ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب لقمه ریاضی و آمار دهم مهروماه

انتشارات : مهروماه

نوع محصول :  کمک آموزشی ، درسنامه و نکات

رشته : انسانی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب جیبی یا همان لقمه ریاضی و آمار پایه دهم انتشارات مهروماه ، به عنوان یک کتاب پرکاربرد و پرطرفدار برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور رشته ی انسانی محسوب می شود . کتابی که پیش روی ماست حاوی درسنامه ی خلاصه، ارائه تمارین مهم کتاب درسی و جمعبندیه فرمول های کتاب است. در این کتاب تلاش شده تا مطالب مهم را به صورت نکته وار و درس نامه های کلیدی در اختیار دانش آموزان قرار دهند تا یادگیری منسجم تر و آسان تر شود . از نقاط قوت این کتاب تدریس در درسنامه ها با حل تست های آموزشی محسوب می شود . 
مباحث آموزش داده شده در این کتاب کوچک به شرح زیر است :
فصل اول :عبارت های جبری
فصل دوم : معادله ی درجه دوم
فصل سوم : تابع
فصل چهارم : کار با داده های آماری
فصل پنجم : نمایش داده ها
پیوست : بارم بندی درس ها

 این کتاب جامع اما جیبی در 144 صفحه با محتوای تمام مباحث ریاضی و آمار دهم توسط دنیا سلیمی و عباس اشرفی نوشته شده است . این یک منبع مناسب به عنوان مکمل کتاب درسی محسوب می شود و به شما دانش آموزان برای دوره و مرور سریع درس ریاضی و آمار پیشنهادش می کنم. 

سری کتاب
سری کتاب های لقمه انتشارات مهروماه
را می توان اولین دلیل معروف شدن این برند دانست. انتشارات مهروماه با تولید کتاب های جیبی و سیمی به نام لقمه به طرح درسنامه های چکیده با هدف راحتی جامعه هدف در استفاده از این نوع کتاب همراه و با نوعی عدم تطابق بین مدل تالیف نسخه های مختلف که شاید از مدل های کاری این نشر است توانست در بازار تبلیغات رنگارنگ نشرهای رقیب قد علم کند. معمولا در کتاب های لقمه به غیر از درس نامه های چکیده ، تست های تیپ و تست های کنکور ، شامل چکیده نکات هم هست.

درباره مولف
دنیا سلیمی
 دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته مهندسی صنایع ، با سابقه  تدریس ریاضیات در مدارس مختلف در تهران و سابقه دوازده عنوان تالیف در نشرهای فکور و مهروماه و مکمل ریاضی و عباس اشرفی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته معماری از دانشگاه تهران ، با سابقه تدریس ریاضیات در مدارس قلمچی ، بوعلی، راه رشد، قوی فکر، شاهد ملاصدرا، علامه طباطبایی، آموزشگاه فکور ، آموزشگاه اروند و سابقه بیست و دو عنوان تالیف در نشرهای قلمچی، فکور و مهروماه را در کارنامه دارند. 

عباس اشرفی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته معماری از دانشگاه تهران ، با سابقه تدریس ریاضیات در مدارس قلمچی ، بوعلی، راه رشد، قوی فکر، شاهد ملاصدرا، علامه طباطبایی، آموزشگاه فکور ، آموزشگاه اروند و سابقه بیست و دو عنوان تالیف در نشرهای قلمچی، فکور و مهروماه و سبحان سیف الهی راد دارای مدرک کارشناسی رشته مهندسی مواد از دانشگاه امام خمینی قزوین با سابقه ی تدریس در مدارس آوای فرهنگ، جهان، دانش پژوهان، حضرت زهرا، پورسینا، ندای آزادی، عصر دانش، نام آوران و سابقه ی طراحی سوالات آزمون های گاج و تالیف کتاب لقمه ریاضی دهم را در کارنامه دارند. 

درسنامه
درسنامه های کتاب لقمه ی ریاضی پایه دهم بر اساس شخصیت کتاب های لقمه همراه با زیر فصل هایی تحت عنوان "وعده" نوشته شده که شامل نکات و جزییات مطالب کتاب درسی می باشد همچنین در این کتاب تلاش بر توضیح مفاهیم بر پایه ی حل مسائل و نمایش راه حل ها میباشد که در این بخش سعی بر گنجاندن تمرین های مهم کتاب درسی نیز کرده اند. 
 

حجم مناسب از مطالب مفید
ابعاد فیزیکی جیبی

عدم ارائه الگوی مطالعاتی
عدم استفاده از محتوای افزوده
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید