ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه طلایی جغرافیای کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه ، نکات و اندکی تست

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه طلایی جغرافی کنکور انتشارات مهروماه ، به عنوان یکی از کتب پر اهمیت و پرکاربرد برای داوطلبان انسانی محسوب می شود . آنچه باعث نگرانی داوطلبان انسانی است ، حجم زیاد و پراکندگی مطالب کتاب های جغرافی است . در این کتاب تلاش شده تا مطالب مهم را به صورت نموداری ، جدولی  و دسته بندی شده در اختیار دانش آموزان انسانی قرار دهند تا یادگیری منسجم تر و آسان تر شود . این کتاب جامع اما جیبی در 318 صفحه با محتوای تمام دروس جغرافیای دهم ، یازدهم و تاریخ دوازدهم به قلم فرناز نصیری خلق شده است . این منبع یک منبع مناسب به عنوان مکمل کتاب درسی محسوب می شود و به شما کنکوریای انسانی پیشنهادش می کنم.
جغرافیا و کنکور
جغرافیا یک درس ساده با متن ساده و قابل درک و همچنین شکل ها و نقشه هایی که در کنکور 98 بر خلاف تصور همه از آن تست آمد !

 مسئله ی خاصی با درس جغرافیا وجود ندارد جز تنبلی! سادگی درس جغرافیا نباید باعث بشه که حواستون از این درس راحت پرت شه! اتفاقا خیلی بهش اهمیت بدید چون خیلی راحت میتونید خودتون رو به درصد بالا برسونید و البته که خیلی از دوستانتون هم  این درس رو خوب جواب میدن. پس نباید از این غافله عقب موند! چون متن درس ها سنگین نیست، عموما سرعت مطالعه این درس بالاست و این خیلی خوبه چون امکان مرور بیشتر رو بهتون میده و مرور بیشتر ، تسلط بیشتر و در نتیجه پاسخگویی بهتر!
خلاصه نویسی برای جغرافیا از پیشنهادات همیشگی است و لقمه مهروماه جغرافیا این خلاصه نویسی را برای شما تولید کرده است . بخصوص که مرورهاتون رو راحتتر و بیشتر میکنه . تست هم بزنید به همون دلایلی که برای درس تاریخ باید تست بزنید!


سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.

درباره مولف
فرناز نصیری
 دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت دولتی از دانشگاه شهید بهشتی  ، مدرس درس جغرافیا و مولف لقمه طلایی جغرافیا در نشر مهروماه است . تالیف کتاب جغرافیا جامع کنکور میکرو و کتاب جغرافیا پایه دهم میکرو ، کتاب تست آزمون جغرافیا پایه دهم انسانی ، دروس تاریخ و جامعه شناسی دهم شاهکلید ، اقتصاد میکرو دهم انتشارات گاج نیز در رزومه این استاد به چشم می خورد . طراحی زمون های پیشتاز و پیشرفت خیلی سبز در درس مطالعات اجتماعی پایه هفتم, هشتم و نهم نیز از دیگر فعالیت های ایشان است .
تست و پاسخنامه تشریحی
در پایان هر درس بر خلاف اکثر لقمه های مهروماه تعدادی تست تاریخی آمده تا داوطلبان مراحل تثبیت اطلاعات را بعد از مرحله ادراک کامل کنند . پاسخنامه کلیدی تست ها در انتهای کتاب قرار دارد .

 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
استفاده از تست
ساختار شاخه ای مفاهیم

عدم ارائه الگوی مطالعاتی
عدم استفاده از محتوای افزوده
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید