ورود به آزمون
image  1398-10-2   3 دقیقه

کتاب تست خوب چه ویژگیهایی دارد؟


کتاب تست خوب چه ویژگیهایی دارد؟ این همه کتاب ، کدوم رو بخرم؟ کتابی که تست تألیفی داره، خوبه؟ کتابی که جواب تست رو تستی داده بهتره یا تشریحی؟ کتاب کم حجم خوبه یا پرحجم و قطور؟

شاید از بین انواع مختلف کتابهای کمک آموزشی ، کتاب تست مهمترین ابزاری باشه که یه کنکوری انتخاب میکنه و با اون مهارت خودش رو تو جوابدادن به سؤالات بالاتر میبره. به همین دلیل باید موقع خرید کتاب تست خیلی دقت کنید تا وسط سال مجبور به تغییر کتاب و به قول معروف، چند منبعی شدن، نشین.

این انتخاب صحیح، علاوه بر اینکه از زیان مالی جلوگیری میکنه، باعث میشه که شما وقتتون با زدن تستهای غیراستاندارد و نامناسب هدر نره و از همون اول با خیال راحت، مشغول درس خوندن بشید و تست بزنید.

    جواب کامل یکی از ویژگیهای کتاب تست خوبه. کتاب تستی که سؤالات رو به صورت قابل فهم توضیح نداده باشه باعث سردرگمی میشه.
    رعایت چیدمان سؤالات از آسون به سخت رو در نظر بگیرین. معمولاً کتابها باید سؤالات راحت و قابل فهم رو قبل از سؤالهای سخت و چالش برانگیز قرار بدهند تا بتونید بهتر به مطالب اشراف پیدا کنید.


    داشتن درسنامه خوب، باعث میشه اگه یه وقت مطلبی رو سطحی خونده باشید، موقع مطالعه کتاب تستی با تمرکز بیشتری اون مطلب دنبال کنید و بتونید نقاط ضعفتون رو بپوشونید.

داشتن محتوای افزوده مانند ویدیو ، ویس و ... نیز از مهمترین ارکان انتخابتان می تواند باشد . 
    موقع خرید، حجم هر کتاب رو هم در نظر بگیرین و یه کتابی بگیرید که بتونید تمومش کنید و علاوه بر اون، وقت برای خوندن بقیه درسها و کتابها کم نیارید.
    قراردادن سؤالات تألیفی استاندارد و مطابق با کنکور یکی از شروط دیگهی کتابهای تسته.

داوطلبهای کنکور باید در گام نخست، خودشون رو برای کنکور آماده کنن و سؤالهای غیر استاندارد و سخت هم باعث از بین رفتن وقتشون میشه و باعث میشه که خیلی ها دچار یأس و ناامیدی بشن. حالا اگه کسی نیاز به تست سخت داشت میتونه با صلاحدید معلم و مشاورش، کتاب اضافهای رو خریداری کنه.


    تیپ بندی سؤالهای هر بخش هم برای کسایی که وقت برای حل کردن همهی سؤالات ندارن، خیلی کمک کننده است.

    در خرید کتاب تست همانطور که اشاره گردید، بایستی فاکتورهای گوناگونی در نظر گرفته شود که میتوان مهمترین آنها را نخست حجم مناسب یک کتاب دانست و سپس داشتن سؤالاتی مناسب که باعث رشد داوطلبان گردد.
    در هر صورت منطقی ترین کار برای خرید کتاب مناسب، جویاشدن نظر مشاور و دبیر درس مربوطه و سپس نظرات دانش آموزان سالهای نه چندان دوری است که اکنون وارد دانشگاه شده اند و سپس اقدام به خرید است.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب