ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب تست ریاضیات گسسته دوازدهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و تست

رشته : ریاضی

مناسب : ازتابستان 

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب تست گسسته الگو با هدف کسب توانایی و ارتقا مهارت های داوطلبان در تست زنی با رویکرد آموزش نکات و مکمل کتاب درسی است . هر فصل کتاب به چند درس تقسیم شده است  که در ابتدای هر درس ضمن مرور نکات مربوط به آن درس روش های اصلی حل تست را با آوردن نمونه های تست آموزشی مطرح نموده است . در تست های انتهای هر بخش به تنوع و بودجه بندی تیپ ها اهمیت داده است . کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم بر سه اصل درس‌نامه ، پرسش چهارگزینه‌ای و پاسخ‌ تشریحی به قلم علیرضا علی پور تالیف شده است.

این کتاب در 224 صفحه و با محتوای زیر در اختیار شماست :
نظریه اعداد
استدلال ریاضی
بخشپذیری در اعداد صحیح
همنهشتی در اعداد صحیح و کاربردها
گراف و مدل سازی
معرفی گراف
مدلسازی با گراف
ترکیبیات
مباحث ترکیبیات
روش هایی برای شمارش

اهمیت درس گسسته
ریاضیات گسسته کنکور که در دوره ی پیش دانشگاهی ارائه می گردد ، شامل مطالبی جالب و متنوع و در عین حال متفاوت از آن چیزی است که تاکنون در ریاضیات ارائه شده است . از مباحث مختلف ریاضیات گسسته و جبر و احتمال جمعا 12تا14تست در کنکور سراسری رشته ریاضی ارائه میشود که حدود 24درصد از سوالات ریاضی میباشد .

سری کتاب
 سری تست بر سه اصل درس‌نامه ، پرسش چهارگزینه‌ای و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است . این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مروری سریع بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است . در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود . در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است .
درباره نویسنده
علیرضا علی پور ، متولد ۱۳۵۴، دانش آموختهٔ ریاضی در مقطع دکتری از دانشگاه صنعتی شریف است . از‌‌ همان سال‌های اولیه ورود به دانشگاه ، تدریس ریاضی را شروع کرده است . از آنجا که خودش در المپیادهای کشوری در رشتهٔ ریاضی ، کامپیو‌تر و فیزیک شرکت کرده ، خیلی مایل است  دورهٔ تدریس ریاضی المپیاد‌ها را به صورت منظم و سیستماتیک انجام دهد .

درسنامه
درسنامه های این کتاب حاوی تعاریف کوتاه و چند خطی است و پس از هر تعریف چند تست آموزشی برای تثبیت مباحث آموزش داده شده قرار گرفته است .

تست و پاسخنامه
بیش از ۱۰۰۰ پرسش‌ چهار‌گزینه‌ای
21خودآزمایی برای مرور مطالب
پوشش سوالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر
پاسخ‌های کاملاً تشریحی برای پرسش‌های چهارگزینه‌ای پایان درس‌نامه‌ها


 

درسنامه شیوا
خودآزمایی انتهای فصل
آموزش مبحث محور
تستهای آموزشی در درسنامه

درسنامه کوتاه
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید