ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه زیست شناسی تصویری کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : تجربی

مناسب : تمام ایام سال

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه زیست تصویری انتشارات مهروماه با محتوای توضیح و تشریح تصاویر کتاب های زیست شناسی در هر سه مقطع دهم ، یازدهم و دوازدهم به قلم دکتر محمد عیسایی و دکتر علیرضا محمد حسینی تالیف شده است . با توجه به اهمیت بخش بخش کتاب درسی زیست شناسی در نگاه طراحان محترم کنکور سراسری ، هر سال بین 15 تا 20 سوال مستقیم یا غیر مستقیم از تصاویر کتب درسی طراحی می شود . 
در مقدمه کتاب جمله ای به بیان طنز نظرم را جلب کرد : به هیکل کوچیک این کتاب نگاه نکنین. آخرش به خودتون برای انتخاب این کتاب و فهمیدن مطالب توپش افتخار خواهید کرد . 
این کتاب صرفا حاوی توضیحات و درسنامه است و از هیچ تستی در این کتاب اثری نیست . با نگاهی اجمالی می توان این کتاب را به عنوان منبعی تکمیلی جهت ارتقا و جمعبندی مباحث مرتبط دانست . البته با توجه به حجم کم این کتاب منبع مناسبی برای دوره به نظر می رسد. این کتاب در 24 بخش به شرح زیر تشکیل شده است :
پایه دهم 
زیست شناسی دیروز ، امروز ، فردا
گوارش و جذب مواد
تبادلات گازی
گردش مواد در بدن
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد
از یاخته تا گیاه
جذب و انتقال مواد در گیاهان
پایه یازدهم
تنظیم عصبی
حواس
دستگاه حرکتی
تنظیم شیمیایی
ایمنی
تقسیم یاخته
تولید مثل
تولید مثل نهاندانگان
پاسخ گیاهان به محرک ها
پایه دوازدهم
مولکول های اطلاعاتی
جریان اطلاعات در یاخته ها
انتقال اطلاعات در نسل ها
تغییر در اطلاعات وراثتی
از ماده به انرژی
از انرژی به ماده
فناوری های نوین زیستی
رفتارهای جانوران


درباره نویسنده
دکتر محمد عیسایی
دارای مدرک پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی مدرس زیست شناسی در مدارس تیزهوشان ،نمونه دولتی و.... در تهران و شهرستان ها ، تالیف سیزده عنوان کتاب در انتشارات های گاج ، خیلی سبز ، فاگو و مهروماه را در رزومه خود دارد . 
دکتر علیرضا محمد حسینی رتبه ۳ کنکور سراسری تجربی ٩٢ (۹ کشوری) و رتبه ۸ کنکور زبان ۹۲ ، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با سابقه مشاوره از سال ٩٢ تا کنون در استان های تهران، مازندران، کرمان و گلستان و مدرس زیست شناسی است . طراحی آزمونهای کلید برتر ، مدیریت گروه آموزشی دهلیز در استان مازندران ، عضویت افتخاری موسسه شیمانا و طراحی آزمون گاج در رزومه وی می درخشد. 


سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.

درسنامه
درسنامه های این کتاب با این قد و قواره با متون نسبتا روان ، تفسیر اشکال کتاب درسی ، به صورت نکته به نکته مشابه یک جزوه کامل است . در نگاه کلی این کتاب برای دوره مباحث مطالعه شده از کتاب درسی مناسب به نظر می رسد ، ولی به تنهایی و بدون کتاب درسی قابل استناد نیست. 

 

نداشتن تست تیپ
عدم ارائه الگوی مطالعاتی
 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
توجه به تصاویر کتاب

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید