بررسی تخصصی کتاب لقمه طلایی مرور سریع فیزیک دوازدهم مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : ریاضی-تجربی

مناسب : تمام ایام سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

لقمه طلایی مرور سریع فیزیک مقطع دوازدهم مهروماه تمام تعاریف کتاب درسی این مقطع که در کنکور دیده شده در اینجا به عنوان نکاتی برای آموزش سریع و دوره در نظر گرفته شده . این هندبوک 320 صفحه ای به قلم نصرالله افاضل و یاشار انگوتی در شش فصل و یک پیوست به شرح زیر تالیف شده است :
حرکت بر خط راست
دینامیک
نوسان و موج
برهم‌کنش موج
آشنایی با فیزیک اتمی
آشنایی با فیزیک هسته ای
پیوست : فرمول‌نامه
مولفین در مدل آموزش در درس نامه بعد از توضیحات هر مبحث ، یک تست با پاسخ آموزشی و گام به گام روش حل مساله برای یادگیری بیشتر و تسلط روی مبحث آمده . این هندبوک کوچک یک درسنامه غنی محسوب می شود و در کنار یک کتاب تست می تواند به خوبی راهگشا باشد . متون به خوبی طبقه بندی شده و تقریبا همه مباحث لازم آموزش داده شده است . 


چگونه از این لقمه استفاده کنیم ؟
عنوان فصل را بررسی کنید تا بدانید قرار است چه مباحثی را یاد بگیرید . بخش‌هایی از کتاب‌تان را که مربوط به آن مباحث هستند ، به‌طور اجمالی مطالعه کنید . این بررسی اولیه به شما کمک می‌کند تا در صورت مطالعه قبل از کلاس ، کلاس را بهتر دنبال کنید ، چون با اصطلاحات علمی آن آشنا شده‌اید و راحت‌تر می‌توانید مباحث را با آموخته‌های قبلی‌تان پیوند بدهید.
در این حالت مقدمه و خلاصه‌ی آن فصل را بخوانید و به تیترها و زیرمجموعه‌های آنها توجه کنید . سعی کنید درمورد مباحثی که قرار است پوشش داده شوند، در ذهن‌تان سؤال ایجاد کنید . این کار به شما کمک می‌کند به درس مسلط شوید و درنتیجه آن را بهتر درک کنید. تصاویر و عکس‌ها را بررسی کنید. ببینید هر تصویر کدام‌یک از مباحث اصلی را شرح می‌دهد. کلمه‌های جدید، واحد‌های اندازه‌گیری، فرمول‌ها و سایر موارد جدید را یادداشت کنید. قبل از تدریس، زیر عبارات خط نکشید و آنها را هایلایت نکنید، چون ممکن است استادتان روی آن مطالب تأکید نداشته باشد. چند لحظه قبل از آغاز کلاس، یادداشت‌های جلسه‌ی قبل را مرور کنید تا بتوانید درس آن جلسه و ارتباط آن با مباحث قبلی را بهتر بفهمید.
بعد از کلاس در اولین فرصت، یادداشت‌هایتان را بازبینی و اصلاح کنید. نیازی به بازنویسی یا پاک‌نویس نیست. به‌جای آن، نکات مهم را پیدا کنید و در لقمه خود های لایت کنید و بین موضوعات اصلی ارتباط برقرار کنید . این نکات را در حاشیه‌ها به‌طور خلاصه بنویسید . این زمان فرصت خوبی‌ است تا یادداشت‌ها و جزوه‌‌تان را با هم ترکیب کنید تا در آخر ترم فقط یک لقمه را بخوانید!
همچنان که یادداشت‌هایتان را بررسی می‌کنید، ممکن است سؤالات مختلفی به ذهن‌تان برسد. این پرسش‌ها را یادداشت و سعی کنید با کمک کتاب و دوستان‌تان، به آنها پاسخ بدهید یا از معلم‌تان بپرسید.


درباره نویسنده
نصرالله افاضل
دارای مدرک کارشناسی فیزیک ، سرپرست تیم تالیف فیزیک مهروماه ، مولف 35 جلد کتاب کمک آموزشی در نشر های معتبر و از طراحان آزمون قلمچی
 یاشار انگوتی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته برق از دانشگاه امیرکبیر  ، سابقه تدریس فیزیک در مدارس علامه حلی 2 ، فرزانگان 1 ، ریحانه الرسول ، تیزهوشان شهید بهشتی ، رشد ، خیام کرج ، سلام ایران زمین و رجایی اسلامشهر و مولف 13 جلد کتاب کمک آموزشی در نشر های خیلی سبز ، کاهه ، مهروماه را در کارنامه دارد.
سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، شامل چکیده نکات هم هست.


 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
تست تیپ
درسنامه غنی

عدم ارائه الگوی مطالعاتی
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید