ورود به آزمون
image  1399-1-11   3 دقیقه خواندن

چگونه تراز خود را افزایش دهیم؟


یکی از دغدغه های مهم شما عزیزای کنکوری، افزایش تراز آزمون های آزمایشیتون است. عوامل خیلی زیادی در سطح تراز شما نقش دارند، ما فرض میکنیم شما مطالعه ی صحیح و اصولی رو طبق مواردی که قبلاً بهتون گفتید انجام دادید و کارهایی قبل و حین و بعد آزمون برای افزایش تراز لازم هست که انجام بدید.

 

- اول از همه شب قبل از آزمون های آزمایشی اصلا به خودتون استرس وارد نکنید و با افرادی که بهتون انرژی منفی و استرس میدن صحبت نکنید. فقط به این فکر کنید که شما تمام تلاشتون رو برای آزمون کردید و اصلاً به نتیجه فکر نکنید، فکر کردن به نتیجه ی آزمون فقط استرس شمارو افزایش میده.

 

- دو روز آخر منتهی به آزمون رو به مرور و تست زنی مطالب مطالعه شدتون، اختصاص بدید تا همگی مطالب مجدد براتون دوره و جمع بندی بشه.

 

- شب قبل آزمون شام سبک بخورید، از غذاهای پر ادویه و چرب، دوری کنید. اگر غذای گوشتی میخواید بخورید از گوشت گوساله استفاده نکنید و ماهی بخورید و به هیچ وجه بعد از ساعت 23:30 نخوابید، چون باید انرژی کافی برای سر جلسه آزمون داشته باشی و اگر دیر بخوابید خواب عمیق و واقعی سلول های مغزیتون رو از دست میدید و با ذهن خسته سر جلسه حاضر میشید.

 

- حتماً صبح آزمون، صبحانه مقوی بخورید چون تاثیر زیادی روی عملکرد مغزتون داره، صبحانه بهتره شامل گردو، عسل، آب پرتقال، موز و مواد غذایی دارای قند طبیعی باشد. مقداری خشکبار مثل گردو و بادام و فندق، خرما و کشمش همراه خودتون سر جلسه ببرید و میل کنید که قند بدنتون افت نکنه و با تمام انرژیتون سوالات رو حل کنید.

 

 حالا فرض میکنیم شما سر جلسه آزمون آزمایشی هستید.

 

- بهتر هستش که طبق ترتیب دروس دفترچه پیش برید، به این علت که اگر بخواهید مدت طولانی از یک نیمکره مغزتون کار بکشید و روی دو درس مثلاً مفهومی استدلالی (عربی و ادبیات) بمونید مغز به شدت خسته میشه و راندمانش کاهش پیدا میکنه ولی اگر درسی هست که شما هم بهش علاقه دارید و هم تسلط کامل روش دارید میتونید از اون درس آزمون رو شروع کنید که هم اعتماد به نفستون تقویت بشه و هم زمان برای باقی درس ها ذخیره کنید البته به شرطی که نتیجه ی مثبت از این کار بگیرید. زمان آزمون آزمایشی امتحان کنید و اگر تاثیر مثبت داشت زمان آزمون کنکور به کار ببرید.

 

- زمان آزمون به هیچ وجه به اطرافتون کار نداشته باشید اینکه بررسی کنی بقیه سوال چندمن و سر چه درسین هیچ کمکی بهتون نمیکنه و فقط استرس بهتون وارد میکنه.

 

- در مقابله با سوال سخت استرس نگیرید و روحیتون رو از دست ندید یادتون باشه که سوال سخت برای بیشتر افراد سخته پس اکثریت یا جواب نمیدن یا اشتباه جواب میدن، پس اگر از سوال گذر کنی و وقتش رو به سوال دیگه ای بدی بُرد کردید نسبت به شخصی که اشتباه جواب داده و یا وقت زیادی روی سوال گذاشته و استرس گرفته.

 

یادتون باشه خیلی از طراحا سوالات سخت رو ابتدای سوالات میارن که شمارو به چالش بکشن به هیچ وجه سر هیچ سوال سختی خودتونو نبازین.

 

حالا فرض میکنیم که آزمون رو دادید و به منزل برگشتید.

 

اگر نتیجه ی مطلوبتون رو به دست نیاورید به هیچ وجه غصه ی آزمون رو نخورید دیگه اون آزمون برای شما فقط یک تجربه است و اگه جا نزنی قطعاً یه شانس دیگه برای جبران داری، وظیفه شما اینه که تحلیل و آنالیز آزمون رو انجام بدید که متوجه بشید ایراد و اشکالاتتون از کجاست، پیش تر کامل راجبش براتون توضیح دادیم و به مطلب تحلیل آزمون مراجعه کنید و به همون شیوه عمل کنید. ما علاوه بر توصیه های امروزمون پیش تر، تکنیک های آزمون هم براتون توضیح دادیم که با اجرا کردن آن ها تراز شما تا حد زیادی پیشرفت میکنه. یادتون باشه که حتماً به خودتون قول بدید که هر چقدر شرایط سخت بود براتون به هیچ وجه،

 

جــــــا نزنید و از رویــــــــــاهاتون دست نکشید..

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب