image 1398-10-18

برای اردوی عید چکار کنم ؟

در تعطیلات نوروز چه مطالبی را باید مطالعه کرد؟ چطوری عید این همه درس رو جمعبندی کنم؟ من تا الان هیچی درس نخوندم. میدونم اشتباه کردم ولی اگه از الان بخوام درس بخونم باید چیکار کنم؟ چطور از اردوی عید استفاده کنم ؟ بهترین روش برای مطالعه در ایام نوروز چیست ؟ آیا می توان در اردوی مطالعاتی نوروز همه درس ها را دوره کرد ؟ اردوی آنلاین نوروز چیست ؟

نکنه بسیار مهم :

در مورد اردوی مطالعاتی نوروز , تبلیغات دروغین برخی از این موسسات آنقدر واضح و روشن است که نیازی به گفتن ندارد اما متاسفانه از عقب ماندن داوطلب و نیز حجم زیاد مطالبی که نخوانده و باعث نامیدی اش شده ، سوء استفاده می شود و ادعا می کنند که در طول تعطیلات 15 روزه با اردوی مطالعاتی  می توانند با خلاصه نویسی های تکنیکی توسط فلان دکتر و فلان رتبه ! همه ی دروس را به جمعبندی رساند! در اردوی مطالعاتی نوروز , چگونه امکان دارد معلمی بتواند تمام نکات درسی 4 سال فیزیک را تنها در طول این 15 روز تدریس کند ؟ ! مگه اینکه مباحث رو به صورت بریده بریده و یا نکته ای ارائه دهند. پس منطقی رفتار کنید و فریب تبلیغات رنگارنگ را نخورید .

تعطیلات نوروز وقت مناسبی برای مرور کردن درسهاییه که تا الان خوندهاید و اگه به خوبی از این فرصت استفاده نکنید، ضربه جبران ناپذیری رو به خودتون وارد میکنید. چون بعد از عید، زمان چندانی برای مرور و جمعبندی مطالبی که قبلاً خوندهاید ندارید و بعد از این ایام درگیر خوندن بقیه مطالب از جمله نیمسال دوم پیش دانشگاهی میشید.

تذکر اول: تا جایی که میتونید تو تعطیلات نوروز درس جدید نخونید و اولویت رو بذارین روی مرور درسهایی که قبلاً خونده شدن ولی اگه تازه شروع به درس خوندن کرده اید، بهتره برید سر وقت مطالبی که سریع جمع میشن و توی کنکور ازشون تست زیاد میاد.

تذکر دوم: تعادل رو تو مطالعه دروس عمومی و اختصاصی حفظ کنید و به هوای خوندن یا مرور کردن درسهای اختصاصی، از عمومی ها غافل نشید، چون همین ادبیات و معارف و عربی و زبان پاشنه آشیل شما میشن و از این ۴ درس ساده ضربه بدی سر جلسه کنکور میخورید.

برای عید کدام مباحث را پیشنهاد می کنید؟ !

پاسخ به این سوال در اردوی عید ، مطالعه نقاط قوت است . ولی در حالت استاندارد ، سال هاست مشاوران ، مطالعه ، یادگیری و جمعبندی دروس پایه را به داوطلبانشان پیشنهاد می کنند . ما هم موافقیم ...

اردوی آنلاین عید چیه ؟

اردوی آنلاین عید یک خلاقیت از همکاری مشترک سایت یه مشاور و آزمون آنلاین هدف هست . در اردوی آنلاین عید  شما با برنامه ریزی هوشمند تحت وب ، مشاوره و پشتیبانی روزانه و آنلاین ، بررسی نتایج پیشرفت ، آزمون های مبحث روزانه ، ویدیو های مشاوره روزانه و کلی همکاری ها و همراهی های غیر قابل تصور مواجه خواهید بود . تاثیر ورود تکنولوژی به آموزش برای نسل شما فوق العاده موثره . اخبار اردوی آنلاین عید  رو در سایت دنبال کنید . 

    سعی کنید که حتماً از اردوهای عید استفاده کنید، با این کار خیلی دغدغه هاتون مثل داشتن برنامه ای مناسب برطرف میشه.
    چند روز قبل از عید معمولاً همه دچار یک بحران میشن و اون هم بی برنامگی به جهت روزهای پایان ساله، این زمان بهترین فرصت برای اینه که نقاط ضعفمون رو بهبود ببخشید.
    به دو شکل میتونید درسهای پایه رو مرور کنید:

     یا قسمتهایی رو که تابستون خونده بودید مرور کنید (چون فاصله زیادی افتاده و ممکنه از یادتون رفته باشه.)

     یا اینکه چند تا مطلب مهم و پر تست رو از هر درس انتخاب و مرور کنید. فقط قبل از شروع مطالعه، حتماً برنامه ای رو که مد نظرتونه با مشاورتون بررسی کنید.
    برای شناسایی بهتر نقاط ضعف و قوت حتماً از کارنامه آزمونهایی که تا حالا دادین استفاده کنید.
    دانش آموزان زمانی که به تعطیلات نوروز میرسند، با انبوهی از مطالب خوانده و ناخوانده مواجه اند و همین مسئله باعث سردرگمی آنها میگردد. داوطلبان با داشتن برنامه ای مناسب، میتوانند بهترین استفاده را از فرصت طلایی تعطیلات نوروز ببرند، از ویژگیهای برنامهی خوب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

     مرور نقاط قوت در اولویت باشد.

     مطالب مهم و پرتست مطالعه شوند.

     حجم مناسبی به دروس پایه اختصاص داده شود.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب