بررسی تخصصی کتاب تست هندسه دهم الگو

انتشارات : نشرالگو

نوع محصول : کمک آموزشی، درسنامه و تست

رشته : ریاضی

مناسب : شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب تست هندسه مقطع دهم رشته ریاضی انتشارات  الگو در 374 صفحه و چهار فصل برای دانش آموزان مقطع دهم تالیف شده است . این کتاب بر اساس محتوای کتاب درسی هندسه دهم و با هدف آموزش عمیق تر مفاهیم درسی و کسب مهارت در حل تست نوشته شده است و به تعریف دیگر مکمل کتاب درسی است و رویکرد آن آموزش نکات و مطالبی است که برای حل تست مفیدند. مولفان در این کتاب با قلمی ساده و روان ، در قالب درس‌نامه‌های چکیده و کاربردی به آموزش مبانی و مباحث هندسه دهم پرداخته است. برای خواندن این کتاب ابتدا باید خلاصه درس را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که روش های حل کردن تست ها و پرسش ها را یاد گرفته اید.
هر فصل کتاب به چند قسمت تقسیم شده است ، در ابتدای هر درس ضمن مرور نکات مربوط به آن ، روش های حل تست آن مباحث با حل مثال های آموزشی مطرح شده است سپس با ارائه تعداد زیادی تست برای تثبیت اطلاعات آموزش داده شده در ذهن شما و ارائه پاسخنامه تشریحی مبحث به پایان رسیده است . مباحث آموزش داده شده در این کتاب به شرح زیر است :
ترسیم های هندسی و استدلال
قضیه تالس ، تشابه و کاربردهای آن
چند ضلعی ها
تجسم فضایی
در مقدمه مولف از جهت عمق یادگیری یا از باب تبلیغ پیشنهاد داده که در صورتیکه نتوانستید از درسنامه ها کامل یاد بگیرید ، برید کتاب سه بعدی را تهیه کنید . واقعا با توجه به قیمت کاغذ ، محیط زیست رو به نابودی و وضعیت اقتصادی ، درسنامه ها را کمی غنی تر می کردید تا نیاز به کتابی با قیمت بیشتر از این کتاب نباشد؟
نکته گنگ
این کتاب از کتاب تست هندسه یازدهم الگو حدود 120 صفحه بیشتر است . درسته که هندسه یاردهم یک فصل کمتر دارد ولی امیدوارم این حجم اضافی در این کتاب با دلیل باشد !

نصیحت
بهترین راه برای فهم هندسه حل کردن تست و سپس مطالعه کامل و دقیق سوالات تشریحی آن می باشد که می تواند به شما کمک بزرگی در یافتن راه های خلاقانه برای حل نمودن مسائل دیگر باشد . تست های هندسه پایه در کنکور سراسری عموما در حد متوسط طراحی می شوند و گاهی یک یا دو سوال پیچیده و مهم بین آنها پیدا می شود و بقیه به سادگی و با کمی خلاقیت و پشت کار قابل حل هستند. پس اگر امروز یک شروع خوب داشته باشید احتمالا پایان خوبی در انتظار شماست .

درباره مولف
حسن محمدبیگی 
دبیر هندسه پایه دوازدهم با سابقه تدریس ۳۲سال و سابقه حضور در مدارس سلام ، انرژی اتمی ، فرزانگان و با مدرک تحصیلی کارشناسی ریاضی ، سابقه تالیف انتشارات الگو ، موج آزمون هندسه انتشارات الگو ،ریاضی آزمون وروودی انرژی اتمی انتشارات انرژی هسته ای را در رزومه خود دارد .
امیر محمد هویدی مدرس و مولف ریاضیات

سری کتاب
 سری تست انتشارات الگو
 بر سه اصل درس‌نامه، تست و پاسخ‌ تشریحی چاپ شده است . این کتاب با هدف کسب مهارت در پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای نوشته شده است. در ابتدای هر فصل با مروری سریع بر جزئیات و نکات درسی به حل نمونه سؤالات و آموزش روش حل آن پرداخته شده است. در ادامه با ارائه انواع مختلفی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای دانش‌آموز برای حل هرگونه سؤال آماده می‌شود. در انتهای هرفصل پاسخ‌نامه‌ی تشریحی همان قسمت قرار گرفته که دانش‌آموز با مطالعه آن مروری دوباره برمطالب درسی کرده است .

تست و پاسخنامه تشریحی
۲۸۶ پرسش چهارگزینه‌ای در درس‌نامه‌ها
۸۲۸ پرسش چهار‌گزینه‌ای در پایان درس‌نامه‌ها
پاسخ‌های کاملاً تشریحی برای همه‌ی  تست ها


 

آموزش روش حل مساله
آموزش مبحث محور
تستهای آموزشی در درسنامه

درسنامه کوتاه
حجم زیاد
عدم استفاده از محتوای افزوده
تست های زیاد
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید