ورود به آزمون
کلاسور ارزیابی  1398-10-12   3 دقیقه و 30 ثانیه

کلاسور ارزیابی


کلاسور ارزیابی چیست و چه کاربردی دارد؟ کلاسور ارزیابی دیگه چیه؟ مرور کردن از روی کلاسور ارزیابی چه کمکی میکنه؟ اصلاً داشتن کلاسور ارزیابی به چه دردی میخوره؟

اهمیت و کاربرد کلاسور ارزیابی را از زبان مشاوران آزمون هدف یشنوید . همانطور که می دانیم از مهمترین کارهایی که بعد از آزمون باید انجام شود تحلیل آزمون می باشد. کلاسور ارزیابی روشی بسیار مفید برای راحت تر شدن تحلیل آزمون خود می باشد.

تو سال کنکور و به خصوص روزهای آخرش، طلا هم به اندازه وقت با ارزش نیست و نباید حتی یک دقیقه هم بدون برنامه باشید. بر خلاف تصور عموم که وقتکشی رو مساوی درس نخوندن میدونند، خیلی از بچه ها زمان زیادی رو با خوندن بیش از حد مطالب حاشیه ای یا قسمتهایی که بلد هستند و نیازی به چند بار خوندن ندارند،

هدر میدهند و به خیال خودشون از وقت به بهترین شکل ممکن استفاده میکنند! در صورتی که اینگونه نیست و اونطوری که باید، نقاط ضعفشون رو برطرف نمیکنند. یکی از راههایی که باعث مرور هدفمند دروس میشه، تهیه کلاسور ارزیابی هست.

 

کلاسور ارزیابی ، مخصوص سوالات غلط شما در آزمونهاست. شما با مشخص کردن بخشهایی که ایراد داشتید و یا سؤالهایی که غلط جواب داده بودید، نقاط ضعفتون رو پیدا میکنید و عملاً با وقتی کم، بهترین مرور رو انجام میدید.

    در حقیقت کلاسور ارزیابی ، ابزار اصلی مرور کردن شماست. ولی برای مرور کردن فقط به اون اکتفا نکنید و باز هم باید بقیهی کتابها و جزوه هایی که دارید رو بخونید.
    سوالات خیلی مهم یا نکته دار رو هم وارد کلاسور ارزیابی کنید، فقط تا جایی که میتونید از سوالات تکراری و بی اهمیت پرهیز کنید.


    تکمیل کلاسور ارزیابی تاریخ انقضا نداره و تا آخرین لحظه ای که درس میخونید، اگه مطلب مفیدی دیدید، توی کلاسور ارزیابی یادداشت کنید.
    با علامتگذاری، قسمتهایی رو که میخونید از بقیه جدا کنید تا بدونید که قبلاً تا کجا خونده بودید.


    سوال و جواب رو کامل بنویسید و از آدرس دادن پرهیز کنید، چون یکی از علتهای غلط جواب دادن سوالات، نفهمیدن درست صورت سواله.
    موقع انتخاب سؤال، خیلی هم لازم نیست که سختگیری کنین و اصلاً لازم نیست که بعضی از سؤالهایی که غلط جواب داده بودید رو وارد کلاسور ارزیابی کنین.

از ورود سؤالات غلطی که به علت اشتباهات محاسباتی، وارد کردن اشتباه گزینه درست تو پاسخبرگ و موارد اینچنینی که به افزایش بار علمیتون کمکی نمیکنه، اجتناب کنین .

 

    در هنگام مرور و دوره کردن مطالب، دانش آموزان نباید مطلب جدیدی را مطالعه کنند. به جای این کار باید به تثبیت دروسی که در گذشته مطالعه کردهاند، بپردازند. از این جهت، داشتن ابزاری مناسب و کاربردی مانند کلاسور ارزیابی ، سبب مرور بهینه و هدفمند مطالب خواهد شد.

زیرا در کمترین زمان ممکن، مطالب به شکلی مناسب مرور میشوند. به گونه ای که مطالعه نقاط ضعف در اولویت قرار میگیرد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب