ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضی و آمار جامع کنکور خیلی سبز

انتشارات : خیلی سبز

نوع محصول : کمک آموزشی، درسنامه و تست

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب تست ریاضی و آمار پایه انتشارات خیلی سبز شامل تمام مباحث ریاضی و آمار مقطع دهم و یازدهم است . هر فصل مطابق کتاب درسی به چند درس تقسیم شده ، در هر درس ، ابتدا درس نامه و بعد تست های آن درس آمده است . در هر درسنامه تست ها بر اساس موضوعاتشان تفکیک شده است تا شما در تست زنی مبحثی راحت باشید . کتاب مذکور در 298 صفحه با 968 تست تالیفی و کنکور به قلم مهندس امیر زراندوز و مهندس علی شهرابی ،  در هفت فصل به شرح زیر آموزش داده شده است :
•    عبارت های جبری با 144 تست
•    معادله درجه دوم با 124 تست
•    تابع با 299 تست
•    کار با داده های آماری با 109 تست
•    نمایش داده ها با 81 تست
•    آمار با 80 تست
•    آشنایی با منطق و استدلال ریاضی با 131 تست
درس نامه های کامل ، تست های آموزشی ، طبقه بندی تست ها ، ریتم آسان به سخت چینش تست ها ، صفحه آرایی و طراحی خوب ، باعث می شود این کتاب را به عنوان یک منبع قابل اتکا به شما پیشنهاد کنم .

سری کتاب
سری کتاب های کتاب پرسش های چهار گزینه ای انتشارات خیلی سبز عرفا با فرمت درسنامه معقول و تست های میان وعده ، تست های ترکیبی و در انتها پاسخنامه ی زیادی تشریحی تولید شدن. یه جورایی قابل تحسینه ، البته بیشتر دانش آموز پسنده و ظاهرا هم همین مهمه .

تست و تمرین و پاسخنامه تشریحی
تست ها در این کتاب از آسان به سخت بعد از درس‌نامه های شیوا مطرح شده اند :
•    برای شروع : گروهی از تست های متعادل برای شکل گرفتن ذهنیت مورد نیاز برای تست های اصلی . یه جورایی تمرینات قبل مسابقه محسوب میشه!
•    خود کنکور : تست هایی با سطح سختی استاندارد کنکور سراسری
در انتهای کتاب پاسخ نامه تشریحی و کلیدی در اختیار شماست . در پاسخنامه تشریحی الگوی خیلی سبزی به کار رفته و کاملا آموزشی توضیحات روش حل مساله برای شما مطرح شده است .

اهمیت و روش مطالعه ریاضی انسانی برای کنکور

درس ریاضی در کنکور انسانی در زیر گروه یک دارای ضریب 6 واحدی و در سایر زیر گروه ها ضریب آن بین 9 تا 12 واحد می باشد . دیگر دلیل با اهمیت بودن آن سر مسئله رقابت است که بسیاری از داوطلبان به خاطر ضعف در این درس ورقه آزمون را سفید گذاشته و یک سری با پاسخ نادرست به درصد منفی نزول پیدا می کنند، برنده رقابت کسی است که بتواند درصد بالا و خوبی معمولا از 40 به بالا کسب نماید. البته یک سری از داوطلبان رشته های تجربی و ریاضی به علوم انسانی تغییر کنکور داده اند که طبیعتا از داوطلبان انسانی در درس ریاضی قوی تر هستند. مسولیت پذیری در داوطلبان شرطی اساسی برای موفقیت در این رشته و مطالعه این کتاب درسی می باشد.

طبیعی است که صفر درصد زدن در درس ریاضی در کنکور انسانی ضربه بزرگ و جبران ناپذیری به شما خواهد زد، پس ناامید نشده و با راهنمایی از مشاوران درخت دانش موفقیت خود را در این درس تضمین نمایید. قبل از هر کاری باید با تمرکز کامل در کلاس حضور داشته و از کوچکترین مشکلات درسی چشم پوشی نکنید و با پرسش از معلم خود مشکل را برطرف نمایید.
مهم است که بدانید بر خلاف دیگر درس های شما ، ریاضی خواندنی نیست و نوشتنی است ! هر چقدر چرکنویس بیشتر تولید کنید ، قوی تر می شوید . در بیان دیگر باید دست به قلم شوید و حل کنید و حل کنید و حل کنید ...
درس هر روز را در همان روز بخوانید و در روزهای آتی با تکرار و مرور آن را در ذهن خود تثبیت نمایید. از کتاب درسی و فهمیدن کامل آن مطمئن شوید بعد به سراغ کتاب کمک درسی بروید. تمام مسائل را تشریحی و بدون در نظر گرفتن زمان صرف شده حل نمایید.
در دفتر یادداشت خود مسائل و نکات مهم و فرمول ها را یادداشت کرده تا در روزهای پایانی با استفاده از آنها اعتماد به نفس خود را حفظ نمایید. هیچ گاه به سراغ پیدا کردن راه حل های تستی نروید فقط شما را به درصد منفی نزدیک می کند. فقط  از طریق راه حل تشریحی و ممارست به موفقیت خواهید رسید. 

در نهایت برای دوستان داوطلبی که وقت و زمان کافی صرف نکرده و با کمترین وقت، بهترین راه حل را جویا هستند باید بگویم که به سراغ آمار و کتاب ریاضی سال سوم رفته و تست های آنها را حل نمایند.

 

•    پاسخ های خیلی تشریحی
•    درسنامه های کامل
•    تست های آموزشی
•    توجه به مباحث ساده پایه‌ای

•    دو جلدی بودن برخلاف حجم مناسب
•    عدم استفاده از محتوای افزوده آموزشی

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید