ویژگی های برنامه استاندارد آزمون  1398-7-21   2 دقیقه

ویژگی های برنامه استاندارد آزمون

مهمترین ویژگی یک آزمون در مرحله قبل از اجرا ارائه برنامه ای منظم ، مستمر و در یک کلام برنامه استاندارد است . ویژگی های برنامه استاندارد آزمون های آزمایشی را میتوان در چند بخش اصلی تفکیک کرد :

 

شروع از تابستان

 

برنامه آزمون استاندارد به شما حق انتخاب می دهد . اگر از آن دسته داوطلبانی هستید ، که تمایل به شروع آزمون و برنامه ریزی از تابستان دارید ، باید برنامه ای برای شما تدارک دیده باشند . افرادی که از تایستان شروع می کنند ، معمولا افراد با انگیزه تری هستن و به دنبال کسب نتیجه ای متفاوت تلاش می کنند .

 

برنامه آزمونی تابستان به هدف ایجاد ثبات در حرکت داوطلب و آزمون و خطا برای ادامه در مهر است . برنامه های تایستان معمولا از دوره دروس سال قبل و درصدی از پیش روی در دروس جدید ، در سال آینده تشکیل می شود.

 

حق انتخاب و شخصی سازی

 

هر دانش آموز ، با پتانسیل ، توان علمی ، میزان تلاش و پایه ی درسی متفاوت باید بتواند از یک برنامه اصولی بهره ببرد. قرار نیست برای همه دانش آموزان ، یک نسخه پیچید! برنامه استاندارد باید در بخش هایی ، گزینه های انتخابی ، جبران مباحث عقب مانده ، انتخاب مقطع یا کتاب هایی را ، برای اجرا پذیر بودن ، در اختیارتان قرار دهد.

 

توزیع مناسب مباحث

 

 برنامه باید با توزیع مناسب مباحث و سرفصل ها ، به موازات برنامه های مدرسه و یک گام عقب تر از آن حرکت کند. برنامه آزمون نباید تداخلی با برنامه مدرسه شما داشته باشد . هرگز فراموش نکنید مهمترین وظیفه ی یک دانش آموز یا یک داوطلب کنکور ، همراهی با برنامه مدرسه ، معلم و کلاس درس است . با توجه به اهمیتی که همه موسسات آموزشی استاندارد ، برای پیشروی با برنامه مدرسه قائل هستند ، این اصل را رعایت می کنند.

 

دوره های مقطعی و مبحثی

 

 در برنامه استاندارد آزمون ، دوره های نقش بسیار مهمی دارند . از طرفی برای پیشگیری از فراموشی مباحث ، دوره در برنامه آزمون ، باعث دوره در برنامه مطالعاتی خواهد شد . از سوی دیگر ، برخی از مباحث که به هر دلیلی از برنامه های قبلی آزمون جا مانده اند ، در برنامه های دوره مطالعه می شوند .

 

این رکن باعث می شود در صورتیکه از برنامه یک آزمون به هر دلیلی عقب ماندبد ، برای جبران ، برنامه های آزمون های بعدی را قربانی نکنید .  همچنین دوره های متناسب با ایستگاه های مهم آموزشی در سال ، همچون ایام امتحانات ، عید و یا ایام جمعبندی ، نیز بسیار موثر خواهد بود .

 

آزمون های جامع

 

جدا از آزمون های دوره ای ، آزمون های جامع و شبیه ساز های کنکور سراسری آخرین ویژگی قابل بیان یک برنامه استاندارد آزمون است . اهمیت آزمون های جامع را میتوان ، شناخت سطح واقعی و برنامه ریزی برای ارتقا نقاط قوت ، تولید یک استراتژی آزمون متناسب با وضعیت علمی ، یادگیری و تمرین مداومت در خروجی دادن ، تمرین سوئیچ ذهنی روی دروس مختلف در زمان خروجی دادن و تمرین مدیریت زمان دانست .

 

آزمون های آنلاین هدف با تلاش در راستای ارائه بهترین و استانداردترین برنامه آزمونی همراه شماست .

اشتراک گذاری در :

نظرات


نظر شما درباره این مطلب