ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب موج آزمون ادبیات جامع کنکور الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : آزمون های درسی بر اساس کتاب درسی

رشته : عمومی

مناسب : ایام جمعبندی

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..


کتاب موج آزمون ادبیات انتشارات الگو برای دانش آموزان نظام جدید و داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ها در دو بخش موج آزمون و جمعبندی تولید شده است . قسمت اول این کتاب به جمعبندی اختصاص داده شده که شامل پنج قسمت است :
•    لغت و املا
•    تاریخ ادبیات
•    آرایه ادبی
•    دستور زبان فارسی
•    قرابت معنایی
در بخش جمعبندی به صورت مبحث محور هر آنچه در بودجه بندی کنکور مد نظر است ، به صورت چکیده آموزش داده شده . البته مولف تاکید دارد که این کتاب جایگزین کتب مبحثی نیست ! آیا واقعا به این معناست که درسنامه های این کتاب ناقص است ؟ خیر ! به نظرم بزرگوار این جمله تاکیدی را برای پیشگیری از کاهش فروش کتاب های مبحثی فرمودن و این کاملا قابل درکه.  تفاوت اساس را می توان در تست های بیشتر و توضیحات تکمیلی کتب مبحثی دانست . 
در بخش دوم یا همان بخش موج آزمون 50 آزمون قرار دارد . 10 آزمون اول هرکدام 20 تست دارد، شامل دو آزمون از فارسی دهم ، دو آزمون از ادبیات یازدهم و چهار آزمون از ادبیات فارسی دوازدهم و دو آزمون ترکیبی پایه ی یازدهم و دوازدهم است . پس از آن 40 آزمون 25 سوالی مشابه کنکور سراسری قرار دارد . 
این کتاب مفید در 444 صفحه به قلم علیرضا عبدالمحمدی با محتوای غنی تالیف شده است .


درباره نویسنده
•    علیرضا عبدالمحمدی مدرس ادبیات و زبان فارسی کنکور  ، فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف و مؤلف بیش از ۲۵ عنوان کتاب کمک درسی ادبیات و زبان فارسی است . عبدالمحمدی بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس در مراکز آموزشی برتر سراسر کشور را در رزومه خود دارد . تدریس در مدارس انرژی اتمی ٬ ابوریحان ٬ کوشش ٬ مهدوی ٬ مهرآیین پسران ٬ مهرآیین دختران ٬ فرزانگان ٬ سلام سبز ٬ خیام (کرج) ٬ نرجس ٬ جامی ٬ روزبه ٬ سلام های تجریش ٬ صادقیه ٬ دیباجی ٬ یوسف آباد ٬ همت ٬ایران زمین و نجم الثاقب ٬ فریده سلیمی ٬ ابوعلی سینا ٬ نمونه رشد پسران و دختران ( منطقه ۱۶) ٬ علامه طباطبایی آبشناسان ٬ علامه بهپویان ٬ رهیار ٬ امام خمینی( منطقه ۱۶) ٬ شهدای کارگر ( منطقه ۱۵) ٬ دخترانه نیکان ( منطقه۱۶) ٬ بشری (منطقه ۱۹) ٬ فرشتگان ٬ موسسه کائو  ٬ قلمچی (ساوه) ٬ موسسه مرآت ٬ مبتکران( منطقه۱۶) ٬ ضحی ٬ دانشور ٬ خاتم (منطقه۱۹) ٬ ندای زینب ٬ موتلفه ٬ ایثار ٬ خدیجه کبری ٬ شمیم نرگس ٬ سید فاطمی ٬ دانشمند ٬ ایران زمین (اهواز) نیز در رزومه این استاد قابل مشاهده است .


سری کتاب
موج آزمون ها با یک نگاه خلاقانه از یک سبک قدیمی مشاوره تولید شده. در مدارس خاص با داوطلبان قوی همیشه در ایام عید و بعد از آن به منظور جمعبندی از آزمون های مبحثی استفاده می شد . مطالعه بخش به بخش کتاب درسی و جزوات مرتبط اساتید ، سپس آزمون های مبحثی الگوی این مدل برنامه ریزی بوده. موج آزمون ها با مولفین با سابقه و الگوی تالیف مشخص ، درسنامه های گوتاه جهت دوره مباحث مطالعه شده در گذشته ، پیشروی صفحه به صفحه با کتاب درسی با تست های تالیفی و تست های کنکور ترکیب مورد احترامی را تولید کرده است . 


درسنامه
درس نامه های کتاب تمام نکات و مطالب را پوشش می دهند و به شکلی ابتکاری و خاص تنظیم شده است . در ابتدا انتظارات طراحان را در قالب چند پرسش مطرح شده و درخت حافظه که در حقیقت پاسخ به انتظارات طراحان است ، ارائه شده و سپس دام ها و تله های احتمالی هر درس را با زبانی ساده بیان شده است . درسنامه های کوتاه کلیدی با بیان مهمترین نکات هر مبحث در حد دو تا سه صفحه با هدف دوره و نگاهی گذرا به مطالب قبل از هر آزمون قرار گرفته است. تقریبا میتوان گفت درسنامه های این کتاب شبیه نت برداری های یک دانش آموز دقیق است. این مدل مرتب در درسنامه ی کوتاه از نشانه های دانش و قدرت تالیف مولفان این محصول به حساب می آید. 


تمرین و تست‌ها
همانطور که گفتم تست های تالیفی و کنکور در کنار هم قرار گرفته اند و در انتهای کتاب قبل از پاسخ نامه کلیدی ، پاسخنامه تشریحی با نکات آموزشی و ارائه راه حل کامل در اختیارتان قرار دارد.


پاسخنامه تشریحی
پاسخنامه آزمون ها و تست ها با تشریح روش حل و انجام کامل محاسبات برای شما بسیار کاربردی مکتوب شده است .

 

•    درسنامه شیوا
•    استفاده از QR Code 
•    استفاده از ویدیو رایگان
•    آموزش روش حل تست
•    آموزش مبحث

•    درسنامه کوتاه

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید