روش های مطالعه ، خواندن تجسسی  1398-7-28   5 دقیقه

روش های مطالعه ، خواندن تجسسی


در خواندن تجسسی ، سؤالات به شما کمک مى‌کنند تا به‌ دنبال چيزها بگرديد. اگر سؤالات به‌طور طبيعى پيش نمى‌آيند آنها را ايجاد کنيد. طرح سؤال در تمام اوقات مفيد است. طرح سؤال قبل از خواندن در ضمن خواندن اجمالي، قدرت پيش‌بينى و علاقهٔ شما را افزايش مى‌دهد. 


ادامه مطلب
 روش های مطالعه ، روش دقیق خوانی  1398-7-28   3 دقیقه

روش های مطالعه ، روش دقیق خوانی


هدف از روش دقیق خوانی ، درک کامل مطالب خوانده شده و نگهداری آنها به طریق منظم و منطقی در حافظه است که یادآوری و بازشناسی مطالب برای استفاده های بعدی میسر باشد. دقیق خوانی را به روشی گفته میشود که مطالعه کننده در هنگام مطالعه به حاشیه نویسی و علامت گذاری بپردازد.


ادامه مطلب
انتقالی دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی  1398-7-28   5 دقیقه

انتقالی دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی


به گزارش واحد خبری هدف به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تکریم و رفاه حال دانشجویان از ۲۰ تیرماه آغاز شده است، دانشجویان میتوانند با مراجعه به سامانه منادا به نشانی https://www.monada.iau.ir و پس از مطالعه مندرجات نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.


ادامه مطلب
چگونه به فرزند خود در موفقیت تحصیلی کمک کنم؟  1398-7-28   4 دقیقه

چگونه به فرزند خود در موفقیت تحصیلی کمک کنم؟


هدف غایی اکثر والدین است و آن‌ها تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا این هدف به بهترین نحو ممکن به انجام برسد. پدر و مادرها معمولاً گزارشی از میزان رشد تحصیلی فرزندانشان در مدرسه تهیه می‌کنند؛ امیدوارند که کودک آنها نتایج خوبی را در تحصیل کسب کرده، نمرات بالایی بگیرد و از محیط مدرسه لذت ببرد اما بعضی از والدین، احساس می‌کنند که مشکلات کوچک فرزندشان به سادگی حل نمی‌شود. آنها معتقدند که فرزند آنها از استعداد و توانایی‌های خود در مدرسه استفاده نمی‌کند.


ادامه مطلب
روش های مطالعه ، روش خواندن اجمالى  1398-7-28   1 دقیقه

روش های مطالعه ، روش خواندن اجمالى


در این روش شما با سبک تالیف ، ساختار محتوا ، سنگینی یا راحتی مبحث مورد مطالعه ، تخمین زمان مطالعه بر اساس سرعت خود و یک مدل مشخص در نیازسنجی خود و برنامه ریزی هدف مند دست میابید . 


ادامه مطلب