ورود به آزمون
image  1398-10-5   2 دقیقه و 30 ثانیه

استفاده از تلفن همراه


چرا استفاده از تلفن همراه مانع درس خواندن میشود؟ چه ایرادی داره تو تلگرام عضو چند تا گروه و کانال باشم؟ اصلاً مگه میشه بدون موبایل زندگی کرد؟ موقع درس خوندن موبایل کنار دستم باشه چه اتفاقی میافته؟

اعتیاد به تلفن همراه و شبکه های اجتماعی یکی از دردسرهای جدید مردم تو عصر تکنولوژیه. تا جایی که بعضیها همین که از خواب بیدار میشن، سرشون رو میکنن تو گوشی و براشون فرقی نداره که دستشویی باشن، پشت فرمون ماشین یا حتی وسط خیابون! فقط وقتی دست از پیامک زدن و یا گشت و گذار تو شبکههای اجتماعی میکشن که مجبور به خوابیدن شده باشن و فردا هم دوباره روز از نو و روزی از نو!

یک حقیقتی هم که شما باید قبول کنید، اینه که همینطوری برای کنکور وقت کم دارید و اصلاً فرصتی برای سرگرم شدن با تلفن همراه ندارید و برای کسب یه رتبهی خوب، عملاً باید به زندگی کردن در عصر حجر و دوران بدون تکنولوژی، کمکم عادت کنید!  بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که امسال رو با یه گوشی ساده سپری کنید تا دیگه دردسری بابت شبکههای اجتماعی و... نداشته باشید.
    موقع درس خوندن گوشی رو خاموش کنید تا یه وقت وسوسه نشید که سمت تلفن همراه برید و خیلی خوب و راحت مطالعه کنید.
معتادان دیجیتالی عزیز! اگر که اصلاً نمیتونید موبایلتون رو کنار بذارید، نرمافزارهای زیادی وجود داره که کارشون مدیریت کردن زمان استفاده از موبایل هستش و مشخص میکنن که چه زمانهایی تو روز میتونید از موبایلتون استفاده کنید که بهتون توصیه میکنم ازشون استفاده کنید.
    وقتی که گوشی رو خاموش میکنید، نگران عقب افتادن از اتفاقهای دنیا و سایر مسائل نباشید. و بعد از تموم شدن زمان مطالعه میتونید تمام اخبار دنیا رو دنبال کنید. بدونید که برای شما مهمترین اتفاق دنیا، کنکوره و لازم نیست که الکی ذهنتون رو درگیر سایر مسائل بکنید.


    تمامی موارد گفته شده یه سمت، بازیهای آنلاینی هم یه سمت دیگه! همونطور که تو همین فصل هم، تا حدودی به این مسأله اشاره شد، این سرگرمی به شدت اعتیادآوره و در یک کلام میشه اینطوری گفت که: بعد از نصب، چند ماه بعد میفهمید که چه اشتباه بزرگی کردید!

    تلفن همراه مثل یک شمشیر دو لبه است، از یک طرف به علت گسترده شدن روابط اجتماعی و پیشرفت تکنولوژی و خدمات ارتباطی، یکی از اجزای جداناشدنی در زندگی افراد است و بسیار کارگشاست و از طرف دیگر، داشتن امکانات جانبی این دستگاه، گاهی سبب میشود که افراد به طور سرسامآور، زمان بسیار زیادی را به استفاده از آن اختصاص دهند.

البته برای داوطلبان کنکور، وجه منفی که بیشتر مطرح میباشد از بین بردن زمان است و این چیزی نیست که بتوان به سادگی قابل مدیریت باشد، برای همین هم راحتترین کار درگیر نکردن ذهن با این ابزار است و در صورتی که واقعاً این امکان میسر نباشد، دوری جستن از اسمارتفونها و شبکههای مجازی و ... حداقل کاری است که یک کنکوری بایستی انجام دهد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب