image 1398-10-16

اردوهای مطالعاتی درایام نوروز مفید است؟

چرا رفتن به اردوهای مطالعاتی به خصوص درایام نوروز مفید است؟ تعطیلات عید خونه درس بخونم یا برم اردو؟ نمیشه برم کتابخونه؟ از این همه اردوهای مختلف کدوم یکی را انتخاب کنم؟

رفتن به اردوهای مطالعاتی که تو عید برگزار میشن حتی برای کسایی که فضای خونه برایشون مهیاست به چند دلیل توصیه میشه:

 وجود برنامه ای منسجم برای مطالعه دروس مانع از آشفتگی ذهن میشه.

 فضای پویایی که تو اردو هست باعث بالاتر رفتن روحیه افراد میشه و مانعی در مقابل خستگیه. به علاوه اینکه افراد درگیر مسائل حاشیهای مثل دید و بازدید نمیشن.

 ارائه جزوات هم به نوبه خودش باعث انسجام مطالعه میشه.

 با امتحانهایی که ازتون میگیرن، امکان بررسی روند تحصیلی فراهم میشه.

 وجود مشاورین تحصیلی باعث میشه که کاری به جز درس خوندن نداشته باشین و تا حد بسیار زیادی مانع از بی نظمی در اجرای برنامه میشه.

    اگه خونه نموندید و اردو هم برنامه درسی مشخصی نداشت و فقط مسئولان فضای دنج و راحتی رو برای درس خوندنتون آماده کردن و مشخص نیست که هر درس رو باید تو چه روزی و چقدر بخونید، حتماً یه برنامه درست و حسابی داشته باشید که حتی یک دقیقه رو هم از دست ندهید. البته برای با برنامه درس خوندن لازم نیست که حتماً اردو برید و اگه خونه درس میخونید هم باید منظم و با برنامه باشید.
    همراه داشتن موبایل، تبلت، لپتاپ و سایر این عزیزان رو در تعطیلات نوروز فراموش کنید! اگه اشتباه نکنم تو تعطیلات نوروز هدف شما درس خوندن و خلاص شدن از همین چیزا بوده!
    حتماً برنامه پیشنهادی عید رو با مشاور بررسی کنید تا هر تغییری که لازم هست رو، اعمال کنید.
    اردویی که از صبح تا شب کلاس داره، بر خلاف ظاهر خوبش معمولاً خوب از آب در نمیاد، چون دیگه وقتی برای درس خوندن خودتون باقی نمیمونه و سعی کنین از اردوهای مطالعه محور استفاده کنین، مخصوصاً اگه اونجا کلاس جمعبندی یا معلم رفع اشکال داشته باشه.
    وجود آزمونهایی که معمولاً به طور روزانه گرفته میشن، باعث فهمیدن اثربخشی مطالعه میشن و اینکه چقدر به مباحث مسلط هستین. حتی اگه اردویی که شرکت میکنین ازتون آزمون نمیگیره، خودتون یک ساعتی از روز رو برای آزمون در نظر بگیرید.

    یکی از رسوم خوبی که در چند سال اخیر پررنگ شده است، برگزاری اردوهای مطالعاتی در تعطیلات نوروز توسط مدارس و مؤسسات به طور گسترده میباشد تا دانش آموزانی که امکان مطالعه در منزل را ندارند و یا از برنامه مناسبی در عید برخوردار نیستند، بتوانند به شکلی مناسب درس بخوانند. به دلایل مختلف از جمله مواردی که در بالا اشاره شد، شرکت کردن در این اردوها - مشروط به تحقیق و بررسی کامل برنامههایی که در اردو انجام میشود - به داوطلبان کنکور توصیه میگردد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب