ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب جامع ریاضیات تجربی کنکور مهروماه جلد 1

انتشارات : مهروماه

نوع محصول : کمک آموزشی ، آموزش محور با تست

رشته : تجربی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب جامع ریاضی تجربی مهروماه که از کتابای نسبتا معروف این انتشارات محسوب می شود در دوجلد تمام مباحث ریاضی رشته تجربی را در خود جای داده. از مزایای مهم این کتاب متون علمی ، تمارین با تعداد مناسب و حجم نسبتا متعادل است . در جلد اول ریاضیات تجربی مهروماه درسنامه و بانک سوال تمام آنچه به بودجه بندی کنکور سراسری مرتبط می گردد آورده شده است . این کتاب شامل 19 مبحث مستقل به شرح زیر است.
فصل صفر یا همان مروری بر مفاهیم توان ، رادیکال ، و محاسبات جبری
مجموعه
الگو و دنباله
هندسه تحلیلی
معادله و تابع درجه دو
توان های گویا و عبارت های جبری
معادله ها و نامعادله ها
معادله و نامعادله ها
قدرمطلق و جزصحیح
تابع و انواع آن
توابع نمایی و لگاریتمی
مثلثات
حد و پیوستگی
مشتق
کاربرد مشتق
هندسه یازدهم
هندسه دوازدهم
شمارش ، بدون شمردن
احتمال
 آمار
و دو آزمون جامع در کنار آزمون کنکور سراسری 98

همانطور که گفتم این کتاب پیشروی مبحثی دارد و زیرمبحث های هر فصل را به عنوان ایستگاه هایی تعریف کرده است. این ایستگاه ها شامل درسنامه های نسبتا غنی جهت ادراک و آموزش و تست ها در سه سطح ، انتهای ایستگاه جهت تثبیت و تسلط علمی است. 

این کتاب  658 صفحه دارد که از دو جهت قابل نقد است. مهروماه عزیز توجه کنید اینا آخرش قراره پزشک باشن ، نه مهندس! جمعا دو جلد ریاضی تجربی مهروماه 1070 صفحه میشه ( که قابل ذکر است از کتاب پارسالیتون 200 صفحه هم کمتره و ممنون ) که به نظرم اگه با تناسب ضریب و ارزش در نظر بگیریم باید زیست جامع مهروماه 5000 صفحه ای باشه ! و نقد دوم در مورد سطح این منبع و عدم حذف برخی از جزئیات یا راه حل های نظام قدیمی است. 

ولی در کل معمولا دانش آموزای مستعد به دنبال این منبع هستند.  از ویژگی های مهم ورژن جدید این کتاب ارائه رایگان جلد دوم در نرم افزار مهربوکز است برای کسانی که می توانند از نسخه PDF  آن استفاده کنند . همچنین در همین نرم افزار نسخه PDF همین جلد هم با حدود 100 هزار تومان ارزان تر ارائه شده است . 
در صفحه نه و ده کتاب تایید 13 دبیر مطرح با دست خط و امضای خودشان برای داوطلبان عزیز قرار گرفته است . اساتیدی به نام به شرح زیر :
اساتیذ : پیمان امیری ، امیر هوشنگ انصاری ، هامرز حسینی ، سعید بنی هاشیم ، آریان حیدری ، محسن خلیلی ، علیرضا خوانچه زر ، مجتبی دادبام ، احسان سجادیان ، سامان سلامیان ، علی  اصغر شریفی ، اکبر کلاه ملکی و رامین مولایی.
درباره مولفین
روی جلد اسامی مولفین نام آشنایی به چشم می خوره . 
دکتر محمدرضا میرجلیلی دکتری هوا فضا از دانشگاه صنعتی شریف با حدود 17 سال سابقه تدریس از سال 1381 در دروس مختلف ریاضیات از دیفرانسیل تا هندسه و ریاضی تجربی به عنوان یک مدرس علمی قابل استناد است. 
دکتر مهدی امیریان از مدرسین و مولفین برتر مهروماه.
دکتر منصور سعیدی فوق لیسانس مهندسی سیتم از دانشگاه صنعتی شریف با 31 سال سابقه تدریس از سال 1367 بیست و چهار عنوان تالیف در رزومه خود دارد. 

تمرین ، تست و پاسخنامه تشریحی
تست‌های هدفمند و منتخب، منطبق بر کتاب‌های درسی جدید
دسته‌بندی تست‌ها در 3 سطح مجزا
پاسخ‌های بسیار شیوا با راه حل‌های خلاق
خلاصه مطالب هر فصل برای مرور سریع و جمع‌‌بندی
آزمون‌های تستی تفکیک شده در انتهای هر فصل همراه با پاسخ‌های تشریحی
شامل کلیه تست‌های کنکوری داخل و خارج از کشور دهه‌ی 90
سری کتاب
کتاب های جامع مهروماه
با رویکرد آموزش  تثبیت ، تسلط و ارزیابی صفر تا صدی مفاهیم کتاب های درسی در راستای پوشش آموزش تا ارزیابیاز درسنامه ، تست ، آزمون و پاسخنامه تشریحی تشکیل شده است که همانند تمام نشرها متاسفانه حجم زیادی دارند.

 

درسنامه مبحثی
ارائه نسخه PDF ارزان
تست های استاندارد
تیپ بندی تست ها

سطح مخاطب پرتلاش
حجم زیاد 
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید