ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب پرسش های چهار گزینه ای فلسفه و منطق دوازدهم خیلی سبز

انتشارات : خیلی سبز

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و تست

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب تست فلسفه و منطق پایه انتشارات خیلی سبز  مجموعه‌ای است کامل شامل درس‌نامه‌‌های کاربردی از تمام مباحث کتاب  فلسفه دوازدهم و انواع تست‌های مرتبط با کتب مذکور . مولف در این کتاب سعی بر تحلیل و موشکافی متون کتاب درسی داشته و گاه نیز سعی بر آموزش برخی قسمت ها با مثال های بیشتر داشته . در میان درس نامه ها مثال های آموزشی برای درک بیشتر آمورده شده و برخی از قسمت های ستاره دار کتاب درسی را در قسمت های ستاره دار توضیح داده است .  دانش‌آموز با بررسی و واکاوی این قسمت، مهارت لازم در پاسخگویی به سوالات امتحانی را به دست می‌آورد.
از نقاط قوت درسنامه های این کتاب بخش استراتژی برخورد با تست هاست که به صورت درس به درس تنظیم شده و راهکارهای لازم برای حل تست های هر درس ، بودجه بندی کنکور سراسری و روش موفقیت در هر درس را در 3 بخش اهمیت کنکوری ، تیپ سوالات کنکوری و اشتباهات رایج توضیح داده. من که عاشقش شدم !
این مجمموعه به قلم احمدخدادا‌حسینی و میثم پورافضل در 183 صفحه و با 955 تست تالیف شده است .

سری کتاب
سری کتاب های کتاب پرسش های چهار گزینه ای انتشارات خیلی سبز عرفا با فرمت درسنامه معقول و تست های میان وعده ، تست های ترکیبی و در انتها پاسخنامه ی زیادی تشریحی تولید شدن. یه جورایی قابل تحسینه ، البته بیشتر دانش آموز پسنده و ظاهرا هم همین مهمه .

تست و تمرین و پاسخنامه تشریحی
تست ها در این کتاب از آسان به سخت بعد از درس‌نامه های شیوا مطرح شده اند :
•    برای شروع : گروهی از تست های متعادل برای شکل گرفتن ذهنیت مورد نیاز برای تست های اصلی . یه جورایی تمرینات قبل مسابقه محسوب میشه!
•    خود کنکور : تست هایی با سطح سختی استاندارد کنکور سراسری
•    ته کنکور : تست هایی سختتر از کنکور سراسری ، جهت آب‌بندی
در انتها 3 آزمون جامع  ترکیبی در اختیار شما قرار گرفته است .

روش مطالعه فلسفه و منطق برای کنکور
 فلسفه و منطق پس از ریاضی برای گروه انسانی دومین درس چالش برانگیز کنکور است . ضرورت فلسفه و منطق در کنکور انسانی، همیشه از مباحث مورد توجه می باشد. مطالب درس فلسفه و منطق نیازمند یک درک عمیق و فلسفی در مسائل است .  در کنکور سوالات درس فلسفه و منطق کاملا مفهومی شده است. به همین دلیل پاسخگویی به سوالات مبتنی بر فهم و درک عمیق مطالب کتاب درسی و مفاهیم آن می باشد.
•     کتاب منطق پایه دهم
 کتاب منطق، کتاب حفظی و مفهومی است. بنابراین برای مطالعه آن می توانید از روش حفظیات و خواندن مفهومی استفاده کنید. مطالب آن را به طور پیوسته مرور کنید و همچنین مطالب سخت را با نگاه مفهومی مطالعه کنید. همه مطالب کتاب منطق مهم است. علاوه بر متن کتاب، پاورقی ها و مسائل جزئی هم باید خوانده شود.
•    در مطالعه کتاب منطق باید دو نکته را رعایت کنید:
o    اگر درس را متوجه نشده اید حتما از معلم خود سوال کنید و مشکل را بپرسید.
o    پس از این مطلبی را مطالعه کردید، تست آن مبحث را نیز حل کنید و هنگامی که سوال تستی را حل می کنید حتما به پاسخ های تشریحی و پاسخنامه آن توجه کنید.

محتوای کتاب منطق به گونه ای است که می توانید مطالب را خلاصه و دسته بندی کرد. برای یادگیری مفاهیم حفظی کتاب منطق، می توان آنها را با مثال های کتاب حفظ کنید تا در ذهنتان تثبیت شود. کتاب منطق به صورت زنجیره ای به هم وابسته هستند. یعنی برای یادگیری مطالب درس بعدی باید به مطالب قبلی مسلط باشید پس پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع درس جدید منطق، مطالب قبلی را مرور کنید.

•    فلسفه

 برای تسلط بر مباحث تنها راه حل، مرور پیوسته مطالب است. مباحث خاصی مانند علل اربعه با دقت و تمرکز بیشتری باید مطالعه شوند
برای اینکه بدانید کدام قسمت کتاب مهم است بهتر است نمونه سوالات کنکوری را بخوانید . مطالب این کتاب بسیار پیچیده و مفهومی است. برای یادگیری و مطالعه این کتاب باید چند نکته را مدنظر قرار دهید:
مطالب تدریس شده باید در همان روز مرور شود. و شما قبل از رفتن به کلاس دروسی معلم قرار است تدریس کند پیش خوانی کنید. طراحان سوال، برای اینکه دانش و تسلط داوطلبان را محک بزنند بیشتر از سوالات ترکیبی استفاده می کنند. یعنی چند مبحث را در یک سوال قرار می دهند.

آخرین نکته ای که در سه کتاب مشترک است این است که باید همیشه مرور پیوسته و مکرر داشته باشید.

 

•    پاسخنامه تشریحی
•    آموزش طبقه بندی شده
•    درسنامه بر اساس کتاب درسی
•    آموزش استرتژی پاسخگویی تست

•    عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید