ورود به آزمون
نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 حضوری و غیرحضوری  1399-2-13   3 دقیقه

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 حضوری و غیرحضوری

آموزش و پرورش: نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 حضوری و غیرحضوری را اعلام کرد.

 

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 حضوری و غیرحضوری برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم توسط آموزش و پرورش اعلام شد. در این مقاله از نحوه برگزاری امتحانات خرداد ماه 99 مطلع می شوید.

 

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 مقطع ابتدایی

برگزاری امتحانات خرداد ماه 99 برای مقطع ابتدایی انجام نمی شود. آموزش و پرورش اعلام کرد، ارزشیابی پایه های ابتدایی به صورت توصیفی در ابتدای خرداد ماه ثبت می شود.

 

تعیین تکلیف برگزاری امتحانات خرداد ماه دانش آموزان ابتدایی پایه اول تا ششم:

 

مدیر کل آموزش و پرورش اعلام کرد، ارزشیابی پایه های ابتدایی به صورت توصیفی خواهد بود. معلمان از ابتدای خرداد ماه 99نمرات دانش آموزان را ثبت خواهند کرد. سال تحصیلی مقطع ابتدایی در خرداد ماه پایان می یابد. توجه داشته باشید که در پایه ششم نیز امتحان هماهنگ نخواهیم داشت و ارزشیابی به صورت توصیفی خواهد بود.

 

 نحوه برگزاری امتحانات در خرداد ماه 99 متوسطه اول

 

نحوه برگزاری امتحانات خرداد ماه 99 متوسطه اول شامل پایه هفتم، هشتم و نهم اعلام شد. آموزش و پروش اعلام کرد، در مقطع متوسطه اول و دوم اگر امکان بازگشایی مدارس فراهم شده است، این آمادگی را داریم که با رعایت فاصله اجتماعی امتحانات را برگزار نماییم. در غیر این صورت با استفاده از نرم افزارهای تدوین شده امتحانات به شکل غیر حضوری برگزار خواهد شد. البته این موضوع بستگی به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد.

 

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول پایه نهم:

 

  • به صورت غیر حضوری خواهد بود. امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم برگزار نمی‌شود.
  • روش‌های آزمون‌ها غیر حضوری طراحی و دستورالعمل تدوین شده است.
  • امتحانات غیرحضوری بر مبنای 4 محور، آموخته های دانش آموزان به میزان حجم تدریس شده کتاب های درسی است.
  • محاسبه نمره براساس ارزشیابی مستمر نوبت اول، یک ماه فرصت نوبت دوم و آموزش‌های تلویزیونی و مجازی و بازخوردها و انجام تکالیفی است که از دانش‌آموز گرفته می‌شود.

 

نحوه برگزاری امتحانات در خرداد ماه 99 متوسطه دوم

 

برای مقطع متوسطه دوم، پایه دهم و یازدهم این آمادگی وجود دارد که با رعایت فاصله اجتماعی امتحانات را برگزار شود. در غیر این صورت با استفاده از نرم افزارهای تدوین شده امتحانات به شکل غیر حضوری برگزار خواهد شد.

 

  • نرم افزار شاد آموزش و پروش

 

امتحانات پایه دوازدهم سراسری و کشوری است و این امتحانات قطعا به صورت حضوری و با رعایت فاصله اجتماعی در سالن های ورزشی برگزار خواهد شد.

 

در پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات نهایی 80 درصد نمره بر مبنای امتحان 20 نمره ای قرار دادشده است و 4 نمره به صورت انتخابی خواهد بود.

 

زمان کنکور سراسری حداقل بیست روز بعد از پایان آخرین امتحان نهایی خواهد بود.

 

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب