ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب تست فارسی دهم الگو ویژه داوطلبان کنکور 1400

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی ، آموزش و تست

رشته : عمومی

مناسب : ازتابستان 

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب درسی فارسی دهم که برای اولین بار وارد نظام آموزشی شده ، کتابی است که نیاز به شرح و توضیح و طبقه بندی و مطالب تکمیلی دارد . کتاب تست دهم الگو کاملا موضوعی و مبحث محور جهت یادگیری ساده تر تعریف شده است .
فصل اول : لغت و املا 
در این فصل به صورت درس به درس تمام لغات معنی شده در واژه نامه و لغات معنی نشده  آورده شده است . در این بخش تمام واژگان در تمام بخش ها مورد توجه قرار گرفته است ، شامل اصل درس ، کارگاه متن پژوهی ، گنج حکمت ، روان خوانی ، شعر خوانی و حتی تحلیل فصل و گونه شناسی
فصل دوم : قرابت معنایی
در این فصل به صورت درس به درس ، ابتدا خلاصه هر درس را آورده و سپس مفاهیم مهم آن درس مورد به مورد توضیح داده شده است .
فصل سوم : تاریخ ادبیات
با توجه به حجم کم تاریخ ادبیات در کتاب درسی دهم و نبودن اعلام انتهای کتاب ، کل تاریخ ادبیات ها در جدولی گردآوری شده
فصل چهارم : دستور
با توجه به پراکندگی دستور زبان در سالهای هفتم تا دهم ، مولف سعی داشته در یک طبقه بندی سیزده گانه تمام موارد را در یکجا گرد هم آورد .
فصل پنجم : آرایه های ادبی
در این فصل تمام آرایه های هفتم تا دهم که برای شما موثر است در یکجا گرد هم آمده است .
فصل ششم : پاسخ تمارین کتاب درسی
فصل هفتم : پاسخ تشریحی تست ها
فصل هشتم : مفاهیم کتاب نگارش
 توجه مهم: با توجه به تغییر کتاب درسی سال 1397 نسبت به سال گذشته، این کتاب برای داوطلبان کنکور 1400 مناسب است!
سری کتاب
سری کتاب های مبحثی
، یا به تعریف دیگر سری کتاب های عبدالمحمدی نشر الگو ! مختص کتب فارسی این مولف محترم است . حالا اگه ندید بگیریم از نظر حرفه ای چرا یک نشر یک سری کتاب صرفا برای یک درس و انحصارا یک مولف تولید می کند ، ولی در تعریف این سری کتاب می توان گفت:
درس نامه های مبحثی قوی برای دروس
تست های متناسب ( که البته حجم چهار کتاب کنکور آن خیلی زیاد و غیر منطقی است ) ولی در پایه دهم همه چیز نرمال به نظر می رسد
پاسخنامه تشریحی و کامل آموزشی

درباره مولف
علیرضا عبدالمحمدی
 مدرس ادبیات و زبان فارسی کنکور  ، فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف و مؤلف بیش از ۲۵ عنوان کتاب کمک درسی ادبیات و زبان فارسی است . عبدالمحمدی بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس در مراکز آموزشی برتر سراسر کشور را در رزومه خود دارد . تدریس در مدارس انرژی اتمی ٬ ابوریحان ٬ کوشش ٬ مهدوی ٬ مهرآیین پسران ٬ مهرآیین دختران ٬ فرزانگان ٬ سلام سبز ٬ خیام (کرج) ٬ نرجس ٬ جامی ٬ روزبه ٬ سلام های تجریش ٬ صادقیه ٬ دیباجی ٬ یوسف آباد ٬ همت ٬ایران زمین و نجم الثاقب ٬ فریده سلیمی ٬ ابوعلی سینا ٬ نمونه رشد پسران و دختران ( منطقه ۱۶) ٬ علامه طباطبایی آبشناسان ٬ علامه بهپویان ٬ رهیار ٬ امام خمینی( منطقه ۱۶) ٬ شهدای کارگر ( منطقه ۱۵) ٬ دخترانه نیکان ( منطقه۱۶) ٬ بشری (منطقه ۱۹) ٬ فرشتگان ٬ موسسه کائو  ٬ قلمچی (ساوه) ٬ موسسه مرآت ٬ مبتکران( منطقه۱۶) ٬ ضحی ٬ دانشور ٬ خاتم (منطقه۱۹) ٬ ندای زینب ٬ موتلفه ٬ ایثار ٬ خدیجه کبری ٬ شمیم نرگس ٬ سید فاطمی ٬ دانشمند ٬ ایران زمین (اهواز) نیز در رزومه این استاد قابل مشاهده است .

تست و تمرین و پاسخنامه تشریحی
تست های درس به درس بر اساس محتواهای هر درس در انتهای درسنامه قرار دارد . تعداد تست های مطرح شده در هر درس مناسب دانش آموز مقطع دهم است و از نظر کیفی هم سعی بر ارائه تست های استاندارد داشته تا هم سطح و مشابه کنکور باشد .

 

پاسخنامه تشریحی
تست های کنکور
تیپ بندی آموزشی
تالیف تست های کاربردی

حجم زیاد

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید