ورود به آزمون
طراحی امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت دو بخشی  1399-2-16   1 دقیقه خواندن

طراحی امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت دو بخشی

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد: « به دلیل آنکه امکان آموزش مجازی برای تعدادی از دانش‌آموزان به هر دلیلی فراهم نشده است  طراحی دو نمونه سوال برای امتحانات دانش آموزان انجام می شود. »

 

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با صدا و سیما گفت:

80درصد محتوای کتاب های درسی قبل از کرونا آموزش داده شده است و 20درصد آن به صورت مجازی از طریق تلویزیون، شبکه شاد و …آموزش داده شده است. گروهی از دانش آموزان امکان استفاده از امکانات آموزشی مجازی و آموزش 20درصد از دروس برخوردار نبوده اند. وزیر آموزش و پرورش اعلام نمود از 20 درصدی که به صورت مجازی آموزش داده شده است سؤالات انتخابی ارائه می‌شود و دانش‌آموزانی که نتوانستند آموزش مجازی داشته باشند الزامی به پاسخ دادن به سؤالات 20 درصد باقیمانده نخواهند داشت.

 

بنابراین سوالات امتحانی دانش آموزان پایه دوازدهم در دو بخش طراحی می شود:

  1. بخش اول : سوالات امتحانی مربوط به 80 درصد از کتاب که قبل از تعطیلی مدارس، به صورت حضوری تدریس شده، می باشد که پاسخ دهی به این سوالات به صورت اجباری است.
  2. بخش دوم: سوالات امتحانی مربوط به 20 درصد از کتاب که بعد از تعطیلی مدارس، به صورت مجازی (با تلویزیون، شبکه شاد و رادیو) تدریس شده، می باشد. که پاسخ دهی به این سوالات به صورت اختیاری است.

 

به طور مثال از 20 سؤال طراحی شده برای یک کتاب 15 سؤال برای همه دانش‌آموزان مشترک است و 5 سؤال، هم از محتوای 80 درصد تدریس حضوری و هم از 20 درصد آموزش مجازی طرح خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب