تبریک تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی 1398-10-8

تبریک تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی

وزیر آموزش‌وپرورش تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی را به‌تمامی هموطنان مسیحی و بالاخص معلّمان و دانش آموزان عیسویِ تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش واحد خبری هدف محسن حاجی میرزایی از فرهنگیان فهیم مسیحی خواست که با آگاهی بیش‌ازپیش از منش و روش آن پیامبر پارسایی و پایداری، رسول رحمت و رأفت، بستر آگاهی بخشیِ روزافزون نوباوگان ایران همیشه سربلند را فراهم کنند. متن پیام محسن حاجی میرزایی، وزیرآموزش‌وپرورش به شرح زیر است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَةُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکِ بِکَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِیحُ عِیسَی ابْنُ مَرْیَمَ وَجِیهاً فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَةِ وَ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ
(آل عمران- 45)
سپاس و ستایش آفریدگاری را سِزاست که با آفرینش «انسان»، مجال رشد این «نگینِ هستی» را فراهم نمود. و در این مسیرسخت، امّاسبز، پیامبرانی را مبعوث نمودکه رسالت ذاتی آنان، همانا هدایت و حمایت انسان درطیِ طریقِ تعالی و سیرِ مسیر سعادت است.
به یقین حضرت عیسی بن مریم (علیه السلام) همان پیامبر پرهیزگاری است که در غایت سعی و در نهایت صبر، رَهروانش را به رَهروی از فرامین الهی فرا می‌خواند؛ و خود که هماره آراسته به صلح و سلام و پیراسته از خشم و خشونت بود، همگان را با گفتارِ نیک و رفتار نِکو، به عبودیّت و عطوفت رهنمون می شد.
این جانب به عنوان خادم کوچک جامعه‌ی فرهنگیان، مسرورانه فرارسیدن میلاد مسعود «روح» و «کلام» خدا، حضرت مسیح(علیه السلام) و نیز«آغاز سال نو میلادی» را به تمامی موحدان،آزاداندیشان، آزادی خواهان وآزادگان جهان، به خصوص هموطنان مسیحی و بالاخص معلّمان و دانش آموزان عیسویِ میهنم تبریک و تهنیت می‌­گویم و از درگاه خداوند رحمان و رحیم برای یکایک آنان، سالی سرشار از زندگی و سرریز از ارزندگی تمنّا دارم.
در طلیعه‌ی این مولود مبارک و درآستانه ورود به «دوهزار و بیستمین سال میلادی»، از فرهنگیان فهیم مسیحی می‌خواهم که با آگاهی بیش از پیش از منش و روش آن پیامبر پارسایی و پایداری و آن رسول رحمت و رأفت، بسترآگاهی بخشیِ روزافزون نوباوگان ایران همیشه سربلند را فراهم کنند.
 به نحوی که کودکان، نوجوانان و جوانان ایرانی، در سایه سار تعلیم و تربیت معلّمان و مربیان اندیشمند با تأسّی از سیره‌ی نظری و عملی آن نبی بینش و نیایش، هر چه بیشتر با آموزه‌های سعادت آفرینی چون خِردورزی، منطق گرایی، عدالت خواهی، ستم ستیزی، صلح طلبی، مهربانی و انسان دوستی آشنا شوند.»

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب