image 1398-10-21

اردوی آنلاین نوروز

برای اردوی آنلاین نوروز ابهام و امید بسار در دل دارید . در میان بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری ، تعطیلات نوروز یا همان دوران طلایی سکوی پرش تعریف شده . اما  اکثر داوطلبان نمی­دانند که چگونه به بهترین شکل از این دوران برای مطالعه و جمع­بندی دروس خود استفاده نمایند. در تعطیلات نوروز چه ساعاتی از روز را به مطالعه میتوان پرداخت؟ تو تعطیلات نوروز چقدر باید درس بخونم؟ چند روز استراحت کنم؟ چند روز درس بخونم؟ کِی بیدار شم؟ کِی بخوابم؟

معمولاً بیشتر بچه ها به این نتیجه میرسن که باید تو این ایام برای درس خوندن به اندازه کافی وقت کنار بذارن، اما حواستون باشه خیلی احساسی عمل نکنید! به قول سعدی شیرازی «رهرو آن نيست كه گه تند و گهی خسته رود / رهرو آنست كه آهسته و پيوسته رود» و استمرار در هر کاری مهمترین اصله.

اردوی مطالعاتی نوروز :   اغلب اوقات بخاطر رسم و رسومات عید و دیدو بازدید اقوام نمی­توان انتظار داشت که خانه­ ها آن آرامش و سکوت همیشگی را داشته باشند؛ همین امر سبب شده تا برخی مؤسسات آموزشی برای رفع این مشکل به برگزاری اردو مطالعاتی نوروزی اقدام نمایند. در واقع هدف از برگزاری این اردوها، افزایش آمادگی و توانایی­های دانش آموزان برای شرکت در کنکور می­باشد. اردوی مطالعاتی نوروز برای دانش آموزان فرصتی تکرار نشدنی است که می­توانند به مرور و بازخوانی مباحث بپردازند و از این بازه­ی زمانی مفید برای مطالعه و جمع­بندی دروسشان استفاده کرده و با تمرکز کافی و با آرامش بیشتر دروسی را که در نیم سال اول مطالعه کرده‌اند را برای بار مجدد مرور کنند.

اما داوطلبان کنکور را در برخورد با اردوی مطالعاتی نوروز به سه گروه تقسیم میکنیم و به هر یه گروه برای فرصت مطالعاتی نوروز راهکار می دهیم . گروه اول افرادی که مستقل خودشان بی کمک برنامه نوروز می خواهند بخوانند . 

گروه اول داوطلبان مستقل کنکور سراسری در برنامه مطالعاتی نوروز

روز اول عید نوروز و سیزده بدر رو کامل به استراحت و تفریح بگذرونید و کرکره درس خوندن رو پایین بکشید. (یادتون باشه که کل عید رو باید درس بخونید، پس ۲ روز استراحت، مشکلی ایجاد نمیکنه) از اون طرف، بقیهی روزها حسابی مشغول درس خوندن بشید و کمتر از ۸ ساعت هم نخونید. تا به شکلی مناسب از این ایام استفاده کنید.

هر چقدر شروع مطالعه به ساعات ابتدایی صبح نزدیکتر باشه، شما راحتتر هستید و آخر وقت میتونید بشینید پای برنامههای تلویزیون و از تماشای اونا لذت ببرید و حتی شاید تونستید یه مهمونی مختصری هم برید. اما از اون سمت هم به بهونه مهمون اومدن، فیلم دیدن یا حتی درس خوندن تا دیروقت بیدار نمونید. هر چی شب بیشتر بیدار بمونید، صبح دیرتر از خواب بیدار میشید و خواب آلوده تر هستید.
سعی کنید حداقل ۶ تا زمان مطالعه داشته باشید و به ازای هر ۳-۲ درس اختصاصی، یه درس عمومی تو برنامه تون قرار بدید. البته خیلی بهتره که بعد از هر درسی که خوندش نسبت به بقیه سختتره یک درس که خوندنش راحتتره رو قرار بدید.
سعی کنید زمان هر مطالعه کمتر از ۱ ساعت و بیشتر از ۲ ساعت نشه تا هم بتونید یه جمعبندی مختصر و مفید داشته باشید و هم اینکه فقط یه درس نخونید و وقت برای خوندن بقیهی درسها هم داشته باشید.
بعد از نهار، یک ساعتی رو برای استراحت کنار بگذارید. حتی میتونید یه چرت مختصر و مفید هم بزنید تا حسابی سرحال بشید. روزهای تعطیل عید فقط روز اول و سیزده بدر هستند. بقیه روزها رو تعطیل نکنید. دوران عید رو فقط به ۱۳ روز ابتدا فروردین محدود نکنید و میتونید چند روز قبل و بعد از عید رو هم به این ایام اضافه کنید.

کسی که به نحو احسن از تعطیلات نوروز استفاده نکند، شانس قبولی خود را در کنکور به شدت کاهش میدهد. لازم به ذکر است که این دوران به ۱۳ روز عید منتهی نمیشود و بر اساس تقویم و برنامه مدارس عملاً ۲ الی ۳ روز پایانی اسفند ماه و چند روز بعد از ۱۳ فروردین را نیز میتوان به آن افزود تا داوطلبان زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشند.اردوی مطالعاتی نوروز 

گروه دوم کسانی که به اردوی نوروز حضوری نیاز دارند : 

در این اردوها داوطلبان از صبح تا شب براساس یک برنامه مشخص و منظم، درس می­خوانند و همچنین جلساتی برای رفع اشکال در نظر گرفته و نظم اردو کنترل می­شود؛ شما داوطلبان عزیز در جمع رقبا و سایر داوطلبین شرکت­ کننده در اردو قرار گرفته و این امر سبب فعالیت بیشتر شما در مطالعه می­شود. اگر داوطلبان با تعهد و دقت به اجرای برنامه ­ریزی مشاوری با تجربه در تعطیلات، اقدام به مطالعه و جمع­بندی دروس نمایند، به طور قطع در آزمون­های بعد از عید جهش بسیار خوبی خواهند داشت. این بازه زمانی باعث می­شود تا بعد از تعطیلات عید نیز با جدیت بیشتری به ادامه مطالعه دروس خود بپردازند و پیشرفت چشمگیری در نتایج خود داشته باشند.

اردوهای نوروزی خوب
اردوی مطالعاتی نوروز :  در این نوع اردوها که توسط مدارس برگزار می‌شود، طی یک برنامه مشخص و منظم، دانش‌آموزان از صبح تا شب درس می‌خوانند و جلساتی برای رفع اشکال آن‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود و نظم اردو به شدت کنترل می‌شود. بچه‌ها در جمع سایر داوطلبان قرار می‌گیرند و فعال‌تر می‌شوند. این اردوها برای داوطلبانی که در خانه شرایط مناسبی برای مطالعه ندارند یا کسانی که عادت به مطالعه‌ی فشرده در طول روز ندارند و دچار یأس و دلسردی شده‌اند مؤثر است.
مزایای اردوهای مطالعاتی نوروز
محیط مناسب باید فضایی آرام با دما و نور مناسب داشته باشد که فراهم کردن این محیط آرام از اولین وظایف مسئولان برگزاری یک اردو مطالعاتی است.

کنکوریها در اردوهای مطالعاتی داوطلبانی هستند که تصمیم جدی برای رشد در روند مطالعاتی خود دارند و همین امر سبب ایجاد حس رقابتی بسیار مناسبی برای شرکت­ کنندگان در اردو می­شود که از خسته و ناامیدشدن آن ها تا حد بسیار زیادی کم خواهد کرد.

ساعات مطالعه داوطلبان در اردوی مطالعاتی افزایش می­یابد؛ وجود مقررات و نظمی خاص در اردو به داوطلبان یاد می­دهد که باید در طول یک روز آن مقدار زمانی را که برای مطالعه دروس در نظر گرفته­ اند را به طور کامل به مطالعه اختصاص دهند.

تنظیم وعده­ های درسی در برنامه ­ی مطالعاتی نوروز به گونه­ ای است که نشستن­ های طولانی مدت، تست­ زدن­های حجمی و سرعتی و جمع­بندی اصولی هر مبحث، به خوبی تمرین می­شود.

ممکن است داوطلبان در طول این دو هفته مطالعه از نظر علمی یا انگیزشی برای مطالعه دچار مشکل شوند.

در ایام نوروز چون پیوسته در حال مطالعه هستید سؤالات و مشکلات شما نیز بیشتر بوده و حضور مشاوران حرفه­ای و کارامد می­تواند تأثیر فراوانی در سرعت پیشرفت و رفع مشکلات شما داشته باشد.

استانداردهای اردوی نوروزی
1- حضور دبیر در اردو

2- ارائه برنامه ریزی شخصی با توجه به وضعیت و سطح دانش آموزان

3- حضور مشاور مستقر (نه دستیار و پشتیبان ! ) 

4- فضای آرام و مجهز 

5- محیط امن ، سالم و علمی تحت نظارت آموزش و پرورش

6- آزمون های تعیین سطح پیشروی مستمر

 

گروه سوم ، داوطلبان اردوی آنلاین نوروز

اردوی آنلاین عید  چیست ؟ اردوی آنلاین عید یک خلاقیت از همکاری مشترک سایت یه مشاور و آزمون آنلاین هدف هست . در اردوی آنلاین عید  شما با برنامه ریزی هوشمند تحت وب ، مشاوره و پشتیبانی روزانه و آنلاین ، بررسی نتایج پیشرفت ، آزمون های مبحث روزانه ، ویدیو های مشاوره روزانه و کلی همکاری ها و همراهی های غیر قابل تصور مواجه خواهید بود . تاثیر ورود تکنولوژی به آموزش برای نسل شما فوق العاده موثره . اخبار اردوی آنلاین عید  رو در سایت دنبال کنید . 

    سعی کنید که حتماً از اردوهای عید استفاده کنید، با این کار خیلی دغدغه هاتون مثل داشتن برنامه ای مناسب برطرف میشه .  چند روز قبل از عید معمولاً همه دچار یک بحران میشن و اون هم بی برنامگی به جهت روزهای پایان ساله، این زمان بهترین فرصت برای اینه که نقاط ضعفمون رو بهبود ببخشید.

اردوی آنلاین عید  تمام استاندارد های یک اردوی نوروزی مطالعاتی تمام عیار را دارد . برنامه استاندارد ، نظارت و مشاوره روزانه ، ویدیوهای استراتژی پیشروی ، ویدیوهای انگیزشی روزانه ، همراهی با برنامه های پیشروی ، ثبت برنامه هوشمند و تحت وب ، آنالیز روزانه پیشروی ، آزمون های مبحثی مرتبط با برنامه انتخابی و کلی چیزای خوب دیگه .

شرکت کنندگان در اردوی آنلاین عید  می توانند با کمترین هزینه ، در هر جای ایران همراه آزمون های آنلاین هدف و سایت یه مشاور باشید . 

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب