بررسی تخصصی کتاب سه‌بعدی زیست‌ شناسی دهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی ، تست محور با درسنامه

رشته : تجربی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : همه دانش آموزان

توضیحات بیشتر..

کتاب زیست‌شناسی پایۀ دهم سه‌بعدی نشر الگو به تالیف دکتر اشکان هاشمی از سری کتاب های مقطع دهم ویژه دانش آموزان رشته تجربی است. منظور از سه بعدی از دیدگاه انتشارات الگو در کنار هم بودن آیتم های درسنامه + پرسش‌های چهارگزینه‌ای +پاسخ‌های کاملا تشریحی است که البته با این نگاه میشه گفت اکثر کتاب های موجود در بازار یا سه بعدی هستند و یا چهار و پنج بعدی! ولی به عنوان یک نگاه تبلیغاتی اسم بدی به حساب نمیاد.
این کتاب به عنوان ارکان اصلی شامل درسنامه‌ی کامل و منطبق با کتاب درسی، بدون هیچگونه مطلب خارج از کتاب درسی ، بیش از ۲۰۰۰ پرسش‌چهارگزینه‌ای با پاسخ‌های تشریحی و طرح پرسش‌های چهارگزینه‌ای و ارائه‌ی توضیح کامل از تمام شکل‌های کتاب درسی است. این کتاب حاوی هفت فصل میباشد:  
زیست‌شناسی دیروز، امروز و فردا
گوارش و جذب مواد
تبادلات گازی
گردش مواد در بدن
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد
از یاخته تاگیاه
جذب و انتقال مواد در گیاهان 
درباره نویسنده
دکتر اشکان هاشمی
مولف نام آشنا و مدرس مطرح زیست شناسی با قلم شیوای خود این کتاب را تالیف نمودند.

سری کتاب
کتاب سه‌بعدی زیست‌شناسی دهم الگو
بر سه اصل درس‌نامه، پرسش چهارگزینه‌ای و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است. این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مرور بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است. منظور از سه بعدی از دیدگاه انتشارات الگو در کنار هم بودن آیتم های درسنامه + پرسش‌های چهارگزینه‌ای +پاسخ‌های کاملا تشریحی است .

درسنامه
در درسنامه این کتاب ابتدا محتوای مرتبط با هر گفتار در ساختار شاخه ای مطرح شده و سپس با کمک گرفتن از تصاویر ، بخش بندی های مختلف یا همان شاخه ها به تشریح تفصیر شده. به نظر با توجه با قلم شیوای اشکان هاشمی و زمان مشخصا زیادی که برای طرح درسنامه ها گذاشته شده این بخش در کتاب زیست‌شناسی پایۀ یازدهم سه‌بعدی نشر الگو قابل استناد و کامل است.

تمرین ، تست و پاسخنامه تشریحی
بیش از ۲۰۰۰ پرسش‌چهارگزینه‌ای با پاسخ‌های کاملاً تشریحی در این کتاب ارائه شده که تست های تالیفی و آزمون های آزمایشی و کنکور را شامل میشود. نکته ی تست های موجود در کتاب فقط علامت گذاری تعدادی از تست ها می باشد که نشانگر ترکیب با فصل های بعد یا کتاب های سال های آینده است. 
پاسخگویی به تمامی فعالیت های کتاب درسی از نقاط قوت این کتاب به شمار میرود. 

تست های کنکور
تیپ بندی آموزشی
تالیف تست های کاربردی
پاسخگویی به فعالیت های کتاب درسی

نوشتارجدی
عدم استفاده از ویدیو

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید