بررسی تخصصی کتاب 10 مجموعه سوال عمومی کنکور تجربی و ریاضی قلم چی

انتشارات : قلم چی

نوع محصول : کمک آموزشی ، کتاب شبیه ساز کنکور

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : ایام جمعبندی

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب 10 مجموعه سوال عمومی دوازدهم کنکور تجربی و ریاضی قلم چی اولین منبع جمعبندی عمومی تولید شده در تیراژ وسیع است. 12 سالی از عمر این کتاب می گذرد و همچنان با قدرت در حال چاپ است! این کتاب شامل 10 آزمون عمومی شبیه سازی شده با کنکور سراسری ، درسنامه نکات مهم هر آزمون در ابتدای آزمون و پاسخنامه تشریحی در انتهای کتاب است. از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب ایجاد امکان جمعبندی مستقل دروس عمومی است و کاربرد واقعی آن بر خلاف آنچه به دلیل سیاست های سازمانی کانون گفته می شود(شروع از تابستان!) ، برای کنکوری ها معمولا از عید است.
همانند اکثر کتاب های کانون فرهنگی آموزش این کتاب هم حاوی اطلاعات و طبقه بندی هدایت تحصیلی و مشاوره است.
البته فرمت قبلی این کتاب به نظر کارآمد تر بود. در گذشته ، قبل از تغییر نظام آموزشی این کتاب حاوی بخش عمومی کنکور های سراسری پنج رشته هنر ، زبان ، ریاضی ، تجربی و انسانی در یک جلد بود که در بخشهای مختلف داخل و خارج کشور ارائه می شد. اما در حال حاضر این کتاب در دو بخش ارایه شده و در دو جلد پایه و دوازدهم به بازار آمده.


درباره نویسنده
به نوعی می توان گفت تالیف این کتاب حاصل تلاش گروه مولفان است. در درس ادبیات فارسی آقای مرتضی منشاری ، محسن اصغری ، کاظم کاظمی و خانم ها مریم شمیرانی و الهام محمدی ، درس عربی آقایان درویشعلی ابراهیمی ، محسن احدی ، حسین رضایی ، فرشید فرج زاده ، اسماعیل یونس پور و محمد علی مرتضوی و خانم فاطمه منصور خاکی ، در درس دین و زندگی آقایان امین اسدیان پور ، عباس سید شبستری ، فیروز نژاد نجف و سید احسان هندی و خانم ها محبوبه ابتسام و سکینه گلشنی و در درس زبان انگلیسی ، آقایان میرحسین زاهدی ، علی عاشوری و جواد مومنی و خانم سپیده عرب زحمت تالیف این مجموعه را کشیده اند.

سری کتاب
سری کتاب های زرد قلمچی اولین مجموعه نسبتا شبیه ساز کنکور است که توسط کانون فرهنگی آموزش قلمچی حدود 12 سال همراه کنکوری ها بوده. جناب مهندس کاظم قلمچی که لازم به ذکر است بسیاری از الگوهای فکری جاری در محصولات آموزشی در ابتدا ریشه در افکار ایشان یا مجموعه مشاوران و مدیران کانون داشته اند، با ایجاد یک الگوی شبیه سازی کنکور سراسری آزمون های سازمان سنجش را برای اولین بار در کنار هم به یک کتاب تبدیل کردند و در اختیار کنکوری ها جهت جمعبندی و آزمون و تولید استراتژی آزمون قبل از کنکور سراسری قرار دادند. در سال های ابتدای تولید این محصول دفترچه های کامل رشته های نظری با نام زرد اختصاصی تولید شدند و پس از چند سال کتاب های زرد عمومی هم به بازار آمد. بعد از زرد قلمچی مجموعه انتشاراتی گاج کتابی با الگوی مشابه با نام دور دنیا در چهار ساعت را منتشر کرد. 

درسنامه
یکی از ایده های منحصر به فرد زرد قلمچی درسنامه های تک صفحه ای برای هر درس در هر آزمون است . در این درسنامه ها نکات لازم برای مرور قبل از آزمون در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. البته می توان گفت این درسنامه ها برای دانش آموزان متوسط و قوی قابل استفاده است و داوطلبان دیگر نیاز به جزوات یا درسنامه های کاملتری دارند.

 

•    درسنامه کوتاه و مفید
•    پاسخنامه تشریحی
•    آزمون جامع عمومی
•    نقاط ضعف

•    سوالات تالیفی 
•    دو جلد پایه و دوازدهم
•    قیمت خیلی بالا

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید