ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : تست، بدون درسنامه

رشته : عمومی

مناسب : شروع از مهر

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات الگو کتاب تست درس به درس هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم با تقسیم بندی بر اساس قلمرو ادبی، فکری و زبانی، جدیدترین نوشته ی علیرضا عبدالمحمدی است. این کتاب حاوی بیش از 1500 تست تالیفی و کنکور می باشد. ابتدای هر درس QR code  قرار داده شده که مروری سریع بر نکات هر درس داشته و روخوانی از شعر ها و ترجمه مفاهیم را در بر خواهد داشت. در انتهای این کتاب پاسخنامه ی کاملی از تمامی تست ها قرار داده شده است . این کتاب حاوی درس‌نامه نیست و درسنامه های صوتی محدودی در کیو آر کد ها آمده که متاسفانه خیلی کافی نیست . این مدل از جهتی مثبت است و از جهاتی منفی ! کم شده حجم کتاب و به تبع آن کاهش قیمت از مزایای این مدل است . از معایب نداشتن درس‌نامه مکتوب ، بی توجهی به عادات مطالعاتی دوازده ساله دانش آموزان است! عادت به خواندن، نت برداری ، خط کشیدن زیر متون و ... در واقع الان باید از محتوای افزوده این کتاب جزوه‌ ای تهیه کنید تا بتوانید دوره کنید.

درباره نویسنده
علیرضا عبدالمحمدی مدرس ادبیات و زبان فارسی کنکور ، فارغ التحصیل از دانشگاه صنعتی شریف و مؤلف بیش از ۲۵ عنوان کتاب کمک درسی ادبیات و زبان فارسی است . عبدالمحمدی بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس در مراکز آموزشی برتر سراسر کشور را در رزومه خود دارد . تدریس در مدارس انرژی اتمی ٬ ابوریحان ٬ کوشش ٬ مهدوی ٬ مهرآیین پسران ٬ مهرآیین دختران ٬ فرزانگان ٬ سلام سبز ٬ خیام (کرج) ٬ نرجس ٬ جامی ٬ روزبه ٬ سلام های تجریش ٬ صادقیه ٬ دیباجی ٬ یوسف آباد ٬ همت ٬ایران زمین و نجم الثاقب ٬ فریده سلیمی ٬ ابوعلی سینا ٬ نمونه رشد پسران و دختران ( منطقه ۱۶) ٬ علامه طباطبایی آبشناسان ٬ علامه بهپویان ٬ رهیار ٬ امام خمینی( منطقه ۱۶) ٬ شهدای کارگر ( منطقه ۱۵) ٬ دخترانه نیکان ( منطقه۱۶) ٬ بشری (منطقه ۱۹) ٬ فرشتگان ٬ موسسه کائو ٬ قلمچی (ساوه) ٬ موسسه مرآت ٬ مبتکران( منطقه۱۶) ٬ ضحی ٬ دانشور ٬ خاتم (منطقه۱۹) ٬ ندای زینب ٬ موتلفه ٬ ایثار ٬ خدیجه کبری ٬ شمیم نرگس ٬ سید فاطمی ٬ دانشمند ٬ ایران زمین (اهواز) نیز در رزومه این استاد قابل مشاهده است .

سری کتاب
این کتاب به مدل سری تست پایبند نبوده و مانند دیگر کتب عبدالمحمدی الگوی شخصی مولف را دنبال کرده است !
سری تست بر سه اصل درس‌نامه، تست و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است . این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مروری سریع بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است .

درسنامه، تست
-درسنامه ی این کتاب در قالب کد های هوشمند صوتی بوده که به صورت خلاصه به یادآوری مفاهیم پرداخته است . درسنامه ی کتاب در صورتی که در هنگام خرید کتاب جزیی از کتاب معرفی می شود انتظار خریدار وجود دائمی فایل های صوتی بر روی سایت می باشد با استناد به نظرات سایت الگو ظاهرا بعضی از فایل ها با مشکل مواجه بودن که امیدواریم زودتر انتشارات این مشکل را مرتفع سازد. 
 
- تست های این کتاب به علت ترتیب درس به درس منبع مناسبی برای بالا بردن مهارت تست زنی و دوره مطالب آموخته شده به دانش آموزان می باشد و مناسب اواسط یا اواخر سال تحصیلی می باشد.

•    پوشش همه مباحث در تست ها
•    سطح تست نرمال

 

•    عدم وجود درسنامه
•    عدم استفاده از محتوای افزوده
•    تست های زیاد
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید