افزایش حقوق معلمان آیا صحت دارد؟  1399-1-8   5 دقیقه خواندن

افزایش حقوق معلمان آیا صحت دارد؟


اعمال امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری با اعتراض‌های مختلفی از سوی معلمان همراه شده چرا که نه‌تنها رتبه‌بندی بی‌تأثیر شده بلکه این امتیازات هم برای آنها کامل محاسبه نشده است و شاید بیش از ۹۰درصد معلمان کمتر از یک‌میلیون تومان افزایش حقوق داشتند!


ادامه مطلب
حداقل رتبه لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان  1399-1-8   4 دقیقه خواندن

حداقل رتبه لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان


دانشگاه‌های تربیت معلم که با عنوان تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان در ایران شناخته می‌شوند، جزو مراکز تحصیلی هستند که با شرایطی خاص به پذیرش دانشجو می‌پردازند. با توجه به محبوبیت و مزایای دانشگاه‌های تربیت معلم و این که تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته‌های ارائه شده در آن نمی‌شوند، شرایط پذیرش آن‌ها همواره جزو سوالاتی است که در میان بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری رایج است.


ادامه مطلب
خبر استخدام و جذب معلمان و فرهنگیان در سال 99  1399-1-7   3 دقیقه خواندن

خبر استخدام و جذب معلمان و فرهنگیان در سال 99


یارمحمد حسین‌بر در گفت‌وگو با پانا در این باره گفت: «در سالی که گذشت، در حوزه امور اداری و تشکیلات با حمایت‌های معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش موفق شدیم چند اقدام نسبتا شاخص انجام دهیم. از این جمله می‌توان به تدوین شیوه‌نامه اجرایی نظام رتبه‌بندی معلمان و تدوین شیوه‌نامه اجرایی قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس اشاره کرد که خوشبختانه این شیوه‌نامه‌ها تدوین و به استان‌ها ابلاغ شد.»


ادامه مطلب