ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب آموزش فضایی آمار و احتمال یازدهم مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول :  کمک آموزشی ، پاسخنامه و درسنامه

رشته : ریاضی

مناسب :  شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

در کتاب آموزش فضایی آمار و احتمال مقطع یازدهم انتشارات مهروماه ، به درسنامه های مختلف تقسیم بندی شده است و در هر درسنامه سعی شده مطالب به طور کامل بسط و ارائه شده . به جهت یادگیری و تسلط بیشتر بر کتاب درسی ، در فصل های اول و دوم ، اثبات های مورد نیاز ، در چارچوب کتاب درسی ، ارائه شده است و از بیان اثبات های خارج از برنامه درسی ، اجتناب شده است . مطابق با آنچه که در کتاب درسی آمده است ، مولف تلاش کرده  تمام مثال ها ، کاردرکلاس ها ، فعالیت ها و تمارین به طور جامع ، در جای مناسب خودسشان تشریح گردد . برای عمق بخشیدن به مطالب هر قسمت ، تعدادی مثال و تست ، برای دستیابی به مهارت های حل مسئله آورده شده که متناسب با مفاهیم هر مبحث ، با رعایت استانداردهای لازم ارائه شده است . این کتاب 264 صفحه ای در چهار فصل به شرح زیر ارائه شده است :
_ آشنایی با مبانی ریاضیات
_ احتمال
_ آمار توصیفی
_ آمار استنباطی
در این کتاب مولف سعی بر آموزش آسان به سخت هدفمند داشته و با الگویی نسبتا نو به مواجهه با مباحث پرداخته است . این کتاب برای دانش آموزان علاقه مند بسیار جالب است . 

درباره نویسنده
جواد ترکمن
با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی گامپیوتر از دانشگاه تهران ، هشت جلد تالیف در نشر های مهروماه و مبتکران را در رزومه خود دارد . تدریس هندسه و گسسته در مراکز مطرح کشور بیش از ده سال نقطه درخشان این تلاش ارزشمند است . 
روح الله مصطفی زاده با مدرک تحصیلی کارشناسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر ، تدریس هندسه و گسسته را در مدارس قلمچی ، سلام و نهال دانش در حال حاضر بر عهده دارند . هجده سال سابقه تدریس در کنار تالیف سه عنوان ارزشمند در انتشارات مهروماه از فعالیت های اجرایی ایشان است . 


سری کتاب
ویژگی اساسی این کتاب ها ، ارائه آموزش کامل درس و مفاهیم و همین طور ، پرسش هایی است که دانش آموزان با حل آنها ، در امتحانات مدرسه با قطعیت به نمره بیست رسیده و از طرفی پایه ی آموزشی لازم برای حمله به تست ها را پیدا خواهید کرد . ضمنا ، در این کتاب ها ، ضمن ارائه درس در هر مبحث ، پرسش هایی از طرف سه دانش آموز به ترتیب ، قوی ، متوسط و ضعیف پرسیده می شوند که پاسخ این پرسش ها ، مکمل خوبی برای درس های ارائه شده است . 
_ تمرین ، تست و پاسخنامه تشریحی
_ در پایان هر درسنامه تست های موضوعی که فقط به مطالب همان درسنامه می پردازد که هدف آن تثبیت آموزه هاست
_ در پایان هر فصل نمونه سوالات امتحانی آمده که پیشنهاد مولف به عنوان نمونه سوال تشریحی است
_ جهت جمعبندی مبحث در پایان هر فصل سوالات تستی را دارید 

 

_ پاسخنامه تشریحی
_ آموزش آسان به سخت
_ ارائه الگوهای آموزشی نو
_ درسنامه های مبحثی 

_ استفاده از رنگ فونت خاکستری
_ عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید