ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب سه‌بعدی آمار و احتمال یازدهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و تست

رشته : ریاضی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب سه بعدی آمار و احتمال الگو با هدف کسب توانایی و ارتقا مهارت های داوطلبان در تست زنی و حل تشریحی سوالات با رویکرد آموزش نکات و مکمل کتاب درسی است . هر فصل کتاب به چند درس تقسیم شده است  که در ابتدای هر درس ضمن مرور نکات مربوط به آن درس روش های اصلی حل تست را با آوردن نمونه های تست آموزشی مطرح نموده و همچنین روش حل مسائل تشریحی را آموزش داده است. در تست های انتهای هر بخش به تنوع و بودجه بندی تیپ ها اهمیت داده است . کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم بر سه اصل درس‌نامه ، پرسش چهارگزینه‌ای و پاسخ‌ تشریحی به قلم علیرضا علی پور تالیف شده است. از محاسن این کتاب دو کاربردی بودن آن هم برای آمادگی تستی و هم برای آمادگی امتحانات تشریحی مناسب است . حجم مناسب این کتاب از محاسن آن محسوب می گردد .

این کتاب در 192 صفحه و با محتوای زیر در اختیار شماست :
آشنایی با مبانی ریاضیات
آشنایی با منطق ریاضی
مجموعه ، زیرمجموعه ، جبر مجموعه ها
احتمال
مبانی احتمال
احتمال غیر هم شانس
احتمال شرطی
پیشامدهای مستقل و وابسته
آمار توصیفی
توصیف و نمایش داده ها
معیارهای گرایش به مرکز
معیارهای پراکندگی
آمار استنباطی
گردآوری داده ها
برآورد
تیپ سوالات آمار و احتمال در کنکور
1) یا از نوع مفهومی و تعریفی هستند ،که برای پاسخ دادن به این سوالات باید مفاهیم اولیه و نکات مربوط به هر فصل را کامل درک کرده باشید و هیچ ابهامی در ذهن شما وجود نداشته باشد. (کادر های رنگی موجود در کتاب و متن های مهم درس را یاد داشته باشید ، به طور مثال فصل 3،جزو فصل هایی است که میشود از آن سوال به صورت تعریفی مطرح کرد)
 
2) یا از نوع محاسباتی هستند ، که برای پاسخ دادن به این نوع سوالات ، باید پس از یادگیری مفاهیم اولیه مربوط به آن ، برای بدست آوردن تسلط کافی ، تست ها و سوال های زیادی را حل کنید . اغلب سوالاتی که در این دسته گنجانده می شوند ، سوالاتی در مورد فراوانی تجمعی ، فراوانی نسبی ، نمودارهای دایره ای ، نمودارهای میله ای ، میانه و  مد و ... هستند ، که باید بر کلیه روابط حاکم بر آن ها مسلط باشید .

درباره نویسنده
علیرضا علی‌پور
متولد ۱۳۵۴، فارغ التحصیل ریاضی در مقطع دکتری از دانشگاه صنعتی شریف است . از کودکی به رشته ریاضی علاقه داشته و در دبیرستان به خاطر معلمین خوبی که داشته، علاقه‌اش تشدید شد تا سرانجام در دانشگاه رشته ریاضی را انتخاب کرد . از‌‌ همان سال‌های اولیه ورود به دانشگاه ، تدریس ریاضی را شروع کرده است . از آنجا که خودش در المپیادهای کشوری در رشتهٔ ریاضی ، کامپیو‌تر و فیزیک شرکت کرده ، خیلی مایل است دورهٔ تدریس ریاضی المپیاد‌ها را به صورت منظم و سیستماتیک انجام دهد . وی از سال ۱۳۸۰ همکاری با مجتمع علامه طباطبایی و واحد کارگر را شروع کرد و سپس به واحد آبشناسان یک آمد . اما همکاری با واحد ادونس را از‌‌ همان بدو تأسیس شروع کرد.

سری کتاب
سری سه بعدی
بر سه اصل درس‌نامه، پرسش چهارگزینه‌ای و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است. این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مروری سریع بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است. منظور از سه بعدی از دیدگاه انتشارات الگو در کنار هم بودن آیتم های درسنامه + پرسش‌های چهارگزینه‌ای +پاسخ‌های کاملا تشریحی است .

تست و پاسخنامه تشریحی
تقسیم مطالب، تمرین‌ها و تست ها بر اساس بخش‌های کتاب درسی
۷۷ تست و ۱۰۵ مسأله در درس‌نامه‌ها
۱۴۴ تمرین‌ تشریحی در پایان درس‌نامه‌ها
۲۳۸ تست در پایان درس‌نامه‌ها
پاسخ‌های کاملا تشریحی برای همۀ تمرین‌ها و تست ها


 

حجم مناسب
آموزش مبحث محور
تستهای آموزشی در درسنامه
سوالات تشریحی

درسنامه کوتاه
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید