بهترین کشورها برای تحصیل رایگان 1398-10-10

بهترین کشورها برای تحصیل رایگان

بهترین کشورها برای تحصیل رایگان
مهاجرت تحصیلی
و ادامه تحصیل در کشور های مختلف دنیا یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه دانشجویان بوده و سالانه افراد بسیاری بدین اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنند، انتخاب مناسب ترین و بهترین کشور برای تحصیل به فاکتور ها و عوامل متعددی بستگی دارد که هر شخص با توجه به شرایط خود باید به بررسی آن ها بپردازد، اما اخیراً کارشناسان فعال در زمینه مهاجرت تحصیلی با در نظر گرفتن معیار های اولیه و بسیار مهم لیستی از بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل را ارائه کرده اند . اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید که بهترین کشور برای تحصیل رایگان دانشجویان کدام است، می توانید پاسخ خود را در این صفحه بیابید. البته هنگام بودجه بندی هزینه های تحصیل در خارج از کشور باید سایر مخارج (هزینه ی درخوسات ویزای دانشجویی، هزینه ی بیمه ی خدمات درمانی، محل اقامت، غذا و …) را نیز در نظر بگیرید. اما صرفه جویی در هزینه ها می تواند باعث ارزانتر شدن هزینه های دانشجویی شما شود.  بسیاری از افراد بر این باورند که تحصیل رایگان در اروپا تنها یک رویاست و یا برای تحصیل رایگان نیازمند اخذ بورسیه تحصیلی با شرایط بسیار سخت هستند. اما روش های دیگری برای تحصیل رایگان نیز وجود دارد.

به گزارش واحد خبری هدف ، نظام رتبه بندی جهانی دانشگاه ها براساس پارامترهای تصویب شده هرساله لیستی از دانشگاه های معتبر جهان را معرفی می کنند که در این لیست اسامی دانشگاه هایی که شرایط تحصیل رایگان را برای متقاضیان فراهم می کنند نیز به چشم می خورد. فنلاند و نروژ و آلمان از سری کشورهایی هستند که هرساله در این رتبه جایگاه نخست را از نظر خدمات آموزشی با کیفیت پایین به همراه هزینه پایین و یا رایگان را ارائه می دهند. 


آلمان بهترین کشور برای تحصیل رایگان
سیر تمایل به تحصیل بین دانشجویان آلمانی روندی رو به رشد را دارد و شرایط تحصیل در این کشور به این صورت است که در بعضی دانشگاه های بورسیه ای برای دانشجویان بین الملل درمقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توان گفت تحصیلات کاملا رایگان می باشد به جز هزینه اندکی که دانشجویان باید به بخش اداری دانشگاه و اداره مهاجرت پرداخت کنند که هزینه مبلغی در حدود 300 تا 500$ (دلار) را در بر می گیرد که این میزان هزینه برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز رایگان می باشد و دانشجویانی که از این کشورها وارد آلمان می شوند مستلزم پرداخت هیج گونه هزینه ای نخواهند بود.

دانشگاه فنی مونیخ از معتبرترین دانشگاه های این کشور است و بالغ بر چهل دانشگاه این کشور در ردیف دانشگاه های پر طرفدار و معتبرجهاتی قرار دارند. هرچند در سال های اخیر سیاست های آلمان برای پذیرش دانشجوی خارجی تغییر کرده و برخی از دانشگاه های این کشور هزینه ای را برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند اما باز هم با توجه به سطح این دانشگاه ها این میزان هزینه به نسبت سایر دانشگاه های جهانی مبلغ ناچیزی به شمار می آید و در نظر گرفتن این میزان شهریه اندک همچنان روند تقاضای دانشجویان خارجی را برای تحصیل در آلمان تحت تاثیر قرار نداده است.

اتریش کاندید بهترین کشور برای تحصیل رایگان
از دیگر کشورهای مورد توجه برای تحصیل رایگان می توان به کشور اتریش اشاره کرد. ویزای تحصیلی اتریش از اعتبار بالایی برخوردار است زیرا این کشور یکی از کشورهای حوزه شنگن می باشد. با وجود هزینه های پایین زندگی و همین طور شهریه های بسیار پایین می توان گفت هزینه تحصیل در اتریش به نسبت دیگر کشورها رایگان شمرده می شود. از طرفی این کشور به شما این فرصت را می دهد که همان هزینه پایین را هر دو نیم سال یکبار فراهم کنید فرصت در پرداخت شهریه و همین طور هزینه های پایین تحصیل و زندگی و از طرفی سطح دانشگاه های معتبر اتریش را در کانون توجه دانشجویان بسیاری قرار داده است.

اتریش کاندید بهترین کشور برای تحصیل رایگان
تحصیل رایگان در کشورهای نوردیک

کشورهای نوردیک کشورهایی سوئد ایسلند دانمارک و فنلاند و نروژ را شامل می شود. این کشورها علاوه بر سیاست های مناسب و خردمندانه و همین طور موقعیت جغرافیایی مناسب همواره از مراکز مورد توجه برای تحصیل بوده است. از طرفی می توان گفت فرصت های تحصیل به صورت بورسیه در این کشورها بسیار زیاد است. کشوری همچون کشور نروژ که در ردیف کشورهای نوردیک قرار دارد خدمات آموزشی رایگانی را در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانشجویان مستعد و متقاضی تحصیل که نمرات درخشانی دارند ارائه می دهد و در مسیر پیش روی شما برای تحصیل در این کشور تنها سد پیش رو زبان نروژی می باشد در تمامی دانشگاه های این کشور مباحث درسی به زبان نروژی ارائه می شود و شما برای تحصیل و پذیرش این کشور نیاز دارید که توانایی خود را در زبان نروژی به اثبات برسانید.

کشورهای دانمارک و سوئیس از دیگر کشورهای نوردیک می باشند. تحصیل در این کشورهای برای کشورهای اتحادیه اروپا رایگان می باشد.البته سایر دانشجویان برای تحصیل در دانمارک و سوئیس با توجه به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی نیازمند پرداخت هزینه هستند اما در صورت داشتن شرایطی امکان تحصیل رایگان نیز وجود دارد.

تحصیل رایگان در بلژیک
جالب است بدانید که بلژیک دو زبان اصلی دارد و همین طور هزینه های تحصیلی نیز در این کشور با توجه به زبان انتخابی شما برای تحصیل مشخص می شود. بلژیک در ردیف بهترین دانشگاه ها برای تحصیل و در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها دانشگاه بروسکل پایتخت بلژیک در رتبه چهاردهم قرار دارد. هزینه تحصیل و زندگی در بلژیک برای دانشجویان اروپایی در حدود 890$ (دلار) برای پرداخت شهریه و 700$ (دلار) برای هزینه های زندگی است و برای سایر دانشجویان از 890$ (دلار) تا 12100$ (دلار) متفاوت خواهد بود. 

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب