ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه واژه نامه عربی یازدهم مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : شروع از اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه واژه‌نامه عربی پایه یازدهم انتشارات مهروماه، کتابی برای یادگیری کامل ترجمه لغات و مترادف و متضاد ها محسوب می شود . کتابی که پیش روی ماست حاوی 4 بخش می باشد که بخش اول شامل معنی لغات به صورت سطر به سطر همراه با نکات ترجمه ی هر کلمه می باشد. در بخش دوم این کتاب به بررسی قواعد به صورت خلاصه پرداخته میشود که همراه با مثال های متعدد و به صورت درس به درس آموزش داده شده است. در دو بخش انتهایی این کتاب با لغت نامه هایی با ترتیب موضوعی و الفبایی قرار گرفته شده است . در این کتاب تلاش شده تا تمام لغات کتاب عربی یازدهم همراه با مترادف و متضاد ها و جمع مکسر ها را به صورت نکته وار و  کلیدی در اختیار دانش آموزان قرار دهند تا یادگیری منسجم تر و آسان تر شود .
مباحث آموزش داده شده در ای کتاب کوچک به شرح زیر است :
بخش اول : واژه نامه شامل 7 درس
بخش دوم : قواعد شامل 7 درس
بخش سوم : واژه‌نامه موضوعی
بخش چهارم : واژه‌نامه الفبایی

 این کتاب جیبی در 272 صفحه با محتوای تمام لغات سال یازدهم و ارائه ی خلاصه نکات قواعد توسط مهران ترکمان و محمد نقده دوز طهرانی نوشته شده است . این کتاب منبع مناسبی به عنوان مکمل کتاب درسی محسوب می شود و به شما دانش آموزان برای دوره و حفظ سریع لغات و قواعد پیشنهادش می کنم. 

سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.

درباره مولف
مهران ترکمان
دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق و ادبیات عرب از دانشگاه تهران ، سابقه تدریس عربی در مدارس فرزانگان ، علامه حلی ،سلام ،فرهنگ ، مهر‌آیین، تخته سیاه ،امام صادق ، شمیم عرفان ، فرهیختگان ، مهرنامی ، حکیمه ، سارا ، کیمیای سعادت ، مصباح ، حنانه ، مطهری ، اراک-موفقیت ، قزوین- پاسارگاد ، رفسنجان- قلم چی و سابقه شانزده عنوان تالیف در نشرهای شبقره و مهروماه و  طراحی سوالات آزمون های قلمچی ، مبتکران و گزینه دو و محمد نقده دوز طهرانی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی زبان و ادبیات عربی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات عربی از دانشگاه کاشان ، سابقه تدریس عربی در مدارس دبیرستان غیرانتفاعی پسرانه رشد ، آموزشگاه عقیق (منطقه9)  ، دبیرستان غیر انتفاعی دخترانه ی دنیای علوم (منطقه2) ، دبیرستان نمونه دولتی دخترانه نرجس (منطقه 18) ، دبیرستان غیر انتفاعی دخترانه ی دکتر ترابی (منطقه 10) ، آموزشگاه دخترانه ی فراپارسه (منطقه 18) ، آموزشگاه دخترانه باقر العلوم (منطقه 17) ، دبیرستان نمونه دولتی پسرانه شهید چمران (منطقه 10) و سابقه سیزده عنوان تالیف در نشرهای کاگو و مهروماه را در کارنامه دارند. 
 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی

عدم استفاده از محتوای افزوده
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید