image  1398-11-10   3 دقیقه

آیا ویدیوهای آموزشی مفید است ؟


ویدیوهای آموزشی چه نقشی در یادگیری ایفا میکنند؟ آیا ویدیوهای آموزشی مفید است ؟  DVDهای آموزشی بخرم باهاش درس بخونم؟ به نظر من همه اینا الکیه، مگه میشه آدم با ویدیوهای آموزشی درس رو یاد بگیره؟

یکی از راههای فهمیدن درس که خیلی تو دل دانش آموزها جا باز کرده، استفاده از ویدیوهای آموزشی است، از اونجایی هم که دیدن ویدیوهای آموزشی تدریس، به بعضی از بچه ها کمک می کنه تا بهتر مطالب رو یاد بگیرن، ممکنه تعداد کمی از اونها همین که چهار تا  DVD خریدن، کلاس و مدرسه رو تعطیل کنند و دیگه پاشون رو هم از تو اتاق بیرون نذارن که نکنه وقتشون تلف بشه! اما این گروه به این موضوع توجه نمیکنن که دیدن ویدیوهای آموزشی هر چقدر هم که معلم هاش مطالب رو خوب درس داده باشند، اصلاً نمیتونه جای درس دادن معلم رو بگیره و نباید خیلی احساسی برخورد کنن.

در هر صورت استفاده از این ابزار آموزشی مفیده ولی قبل از تهیه حتماً با معلم و مشاورتون بررسی های لازم رو انجام بدین.

از اونجایی که هرچیزی خوب و بد داره، ویدیوهای آموزشی هم از این قضیه مستثنی نیستن و واقعاً بعضی از این مجموعه ها از کیفیت لازم چه آموزشی و چه تصویربرداری برخوردار نیست و بیش از اینکه دغدغه آموزشی داشته باشن، به فکر درآمدزایی هستن.

از طرفی هم بعضی از این ویدیوهای آموزشی به شدت خوب هستن و تأثیر عجیبی در یاد گرفتن بهتر مفاهیم دارن و حتماً قبل از تهیه هرویدیوهای آموزشی در مورد مدرس اون تحقیق کنید و از بچه هایی که از این مجموعه ها استفاده کردن، بپرسید و ببینید که چقدر به کارشون اومده تا یه وقت کلی پول و وقت رو هدر ندهید.


    درسته که استفاده ازویدیوهای آموزشی ، به صرفه تر از معلم خصوصیه ولی باز هم قیمتشون نسبتاً بالاست و شاید برای همه مقرون به صرفه نباشه.
    با چند بار دیدن یه ویدیوهای آموزشی خیلی از سوالهایی که دارید، برطرف میشه. اما بالاخره سوال هایی هم وجود داره که باید از یه نفر بپرسید. بنابراین فقط و فقط با دیدن فیلم تدریس، از پس کنکور بر نمی آیید.
    موقع دیدن ویدیوهای آموزشی فکر کنید که سر کلاس درس هستید نه تو سینما و حتماً نکته های مهم رو یادداشت کنید.

 

    شرط استفاده از آموزشهای تصویری، دسترسی نداشتن به کلاس درس مناسب است. در غیر این صورت دانش آموزان میتوانند با توجه به تدریس دبیر، مطالعه جزوه و حل کردن تمرین و نمونه سوال به تعداد کافی، مطالب درسی را یاد بگیرند.

اگر دانش آموزی قصد خرید ویدیوهای آموزشی را داشته باشد، مهمترین آیتم در انتخاب، کیفیت تدریس مطالب است. زیرا محصولات بسیاری در بازار هستند که کیفیت آموزشی پایینی دارند و باعث تلف شدن زمان و از بین رفتن هزینه زیادی میشوند.

پیشنهاد می کنیم سری به فروشگاه مجموعه های ویدیوهای آموزشی انتشارات هدف بزنید و رزومه بسیار غنی مدرسین ما را بخوانید . شاید در انتخاب بتوانیم به شما کمک کنیم...

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب