 60 ميليون تومان