بررسی تخصصی کتاب لقمه طلایی تاریخ کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات و کمی تست

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه طلایی تاریخ کنکور انتشارات مهروماه ، به عنوان یکی از کتب پر اهمیت و پرکاربرد برای داوطلبان انسانی محسوب می شود . آنچه برای داوطلبان انسانی نگران کننده است ، حجم زیاد و پراکندگی مطالب کتاب های تاریخ است . در این کتاب تلاش شده تا مطالب مهم را به صورت نموداری و دسته بندی شده در اختیار دانش آموزان انسانی قرار دهند تا یادگیری منسجم تر و آسان تر شود . این کتاب جامع اما جیبی در 320 صفحه با محتوای تمام دروس تاریخ دهم ، تاریخ یازدهم و تاریخ دوازدهم به قلم بهروز یحیی خلق شده است . این منبع یک منبع مناسب به عنوان مکمل کتاب درسی محسوب می شود و به شما کنکوریای انسانی پیشنهادش می کنم. 


تاریخ در کنکور
از درس تاریخ در کنکور ۱۵ سوال طرح می شود که این ۱۵ سوال از بین سه کتاب دوم و سوم و پیش دانشگاهی به طور تقریبا مساوی تقسیم می شود . از درس تاریخ به عنوان یک درس صد درصد حفظی، بسیار پرحجم و پر از اسامی و وقایع که باید بارها آنرا خواند که به حافظه سپرده شود ، یاد می شود.
در این که تاریخ حفظی است شکی نیست ، اما باید توجه کرد که باید همین محفوظات را در قالب ساختارهایی حفظ کرد که به ماندگار شدن مطالب در ذهن کمک بسیاری می کنند. ساختار شاخه ای در آموزش و تصویر سازی لقمه تاریخ طلایی این کتاب را برای شما به یک معجزه برای دوره تبدیل کرده است .

سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.

درباره مولف
بهروز یحیی
دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جغرافیا ، مدرس درس تاریخ و جغرافیای مدارسی همانند امام صادق ، نرجس ، فرهنگ ، مطهری و اردیبهشت ، با سابقه شش تالیف در انتشارات های قلمچی ، گاج ، مبتکران و مهروماه است . سرگروهی کشوری در درس جغرافیا سال 74 ، حضور در دفتر تالیف و و سرگروهی شهر تهران در سال 73 و 75 نیز در رزومه ایشان دیده میشود .

تست و پاسخنامه تشریحی
در پایان هر درس بر خلاف اکثر لقمه های مهروماه تعدادی تست تاریخی آمده تا داوطلبان مراحل تثبیت اطلاعات را بعد از مرحله ادراک کامل کنند . پاسخنامه کلیدی تست ها در انتهای کتاب قرار دارد . 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
استفاده از تست
ساختار شاخه ای مفاهیم

عدم ارائه الگوی مطالعاتی
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید