بررسی تخصصی کتاب موج آزمون شیمی پایه کنکور الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : آزمون های درسی بر اساس کتاب درسی

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : از عید تا کنکور

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

توضیحات

کتاب موج آزمون شیمی انتشارات الگو برای دانش آموزان نظام جدید و داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ها تولید شده است . با توجه به اینکه در کنکور سراسری سطح سوالات تغییر کرده و در دو الگوی مشخص طرح می شود مولف در این کتاب تلاش کرده که با توجه به این دو نوع مطالب لازم برای پاسخگویی به تست های کنکور را در اختیار شما قرار دهد :
•    سوالات و تست های محاسباتی که در آن برای حل این تیپ تست ها نیاز به یک یا چند مرحله محاسبات خواهید داشت . 
•    سوالات مفهومی که در آن به صورت ترکیب یک یا چند موضوع مورد پرسش قرار می گیرد.
در ابتدای هر فصل این کتاب ، همه مطالبی را که برای حل کردن پرسش های آن فصل باید بدانید قرار داده شده . در شروع قبل از آغاز آزمون ها 60 عبارت ( جمله های یک خطی )  درست و نادرست قرار داده شده است که دارای سطح سختی ساده یا متوسط است . پس از آن نوبت آزمون هاست . در هر آزمون تعدادی سوال مربوط به همان مبحث قرار دارد . گاه تعداد آزمون های یک مبحث بیشتر از مباحث دیگر است و علت این امر اهمیت بیشتر آن در بودجه بندی کنکور از نظر مولف است و در انتهای هر فصل یک یا چند آزمون جامع مربوط به همان فصل آورده شده است . این کتاب مفید در 562 صفحه به قلم مسعود جعفری با محتوای تمام بخش های کتاب درسی هر سه مقطع تالیف شده است .


درباره نویسنده
•    جناب مسعود جعفری دارای مدرک تحصیلی مهندسی پلیمر از دانشگاه امیرکبیر و دارنده مدال برنز شیمی کشوری ، مولف و مدرس شیمی کنکور هستن !


سری کتاب
موج آزمون ها با یک نگاه خلاقانه از یک سبک قدیمی مشاوره تولید شده. در مدارس خاص با داوطلبان قوی همیشه در ایام عید و بعد از آن به منظور جمعبندی از آزمون های مبحثی استفاده می شد . مطالعه بخش به بخش کتاب درسی و جزوات مرتبط اساتید ، سپس آزمون های مبحثی الگوی این مدل برنامه ریزی بوده. موج آزمون ها با مولفین با سابقه و الگوی تالیف مشخص ، درسنامه های گوتاه جهت دوره مباحث مطالعه شده در گذشته ، پیشروی صفحه به صفحه با کتاب درسی با تست های تالیفی و تست های کنکور ترکیب مورد احترامی را تولید کرده است . 


درسنامه
درس نامه های کتاب تمام نکات و مطالب را پوشش می دهند و به شکلی ابتکاری و خاص تنظیم شده است . در ابتدا انتظارات طراحان را در قالب چند پرسش مطرح شده و درخت حافظه که در حقیقت پاسخ به انتظارات طراحان است ، ارائه شده و سپس دام ها و تله های احتمالی هر درس را با زبانی ساده بیان شده است . درسنامه های کوتاه کلیدی با بیان مهمترین نکات هر مبحث در حد دو تا سه صفحه با هدف دوره و نگاهی گذرا به مطالب قبل از هر آزمون قرار گرفته است. تقریبا میتوان گفت درسنامه های این کتاب شبیه نت برداری های یک دانش آموز دقیق است. این مدل مرتب در درسنامه ی کوتاه از نشانه های دانش و قدرت تالیف مولفان این محصول به حساب می آید. 


تمرین و تست‌ها
همانطور که گفتم تست های تالیفی و کنکور در کنار هم قرار گرفته اند و در انتهای کتاب قبل از پاسخ نامه کلیدی ، پاسخنامه تشریحی با نکات آموزشی و ارائه راه حل کامل در اختیارتان قرار دارد.

پاسخنامه تشریحی
پاسخنامه آزمون ها و تست ها با تشریح روش حل و انجام کامل محاسبات برای شما بسیار کاربردی مکتوب شده است .


•    درسنامه تک خطی
•    آموزش روش حل تست
•    آموزش مبحث محور

•    درسنامه کوتاه
•    کاغذ کاهی
•    عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید