ورود به آزمون

بررسی تخصصی کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز‌ جلد 1

انتشارات : خیلی سبز

نوع محصول : کمک آموزشی، آموزش و تست

رشته : تجربی

مناسب :  شروع در ابتدا یا اواسط سال

گروه کاربری : دانش آموزان مستعد

توضیحات بیشتر..

کتاب تست ریاضیات تجربی جامع انتشارات خیلی سبز‌ یکی از کتاب های مطرح در بازار می باشد که شامل جلد سوال و درس نامه و جلد پاسخ است. جلد اول این کتاب 664 صفحه و شامل درسنامه ای مناسب برای دانش آموزان متوسط و یا قوی با معلومات نسبی می باشد . همراه با درسنامه تست‌هایی کنکور و تالیفی از تمامی تمارین ، فعالیت ها و کار در کلاس ها به همراه پاسخنامه تشریحیدر جلد دوم  جهت تثبیت درس بعد از هر مبحث آمده که تعداد زیاد این تست‌ها و تعداد زیرفصل ها باعث جا نماندن نکات مهم کتاب درسی  می شود که خود از نقات قوت کتاب به حساب می آید . سپس به پرسش های چهارگزینه‌ای می رسیم که میزان سختی آنها به صورت پلکانی و از آسان به سخت ترتیب شده اند . کتاب تست ریاضیات تجربی از هجده فصل به شرح زیر تشکیل شده است :
تابع با 523 تست
مثلثات با 344 تست
حد و پیوستگی با 300 تست
مشتق با 306 تست
کاربرد مشتق با 157 تست
هندسه با 143 تست
احتمال با 254 تست
مجموعه با 80 تست
الگو و دنباله با 127 تست
توان های گویا و عبارت های جبری با 131 تست
قدرمطلق و جزصحیح 102با تست
معادله درجه دوم و سهمی با 170 تست
معادله و نامعادله و تعیین علامت با 77 تست
هندسه تحلیلی با 95 تست
توابع نمایی و لگاریتمی با 148 تست
شمارش بدون شمردن با 141 تست
هندسه با 142 تست
آمار با 99 تست
در انتهای کتاب سوالات آزمون سراسری داخل و خارج کشور نیز قرار گرفته است . در صورت عدم تمایل به خرید جلد دوم ، پاسخنامه تشریحی در جلد دوم به صورت PDF  در اپلیکیشن kheilibooks App برای شما قابل دانلود است .
سری کتاب
سری کتاب های کتاب پرسش های چهار گزینه ای انتشارات خیلی سبز
عرفا با فرمت درسنامه مفصل و تست های میان وعده ، تست های ترکیبی و در انتها پاسخنامه ی زیادی تشریحی تولید شدن. یه جورایی قابل تحسینه ، البته بیشتر دانش آموز پسنده و ظاهرا هم همین مهمه
درسنامه
در درسنامه هامولفان تلاش زیادی کردند تا داوطلب بتواند با مطالعه آن ها به سوالات پاسخ دهد ، از این رو درس نامه ها کوچک هستند و در آن ها تعداد زیادی تمرین و تست وجود دارد و روش حل مساله را به نمایش گذاشته اند .
درسنامه‌های سری کتاب‌های پرسش های چهارگزینه‌ای تقریبا کامل می باشد اما برای تکمیل نکات ریاضیات تجربی ، به جزوات مکمل نیاز خواهید داشت همانطور که اشاره شد کتاب مناسب دانش آموزانی با اطلاعات نسبی می باشد . درس نامه های این کتاب با کیفیت های متفاوتی تالیف شده است و از نظر سطح علمی این تفاوت قابل نقد است.
درسنامه های منظم و یه مقدار خودمونی که من نمی دونم در حین مطالعه برای دانش آموزایی که عادت به جدیت معلم دارن و با کتابای وزین و جدی آموزش و پرورش خیلی محترم بالا اومدن تمرکز ایجاد می کنه یا فقط حال خوش ، به نظر خیلی کامل میاد مثل بقیه کتاباشون. باید قبل خرید تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید که ادبیات نوشتاری جدی مثل مهروماه و الگو و گاج براتون بهتره یا خیلی سبز.
در درسنامه ها موارد بسیاری را با تست های آموزشی و پاسخ خیلی تشریحی برای تثیت اطلاعات در جداول مخصوص در اختیارتان قرار داده است و به غیر از تست های آموزشی مواردی هم با مثال و استفاده از شکل توضیح داده است.

درباره مولف
سروش معینی
نویسنده معروف ترین کتاب ریاضیات تجربی کشور (قبل ورود اسم دوستانی که اسمشون در پایین ذکر شده به عنوان همکار مولف!) کتاب ریاضیات تجربی انتشارات خیلی سبز ، ایشان چندین بار تا به حال در مقاطع مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد رتبه ی تک رقمی کنکورهای سراسری شده و توانسته است تا با مدرک درجه یک از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل گردد. تالیف  ریاضیات جامع تجربی (خیلی سبز)، ریاضیات جمع بندی تجربی (خیلی سبز)، ریاضیات گسسته (خیلی سبز)، هندسه تحلیلی (خیلی سبز)، حساب دیفرانسیل و انتگرال (خیلی سبز)، جبر و احتمال (خیلی سبز) در رزومه ایشان می درخشد . سروش موئینی مدرس برنامه کنکور ۱، مسیر موفقیت و کارنامه ۲۰ در صدا و سیما و مدارس تیزهوشان تهران و شهرستان ها نیز می باشد .
رسول محسنی منش قبل تر ایشان در انتشارات الگو رویت شده بودن که الان در کنار آقا سروش عزیز در خیلی سبز قلم می زنند . از مدرسین جوان و فعال که در مدارس مختلف تهران از جمله علامه حلی دو هستند .
کوروش اسلامی : ببخشید ولی ایشان را نمی شناسم ! کسی اطلاعات داره کامنت بذاره ما بعد استعلام معرفیشون کنیم !

تست و تمرین و پاسخنامه تشریحی
تست هایی این کتاب از آسان به سخت در کنار هم قرار گرفته اند . منتخبی از تست های داخل و خارج کشور ، منتخبی از تست های آزاد ، سوالاتی برگرفته از کتاب درسیو تعدادی تست تالیفی  را در کنار هم می بینید .
تست های این کتاب به سه دسته مهم تقسیم شدن :
تست های تیپ یا همان تست های واجب که در میان تست های ابتدای هر بخش شماره های آنها با رنگ آبی مشخص شده.
تست های سریالی که بعد از تست تیپ مطرح شده و نسبتا با الگوهای همان تست های تیپ قابل حل است.
تست های سری Z که حریف میطلبه!

 

PDF پاسخنامه تشریحی رایگان
تیپ تست های متنوع
درسنامه در جلد سوال
درسنامه بر اساس کتاب درسی

کیفیت متفاوت در فصل ها 
عدم همگونی بین تالیف ها
 

هنوز بازخوردی وجود ندارد

اولین بازخورد برای این محصول باشید