بررسی تخصصی کتاب لقمه طلایی جامعه شناسی کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه ، نکات و کمی تست

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه طلایی جامعه شناسی کنکور انتشارات مهروماه ، به عنوان یکی از کتب پر اهمیت و پرکاربرد برای داوطلبان انسانی مخصوصا طرفدارای علوم اجتماعی ، خبرنگاری ، علوم ارتباطات ، مدد کاری ، روانشناسی ، علوم تربیتی ، کتابداری و راهنمایی و مشاوره محسوب می شود . آنچه برای داوطلبان انسانی نگران کننده است ، حجم زیاد درسهای دیگر همانند عربی و علوم فنون همچنین مدل متفاوت مطالب کتاب جامعه شناسی نسبت به کتب دیگر این رشته است . در این کتاب تلاش شده تا مطالب مهم را به صورت نکته وار و درس نامه های کلیدی در اختیار دانش آموزان انسانی قرار دهند تا یادگیری منسجم تر و آسان تر شود . از نقاط قوت این کتاب تدریس در درسنامه ها با حل تست های آموزشی محسوب می شود .  مهمترین ویژگی های این کتاب کوچک به شرح زیر است :
درسنامه های نموداری و جدولی همراه با تمامی نکات کلیدی
بیان تمامی تعاریف و اصطلاحات کتاب درسی به زبان ساده
بیان تمام نکات به صورت سطر به سطر
بیان مطالب فرایندی
قرار دادن تست در این فلفل که نبین چه ریزه !

 این کتاب جامع اما جیبی در 272 صفحه با محتوای تمام مباحث جامعه شناسی کنکور به قلم مبینا سادات تاجیک خلق شده است . این منبع یک منبع مناسب به عنوان مکمل کتاب درسی محسوب می شود و به شما کنکوریای انسانی برای دوره و مرور سریع جامعه شناسی پیشنهادش می کنم. 


اهمیت جامعه شناسی در کنکور انسانی
 بهترین منبع برای مطالعه جامعه شناسی برای کنکور خود کتاب درسی است . جامعه شناسی در زیرگروه ۲ و ۵ ضریب ۳ و در زیر گروه ۳ و ۴ ضریب ۲ و در زیر گروه ۱ ضریب یک دارد . مطالعه جامعه شناسی اهمیت زیادی برای متقاضیان رشته های علوم اجتماعی ، خبرنگاری ، علوم ارتباطات ، مدد کاری ، روانشناسی ، علوم تربیتی ، کتابداری و راهنمایی و مشاوره دارد . درس جامعه شناسی در کنکور میانگین پاسخگویی نسبتا بالای در میان داوطلبان کنکور انسانی دارد و شما برای موفقیت در درس جامعه شناسی باید تلاش خوبی داشته باشید. کلید موفقیت شما در کنکور انسانی مطالعه پیوسته منابع صحیح کنکور انسانی ، داشتن برنامه ریزی درست و یاگیری اصول درست تست زنی می باشد .
بودجه بندی جامعه شناسی کنکور با مجموع ۲۰ سوال برای درس جامعه شناسی در کنکور انسانی ، مجموع ۴ سوال برای جامعه شناسی یک ، ۵ سوال برای جامعه شناسی دو و از علوم اجتماعی دوازدهم هم ۱۱ سوال طرح گردید.


سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.


تست و پاسخنامه تشریحی
در پایان هر درس نامه  بر خلاف اکثر لقمه های مهروماه شاهد تعدادی تست طبقه بندی شده مرتبط با موضوع آن مبحث هستیم . این تست ها ترکیبی از تست های کنکور سنوات گذشته و تست های تالیفی استاندارد است . پاسخ هر یک از تست ها در پایان همان تست آورده شده است که در آن با توجه به محتوای صورت سوال ، پاسخ ها گاهی جامع و گسترده و گاهی کوتاه و مختصر دیده می شوند . 


 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
استفاده از تست

عدم ارائه الگوی مطالعاتی
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید