ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب شیمی دهم انتشارات مبتکران

انتشارات : مبتکران

نوع محصول : کمک آموزشی، آموزش محور با درسنامه

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : شروع در ابتدای سال

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

توضیحات
کتاب پرسش های چهار گزینه‌ای شیمی دهم مبتکران جلد اول یا به بیان بهتر کتاب شیمی دهم بهمن بازرگانی یکی از کتاب های پر مخاطب بازار شیمی است. البته نمی دونم علت این پر مخاطب بودن اسم وزین بهمن بازرگانی روی کتاب است ، یا اعتبار نشر مبتکران است و یا سطح کیفی و علمی این کتاب. فکر می کنم وزن نویسنده در این توازن بگی نگی سنگینتره!
از ویژگی های مهم این کتاب به غیر از حضور درسنامه در بخش ایستگاه درس و نکته حضور پنج مدل تست تفکیک شده برای تست زنی هدفمند است.
درباره نویسنده
ببینید بدون هیچ مقدمه ای میگم! کسی هست بهمن بازرگان رو نشناسه؟ از وقتی یادمه فکر می کنم سال 1380 بود که توی خونه هر شاگردم یه جلد شیمی بهمن بازرگان بود و یه جورایی نقش دیوان حافظ رو بازی می کرد! وای به حال آن دسته داوطلبان انسانی بود که نمی تونستن شیمی بخونن و از حضرت بازرگانی بی بهره بودند! نمی دونم چی شد که اینجوری شد ولی یادمه اون موقع قطر کتاب ایشون خیلی بیشتر بود و چون کنکورا یه مقدار قابل پیش بینی بود می گفتیم کسی که کتاب بازرگانی رو بخونه تستای کنکور براشون تکراری خواهد بود . ولی طی گذر زمان کتاب های آقای انوشه و آقای زیرک بخشی از بازار رو گرفتن و با تغییرات کنکور کمی از استقبالا کمتر شد.

سری کتاب
بعد از کلی گشت و گذار در سایت مبتکران و بررسی مجموعه های مرشد و رشادت و شهاب و ... پا به فرار گذاشتم! احساس کردم این انتشارات داره سربازارو آماده می کنه برای رزمایش! خلاصه متوجه شدم پرسش های چهار گزینه‌ای شیمی دهم مبتکران در هیچکدام از گروه ها نیست. میشه گفت جناب بازرگان و شیمی هاشون یه جورایی خودشون یه تیم محسوب می شن. زنده باد

درسنامه
در پاسخنامه تشریحی این مجموعه، نکته‌های کلیدی و مهم در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این ایستگاه‎ها، عصاره ی جان کتاب درسی همراه با نکته های مستتر در آن به کالبد شما منتقل می شود.

تمرین ، تست و پاسخنامه تشریحی
تست های کتاب شیمی دهم مبتکران در پنج گروه قابل تعریف هستند :
1- تست های بسیار مهم Very Important Test: این تست ها با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده اند، تست هایی را نشان میدهند که حل آن ها برای شما بسیار حساس، حیاتی و مهم است و حل نکردن آنها مساوی با فاجعه!
2-تست های دسا (دومین سطح اهمیت): این تست ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم اهمیت قرار دارند.
3- طرح آموزشی کارتونی: در این قسمت سعی کرده ایم برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی مطرح شده در کتاب درسی را به زبان کارتونی بیان کنیم تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن و حافظه ی خوانندگان این کتاب جا بیفتد.
4- مناظره با دانش آموزان وسؤال های متداول دانش آموزی: یکی از موثرترین روش های آموزشی، روش مباحثه یا مناظره ی علمی است. در این کتاب، گاهی مطالب به صورت یک مبحث و مناظره ی زنده ارایه میشود.
5- تست های (آسان، متوسط، سخت، خیلی سخت)


 

  • درسنامه خلاقانه
  • تست های مفید
  • حجم زیاد

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید