image  1398-10-5   3 دقیقه

نبایدهای جلسه کنکور


نبایدهای جلسه کنکور چیست ؟ چه کارهایی را نباید در جلسه کنکور انجام داد؟ چرا میگن جوابها رو یک دفعه وارد نکنیم؟ سر جلسه چیکار کنم که احتمال اشتباه کردنم کمتر بشه؟ چیکار کنم کنکورم خراب نشه؟

در جای دیگری هم گفته بودم که بعضی وقت ها میشه که کاری رو خیلی خوب و دقیق انجام داده باشیم و همه چیز تا لحظه آخر بر وفق مراده که ناگهان با یه اشتباه، فاجعه به بار میاد و همه زحمات دود میشه و به هوا میره و انگار نه انگار که با موفقیت فقط یه قدم فاصله داشتیم.

انجام دادن بعضی از کارها در روز کنکور درسته که غیر منطقی نیست ، ولی وقتی دقیقتر نگاه کنید، میبینید که ممکنه همون کارها تمام زحماتی رو که تو یک سال کشیده بودید، در ۴ ساعت از بین ببره و رتبه ای رو که لایق گرفتنش بودید، به دیگران هدیه کنید.

 

نبایدهای جلسه کنکور 

 

با تمام تجهیزات در جلسه حاضر بشین، از مداد و پاک کن گرفته تا ساعت و آب معدنی.
 تمام مواردی رو که در مورد تنظیم زمان دفترچه گفته شده بود، رعایت کنید. جوابها رو جمع نکنید تا یه دفعه وارد پاسخنامه کنید.

خطر این کار خیلی زیاده و ممکنه که با جابهجا وارد کردن یک گزینه ، تمام سؤالات بعدی رو هم اشتباه وارد کنید. به علاوه اینکه با تمرکز کردن روی سؤالات، ممکنه که متوجه گذر زمان نشید و حتی برای وارد کردن جواب سؤالات هم وقت کم بیارید!

منطقیترین کار اینه که پاسخ هر سؤال رو بلافاصله بعد از حل کردن، وارد پاسخنامه کنید. البته با این کار ممکنه چند ثانیهای وقتتون تلف بشه، ولی از اون طرف دیگه نگران اشتباه وارد کردن پاسخها یا نداشتن وقت برای پر کردن پاسخبرگ نیستید.

 

نبایدهای جلسه کنکور


به هیچ عنوان از خودکار برای حل کردن سؤالات استفاده نکنید تا اگه یک وقت لازم شد که نوشتههاتون رو پاک کنید، به دردسر نیفتید.
برای انرژی داشتن در جلسهی آزمون، از نوشابههای انرژیزا و مواد محرک استفاده نکنید،

البته قبلاً دربارهی معایب این مواد زیاد صحبت کردیم و میتونید سؤالش رو مطالعه کنید (سؤال بعدی این فصل رو هم حتماً بخونید.)
فقط گزینه هایی رو وارد پاسخنامه کنید که از درست بودنشون مطمئن هستید و به هیچ سوالی شانسی جواب ندید، چون خیلی از بچهها با شانسی جواب دادن، درصد کمتری رو کسب میکنند و حتی تو بعضی درسها درصدشون منفی میشه.


تا جایی که میتونید از انجام کار جدید پرهیز کنید و کما فی سابق از روشهایی که تو آزمونها داشتید استفاده کنید. (البته روشهای درست و منطقی)

اینکه میگویند «رشته های یک نفر پنبه شد»، داستان داوطلبانی است که با یک اشتباه نابخردانه، زحمات یک ساله خود را به باد میدهند و در نهایت نتیجه ای را کسب میکنند که نیاز چندانی هم به مطالعه کردن نداشته و حتی در بعضی مواقع، تحویل دادن پاسخنامه  خالی بسیار بهتر است!

و باید از انجام کارهای غیرمنطقی آن هم در جلسه کنکور پرهیز کرد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب