ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه زیست شناسی ترکیبی کنکور مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : تجربی

مناسب : بعد از اتمام مطالعه کل دروس

گروه کاربری : همه داوطلبان کنکور

توضیحات بیشتر..

کتاب لقمه زیست شناسی ترکیبی انتشارات مهروماه با آموزش پله‌ به پله مباحث ترکیبی در سه فصل با ترتیب یوکاریوت ها و پروکاریوت ها ، مواد شیمیایی و متفرقه در اختیار شما قرار گرفته است . مولف به طور کلی به مجموعه‌ای کامل از نکات ترکیبی پرداخته‌ و به بررسی مفاهیم ، تصاویر و ارائه جدول‌های خاص از موضوعات مختلف در تمام کتب مقاطع مختلف پرداخته است .  با توجه به اینکه حدود 40 تا 60 درصد از سوالات کنکور ، ترکیبی هستند ، این کتاب گنجینه ای از تمام نکات مورد نیاز شماست . برخی از داوطلبان فکر می کنند ترکیبی خواندن یعنی با دیدن یک کلمه مثل قلب سریع به سراغ پاراگراف های کتاب درسی بروند و به دنبال این کلمه بگردند ! در صورتی که منظور از ترکیبی خواندن این است که مطالب مرتبط به هم را با هم مطالعه کنید . برخی از فصول زیست پیش نیاز هم هستند و لذا با یادگیری مکملشون می تونید به تمامی تست های آن مبحث پاسخ دهید و در آن درس به تسلط برسید. این کتاب با زیر مجموعه 18 بخش به شرح زیر تالیف شده است که به شما در این مدل مطالعه کمک می کند :
فصل یک : یوکاریوت ها و پروکاریوت ها
بخش یک : یاخته یوکاریوتی
بخش دو : بافت شناسی
بخش سه : جانوران
گفتار یک مهره داران
گفتار دو بی مهرگان
بخش چهار :گیاهان
بخش پنج : آغازیان
بخش شش : قارچها
بخش هفت : پرکاریوت ها
فصل دو : مواد شیمیایی 
بخش یک : مواد معدنی
بخش دو : مواد آلی
گفتار یک : کربوهیدرات ها
گفتار دو : لیپیدها
گفتار سه : نوکلئیک اسیدها
گفتار چهار : پروتئین ها
فصل سه : متفرقه 
بخش یک : اندام های بدن انسان
بخش دو : بیماری های بدن انسان
بخش سه : چرخه ی یاخته ای ، تقسیم میتوز و میوز
بخش چهار : دانشمندان و پژوهش های آن
بخش پنج : هورمون ها
بخش شش : روش های انتقال مواد از غشای یاخته
بخش هفت : جهش ها


درباره نویسنده
دکتر محمد عیسایی
دارای مدرک پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی مدرس زیست شناسی در مدارس تیزهوشان ،نمونه دولتی و.... در تهران و شهرستان ها ، تالیف سیزده عنوان کتاب در انتشارات های گاج ، خیلی سبز ، فاگو و مهروماه را در رزومه خود دارد . 
بهروز شهابی مولف و مدرس زیست
 

سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.


درسنامه
درسنامه های این کتاب با این قد و قواره با متون نسبتا روان ، تفسیر اشکال کتاب درسی ، به صورت نکته به نکته مشابه یک جزوه کامل است . در نگاه کلی این کتاب برای دوره مباحث مطالعه شده از کتاب درسی مناسب به نظر می رسد ، ولی به تنهایی و بدون کتاب درسی قابل استناد نیست.  

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی
توجه به تصاویر کتاب

نداشتن تست تیپ
عدم ارائه الگوی مطالعاتی

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید