ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب سه‌بعدی عربی دهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول :  کمک آموزشی ، درسنامه و تست و تمرین

رشته : عمومی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب سه بعدی عربی دهم انتشارات الگو با دید کتاب مکمل کتاب درسی نوشته شده است یعنی بر اساس بررسی مولفین، کتاب درسی در تغییرات جدید اصل را بر یادگیری لغات و آموزش متن و مکالمه گذاشته و نقش قواعد را کمرنگ کرده است. در نتیجه در کتاب تولید شده به بررسی بیشتر قواعد و تمارین با تعداد بیشتر پرداخته اند. در این کتاب روش 5 بار مرور برای حفظ لغات ارائه شده و در ترجمه متن درس جای خالی هایی برای مرور دوباره ی لغات قرار داده اند که این ها از روش های نوین در تالیف این کتاب است. 


درباره نویسنده
مصطفی خاکبازان
متولد 1358 با 21 سال سابقه، همکاری با نشر های الگو، خوشخوان، قلم چی و ... و سابقه ی تدریس در مدارس سلام ، رشد، امام جعفر صادق (ع)، علم، حکمت و ... از اساتید و مولفین بنام درس عربی می باشند.
میثم شریفی 

سری کتاب
کتاب سه بعدی عربی دهم انتشارات الگو
  بر سه اصل درس‌نامه، تمرین و پرسش چهارگزینه‌ای چاپ شده است. این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل به مرور جزئیات و نکات درسی سپس حل نمونه سؤالات و تمارین پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای کتاب  پاسخ‌نامه‌ی تشریحی تست ها قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است. منظور از سه بعدی از دیدگاه انتشارات الگو در کنار هم بودن آیتم های درسنامه +تمرین + پرسش‌های چهارگزینه‌ای است .

تمرین ، تست و پاسخنامه تشریحی
در این کتاب تقسیم بندی هر فصل به ترتیب آموزش لغات، درسنامه(قواعد)، ترجمه، تمارین، پرسش های 4 گزینه ای، سوالات درک مطلب، آزمون تشریحی و در انتهای کتاب پاسخنامه تشریحی تست ها آورده شده که کامل به نظر می رسد و در بر گیرنده تقریبا تمام نکات کتاب است. 
نکته ای درباره تست های کتاب وجود دارد که نیاز به تکرار دارد آن هم تست های *دار هستند که از کتاب درسی سال 96 حذف شده اند و صرفا برای اطلاعات دانش آموزان داخل کتاب قرار گرفته اند که با دانستن معنی لغات امکان پاسخگویی را به دانش آموز می دهد.   

پوشش تستی کامل کتاب درسی
آزمون تشریحی درس به درس
آموزش قواعد به صورت پرسش و پاسخ
پایبندی به کتاب درسی

تکرار تمارین کتاب 
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید