image 1398-10-10

وسایل مورد نیاز در روز آزمون

در روز آزمون همراه داشتن چه وسایلی ضروری است؟ سر جلسه چه کارهایی رو نباید انجام بدم؟ چه وسایلی باید با خودم بردارم؟ چرا همه میگن با مداد نوکی جواب ندم؟ اگه سالن حوزه گرم بود چیکار کنم؟

از اونجایی که علاج هر واقعه قبل از وقوعش هست، برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، باید بهترین راه حل رو انتخاب کنید. یعنی ذهنتتون نباید درگیر مسائل حاشیه ای بشه و با تمام قوا به اصل مطلب بپردازید. که میشه جواب دادن به سؤالات دفترچه.

یه کار خیلی خوب، تهیه فهرستی از مواردیه که سر جلسه آزمون برای شما دردسرساز خواهند شد و برای مقابله با هر کدام چند راه حل رو انتخاب کنید تا با آمادگی کامل به مصاف کنکور برید.

    حتماً ۲ یا ۳ تا مداد HB نرم با خودتون ببرید که هم پررنگ باشه و هم اینکه راحت پاک بشن.
    استفاده از مداد نوکی یا همون اتود به چند دلیل توصیه نمیشه. اول اینکه اگه اِتودِتون خراب بشه هیچ کاری نمیتونید بکنید و علاوه بر استرس زیاد، وقت رو هم دست میدید! دوم اینکه چون نوشتههای مداد نوکی براقتر از مداد معمولیه ممکنه که موقع تصحیح پاسخبرگ توسط اسکنر، بعضی از پاسخها خونده نشن. دلیل سوم هم احتمال پاره شدن پاسخنامه به علت تیز بودن نوک مداد نوکیه و سطح اتکای کمی هم که داره باعث هدررفتن بیشتر وقت میشه.
    از هر وسیله ای ۲ تا ببرید؛ ۲ تا تراش، ۲ تا پاک کن، مداد و ...
    یه بطری آب یخ همراه داشته باشید تا هم گرما اذیتتون نکنه و هم از تشنگی فرار کنید.
    یه ساعت مچی عقربهای هم با خودتون به حوزه ببرید که وقت از دستتون در نره. و به موقع سؤالات هر درس رو جواب بدید.
    برای اینکه دچار ضعف نشید، تغذیهای مناسب همراه خودتون ببرید. (به سؤال مربوط به تغذیه مراجعه کنین.)
    اگه دچار بیماری هستید و باید سر جلسه دارو مصرف کنین، حتماً چند روز قبل به پزشک مراجعه کنین. علاوه بر این قبل از شروع آزمون با مراقبان، هماهنگیهای لازم رو هم به عمل بیارید.
    با توجه به آزمونهایی که تا حالا شرکت کردهاید و جوی که بر اونها حاکم بوده، ممکنه که یک سری موارد، علاوه بر موارد فوق برای شما حاشیهساز بشن که باید برای اونها هم فکر بکنین و حتماً از مشاورتون کمک بگیرین تا اونها رو به بهترین شکل ممکن مدیریت کنین.

    کوچکترین مشکل در جلسه آزمون به علت داشتن استرس زیاد و کم بودن زمان، به فاجعه ای بزرگ تبدیل خواهد شد. مناسبترین راه حل برای جلوگیری ازوقوع مشکلات، پیشبینی خوب و داشتن شناخت کافی از آنها میباشد. داوطلبانی هم که شناخت کاملی از شرایط آزمون داشته باشند، برای هر مشکلی بهترین راه حل را به کار خواهند گرفت. بر همین اساس به داوطلبان توصیه میشود که قبل از کنکور از نظرات افرادی که تجربهی شرکت در این آزمون را داشته اند، استفاده کنند و با آمادگی کامل در جلسه حضور یابند.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب