ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه فرمول‌نامه فیزیک مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : شروع در تمام ایام سال

گروه کاربری : همه دانش آموزان

توضیحات بیشتر..

به گفته مولف همه دانش آموزان از هفتم تا دوازدهم در رشته ریاضی و  تجربی میتوانند از این کتاب استفاده نمایند ولی بیشترین کاربرد را برای کنکوری ها و بعد از آن متوسطه دوم دارد . به این صورت که در حین مطالعه هر مبحثی سوالی برایتان پیش آمد و می خواستید تعریف ، فرمول ، تصاویر کتاب درسی ، آزمایش ها و فعالیت ها یا حتی نمودار خاص را مشاهده نمایند، بدون اینکه به سراغ جزوات و کتاب های حجیم درسی و کمک درسی بروید، می توانید به بخش و فصل مربوطه رجوع کنید . در این کتاب مباحث با نوار رنگی کنار هر صفحه با ذکر مقطع و رشته عنوان گردیده است . همه فرمول های کتاب درسی و فرمول های ترکیبی و همچنین نکاتی که شما را در استفاده از فرمول ها کمک می کند در این هندبوک پیدا می شود ! 
همچنین تمام تعاریف کتاب درسی که در کنکور دیده شده نیز در اینجا به عنوان نکاتی برای دوره در نظر گرفته شده . و به عنوان آخرین ویژگی یکسری مسائل کاربردی که به عنوان محتوای افزوده در انتهای فرمول های هر پایه قرار داده شده است . این کتاب جیبی کوچک همانند یک جعبه ابزار مفید در حین مطالعه و تست زنی است که می تواند در کنار شما برای سرعت بخشیدن به ریتم مطالعه باشد . همچنین دوره کردن فرمول های مباحث مختلف قبل امتحان نیز از دیگر کاربردهای این کتاب است . 
هندبوک فرمول‌نامه ریاضیات در 335 صفحه و 3 بخش تمام فرمول ها و نکات مرتبط را در فصول زیر آموزش داده است : 
•    بخش یک فرمول ها
•    بخش دو تعاریف
•    بخش سوم تصاویر

چگونه با فرمول ها برخورد کنیم
•    فرمول را خوب تحلیل کنید
فرمول را برای خودتان تحلیل کنید هر بار یک متغیر را بیازمایید یعنی متغیرهای دیگر را ثابت نگه دارید و با کم و زیاد کردن مقدار متغیر مورد نظر، تاثیر آنرا در مقدار سمت چپ فرمول بررسی کنید.
•    سریعا به کتاب مراجعه نکنید
زمانی که بعد از مطالعه یک مبحث به تمرین مسائل مربوط به آن میپردازید و برای حل یک مسئله به فرمولی نیاز دارید که یادتان رفته، فورا به پاسخ سوال یا کتاب و جزوه خود مراجعه نکنید ابتدا مدتی تمرکز کنید تا همه یا لااقل قسمتی از آنرا به یاد آورید اگر موفق نشدید به پاسخ یک مسئله حل شده قبلی با آن فرمول مراجعه کنید تا هم فرمول و هم روش حل مسئله با آن را با هم ببینید سپس مسئله اصلی را حل کنید.
•    شرایط کار گیری فرمول را هم به خاطر بسپارید
فراموش نکنیم هدف فرمولها به کارگیری آنها جهت حل مسایل است پس به خاطر سپردن شرایط به کارگیری فرمول اهمیت زیادی دارد و چیزی که اهمیت آنرا دو چندان میکند تاثیری است که در حفظ کردن خود فرمول دارد.
•    برای فرمول رمزی بسازید
روش رمز گذاری فرمول های فیزیک، برای بعضی فرمولها میتوانید یک رمز بسازید که به راحتی در ذهنتان باقی میماند مثلا برای حفظ فرمول محاسبه نیرویی که به ذره باردار متحرک q با سرعت V در میدان مغناطیسی B وارد میشود یعنی F = qVB Sin a یک رمز یادآور میتواند این عبارت باشد: “کیوی بده سینا” کیوی اشاره به qV ، بده اشاره به B و سینا اشاره به سینوس آلفا است. شما میتوانید این رمزها را خودتان بسازید یا از رمزهایی که دیگران ابداع کردند استفاده کنید.


درباره نویسنده
•    حسن محمدی دارای مدک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه شهید بهشتی ، مدرس مدارس برتر تهران ، موسسه اکسین و مولف پنج عنوان کتاب در انتشارات مهروماه است . چاپ 4 مقاله علمی در مجلات معتبر IEEE آمریکا و IET انگلستان و رتبه اول در بین فارغ التحصیلان مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی تهران سال 1395 نیز از دیگر افتخارات این مولف است .
•    لاله بهادری


سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، شامل چکیده نکات هم هست.

 

•    حجم مناسب از مطالب مفید
•    ابعاد فیزیکی جیبی
•    کاربرد مکمل تست زنی

•    نداشتن تست تیپ
•    عدم ارائه الگوی مطالعاتی

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید