ورود به آزمون
قوانین موفقیت در کنکور  1398-9-17   3 دقیقه و 30 ثانیه

قوانین موفقیت در کنکور


قوانین موفقیت در کنکور

افراد موفق چگونه موفق شدند؟ اما راهنما و قوانین این راه چیست؟ چه باید کرد تا به موفقیت رسید؟قوانین موفقیت در کنکور چیست؟ آیا تا به حال با خود اندیشیده اید که رمز موفقیّت انسانهای موفق چه بوده است؟!

به نظر شما به چه کسی انسان موفق گفته میشود؟ یا حتی موفقیّت برای شما چه معنایی دارد؟ آیا فقط کسانی که در کنکور، رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب میکنند موفق هستند؟ آیا ملاک موفقیّت در زندگی ما فقط کنکور است؟

کنکوری عزیز ، موفقیت تعریفی مطلق ندارد . در واقع شما در تمام زندگی خود ، لحظه به لحظه به دنبال موفقیتی جدید هستید . موفقیّت یک موقعیت نسبی است و برای هر کس نسبت به شرایط زندگی و آرمانهایش متفاوت است.

همانطور که هیچ دو انسانی همانند یکدیگر نیستند، راه زندگی هر انسانی نیز متفاوت است، پس موفق شدن هر شخص نیز خاص خود اوست. اهدافتان را بنویسید، از ۵۰ سال آینده خود یک نمای کلی داشته باشید و برای خود مشخص کنید که چه زمانی به کدام هدفتان خواهید رسید و لازمه رسیدن به آن چیست.

حال باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید، فقط همین! در طول مسیر از راهنماییهای دیگران بهره ببرید و سختیهای مسیر را به جان بخرید. این سختی کشیدن و جنگیدن برای هدف، خود یک موفقیّت بزرگ است. کنکور هم مانند موقعیت های دیگر میتواند شرایط موفق شدن شما را فراهم کند، پس به آن به شکل یک فرصت بنگرید و سعی کنید با تلاش، به خود و دیگران ثابت کنید که شما برای موفق شدن، آماده نبرد هستید .

قوانین موفقیّت ساده اند. باور کنید که برای رتبهی برتر شدن در کنکور لازم نیست قوانین پیچیدهای را یاد بگیرید و کارهای خارق العاده ای انجام دهید، باید درس بخوانید، به همین سادگی. تلاش شما در راستای اجرای قوانین است که آنها را با ارزش میکند، چه بسا بسیاری از این قوانین از زندگی انسانهای موفق استخراج شده است.

دانستن قوانین برای موفق شدن لازم است ولی کافی نیست.

هدف گذاری رکن اصلی موفقیت در کنکور

برنامه ریزی صحیح و داشتن یک مشاور خوب شما را از سردرگمی نجات می دهد

شرکت در آزمون های آزمایشی از نان شب واجب تر

محیط مطالعه مناسب برای موفقیت در کنکور باید محیا باشد

انتخاب درست منابع مطالعاتی و مرور چند باره آن ها

دوستان خوبم اگر میخواهید در کنکورتان نتیجهی مطلوب را کسب کنید، لازمه آن تلاش و سختکوشی، برنامه ریزی درست و مطالعه زیاد و هدفمند است. برای دستیابی به این موفقیّت دنبال راه دیگری نباشید ، فریب تبلیغات را نخورید و منطقی فکر کنید.

شرکت در کلاسهای متعدد، مشاوره گرفتن از انسانهای مختلف و صرف هزینه های بسیار تا زمانی که خود تلاش نکنید و سختی نکشید، رتبه شما را تغییر نخواهد داد. پس با توکل بر خداوند منّان و تکیه بر تلاش و دانش خود پیش روید و هرگز نا امید نشوید .

 

بدانکه به هر چه میخواهی، خواهی رسید فقط باید عطش تو سیریناپذیر و تلاش تو بی انتها باشد .

 

با رؤياهات زندگی کن

زمانی که آرنولد شوارتزینگر یک بدنساز بود، نزد استیو چندلر که یک نویسنده ورزشی بود، گفت: من قصد دارم در سراسر هالیوود ستارهی شماره یک سینما شوم .

چندلر پرسید: چطور قصد داری چنین کار بزرگی را انجام دهی؟

آرنولد گفت: این همان مراحلی است که من در بدنسازی از آن استفاده میکنم. آنچه شما انجام میدهید خلق یک رؤیا از آنچه میخواهید بشوید است و سپس زندگیکردن در آن تصویر، گویی قبلاً اتفاق افتاده است .

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب