ورود به آزمون
آزمون کنکوری‌ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود  1399-2-10   2 دقیقه

آزمون کنکوری‌ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود

آزمون کنکوری‌ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود

 

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان نامدار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: هر چند با مشارکت همه مردم حرکت بیماری کرونا در استان به سمت کاهشی و نزولی است اما این وضعیت هرگز پایدار نخواهد بود و با میزان رعایت مردم دچار نوسان می‌شود.

 

وی بیان کرد: اگر مردم با دقت موارد بهداشتی را رعایت کنند می‌توان به سمت شرایط عادی حرکت کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: با نزدیک شدن به زمان آزمون کنکوری‌ها و امتحان نهایی برای بررسی وضعیت مدارس باید همکاری بیشتری بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش ایجاد شود تا تصمیم درستی بگیریم.

نامدار یادآور شد: در صورت برگزاری آزمون حضوری و استفاده از برگه‌های کاغذی باید پروتکل‌های این حوزه نیز رعایت شود تا دچار چالش نشویم و در این راستا لازم است همه اسناد کاغدی حداقل دو هفته بسته شده و باز نشود.وی گفت: در میزان ماندگاری ویروس در کاغذ اطلاع دقیقی نداریم که چند ساعت است اما باید پروتکل‌ها در گند زدایی که زیاد پیچیده هم نیست به دقت رعایت شود.

 

نامدار اظهار داشت: همه مدارس بعد از هر شیفت امتحانی باید به طور کامل ضد عفونی شود هرچند برای سنین تا ۱۸ سال نگرانی از ابتلاء به بیماری نیست اما این افراد می‌توانند ناقل باشند و مراقبت در این زمینه الزامی است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: چون بیشتر سالمندان قزوینی در خانه زندگی می‌کردند تعداد فوتی‌های این سنین بسیار کم بود لذا در صورت آزمون حضوری باید نحوه ورود دانش آموزان به مدارس و بازگشت آنها باید کنترل لازم صورت گیرد تا ویروس به سالمندان منتقل نشود

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب