ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه عبارت های کلیدی زیست شناسی کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : تجربی

مناسب : تمام ایام سال

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه عبارت های کلیدی زیست کنکور انتشارات مهروماه ، به عنوان یکی از کتب پر اهمیت و پرکاربرد برای داوطلبان تجربی محسوب می شود . در کنکورهای سراسری سالهای اخیر به خصوص از کنکور 91 به بعد توجه ویژه ای به قیدها و واژه های کتاب درسی شده به طوری طراحان محترم چیزی حدود ۱۰الی۱۵ تست(۲۰ تا ۳۰درصد سوالات) زیست شناسی در کنکور را به قیدها و واژه ها اختصاص داده اند . منظور  از قیدها کلماتی مثل (اغلب ، بیشتر ، بسیاری از ، همه ، می تواند ، هیچ یک از ، تعداد کمی از ، برخی از ، کمترین ،  بیشترین ، بزرگترین ، کوچکترین و بقیه ی ــترین ها و …) کلماتی شبیه این موارد هست که اگر به آنها تسلط نداشته باشید به راحتی سر آزمون دچار شک و تردید می شوید و به احتمال زیاد به سوال ، پاسخ نادرست خواهیم داد . اما برای حفظ کردن و به خاطر سپردن این موارد (با توجه به این که تنوع قید ها و واژه ها زیاد است ) چه راه حلی وجود دارد ؟
شاید منتظرید که بگم لقمه عبارت های کلیدی زیست کنکور مهروماه تنها راه حل شماست ، ولی اشتباه می کنید . این کتاب یکی از راه حل های شماست ! ناشران مختلفی امثال این کتاب را تولید کرده اند که شما می توانید در کالابین به مقایسه آنها بپردازید و انتخاب کنید . از نظر کیفی تمام ناشران مطرح در یک سطح این کتاب بسیار مفید را در اختیارتان قرار داده اند .
این کتاب صرفا حاوی توضیحات و درسنامه است و از هیچ تستی در این کتاب اثری نیست . با نگاهی اجمالی می توان این کتاب را به عنوان منبعی تکمیلی جهت ارتقا و جمعبندی مباحث مرتبط دانست . البته با توجه به حجم کم این کتاب منبع مناسبی برای دوره به نظر می رسد. این کتاب در 24 بخش به شرح زیر تشکیل شده است :
پایه دهم 
زیست شناسی دییروز ، امروز ، فردا
گوارش و جذب مواد
تبادلات گازی
گردش مواد در بدن
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد
از یاخته تا گیاه
جذب و انتقال مواد در گیاهان
پایه یازدهم
تنظیم عصبی
حواس
دستگاه حرکتی
تنظیم شیمیایی
ایمنی
تقسیم یاخته
تولید مثل
تولید مثل نهاندانگان
پاسخ گیاهان به محرک ها
پایه دوازدهم
مولکول های اطلاعاتی
جریان اطلاعات در یاخته ها
انتقال اطلاعات در نسل ها
تغییر در اطلاعات وراثتی
از ماده به انرژی
از انرژی به ماده
فناوری های نوین زیستی
رفتارهای جانوران


درباره نویسنده
حسین رضائی
مدرس و مولف زیست شناسی با مدرک تحصیلی کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه دولتی اراک با سابقه چهار تالیف در رزومه خود در این کتاب قلم زده است . 
بهزاد غلامی مدرس و مولف زیست شناسی با مدرک تحصیلی کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه دولتی اراک با سابقه شش تالیف در رزومه خود در این کتاب قلم زده است . 


سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.


درسنامه
درسنامه های این کتاب با این قد و قواره با متون نسبتا روان ، تفسیر متون کتاب درسی ، به صورت نکته به نکته مشابه یک جزوه کامل است . در نگاه کلی این کتاب برای دوره مباحث مطالعه شده از کتاب درسی مناسب به نظر می رسد ، ولی به تنهایی و بدون کتاب درسی قابل استناد نیست.  

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
توجه به متون کتاب

نداشتن تست تیپ
عدم ارائه الگوی مطالعاتی

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید