ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب تست هندسه دوازدهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی ، درسنامه و تست

رشته : ریاضی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان علاقه مند

توضیحات بیشتر..

کتاب تست هندسه مقطع دوازدهم رشته ریاضی انتشارات  الگو در 379 صفحه و سه فصل برای دانش آموزان مقطع دوازدهم تالیف شده است . این کتاب بر اساس محتوای کتاب درسی هندسه دوازدهم و با هدف آموزش عمیق تر مفاهیم درسی و کسب مهارت در حل تست نوشته شده است و به تعریف دیگر مکمل کتاب درسی است و رویکرد آن آموزش نکات و مطالبی است که برای حل تست مفیدند. مولفان در این کتاب با قلمی ساده و روان ، در قالب درس‌نامه‌های چکیده و کاربردی به آموزش مبانی و مباحث هندسه دوازدهم پرداخته است. برای خواندن این کتاب ابتدا باید خلاصه درس را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که روش های حل کردن تست ها و پرسش ها را یاد گرفته اید.
هر فصل کتاب به چند قسمت تقسیم شده است ، در ابتدای هر درس ضمن مرور نکات مربوط به آن ، روش های حل تست آن مباحث با حل مثال های آموزشی مطرح شده است سپس با ارائه تعداد زیادی تست برای تثبیت اطلاعات آموزش داده شده در ذهن شما و ارائه پاسخنامه تشریحی مبحث به پایان رسیده است . مباحث آموزش داده شده در این کتاب به شرح زیر است :
ماتریس و کاربردها
آشنایی با مقاطع مخروطی
بردارها
در مقدمه مولف از جهت عمق یادگیری یا از باب تبلیغ پیشنهاد داده که در صورتیکه نتوانستید از درسنامه ها کامل یاد بگیرید ، برید کتاب سه بعدی را تهیه کنید . واقعا با توجه به قیمت کاغذ ، محیط زیست رو به نابودی و وضعیت اقتصادی ، درسنامه ها را کمی غنی تر می کردید تا نیاز به کتابی با قیمت بیشتر از این کتاب نباشد؟
نصیحت
بهترین راه برای فهم هندسه حل کردن تست و سپس مطالعه کامل و دقیق سوالات تشریحی آن می باشد که می تواند به شما کمک بزرگی در یافتن راه های خلاقانه برای حل نمودن مسائل دیگر باشد . تست های هندسه پایه در کنکور سراسری عموما در حد متوسط طراحی می شوند و گاهی یک یا دو سوال پیچیده و مهم بین آنها پیدا می شود و بقیه به سادگی و با کمی خلاقیت و پشت کار قابل حل هستند.در هندسه دوازدهم سوالات متن کتاب بسیار مهم هستند و پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان از کتاب درسی غافل نشوید.  پس اگر امروز یک شروع خوب داشته باشید احتمالا پایان خوبی در انتظار شماست .

درباره مولف
حسن محمدبیگی
 دبیر هندسه پایه دوازدهم با سابقه تدریس ۳۲سال و سابقه حضور در مدارس سلام ، انرژی اتمی ، فرزانگان و با مدرک تحصیلی کارشناسی ریاضی ، سابقه تالیف انتشارات الگو ، موج آزمون هندسه انتشارات الگو ،ریاضی آزمون وروودی انرژی اتمی انتشارات انرژی هسته ای را در رزومه خود دارد .
امیر محمد هویدی مدرس و مولف ریاضیات

سری کتاب
 سری تست
بر سه اصل درس‌نامه، تست و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است . این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مروری سریع بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است .

تست و پاسخنامه تشریحی
تقسیم مطالب و تست ها بر اساس بخش‌های کتاب درسی
۳۴۵ تست در درس‌نامه‌ها
۷۷۰ تست در پایان درس‌نامه‌ها
پاسخ‌های کاملاً تشریحی برای همۀ تست ها


 

آموزش روش حل مساله
آموزش مبحث محور
تستهای آموزشی در درسنامه
پایبندی به کتاب درسی

درسنامه کوتاه
عدم استفاده از محتوای افزوده

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید