ورود به آزمون
شرکت در آزمونهای یک مؤسسه یا چند مؤسسه  1398-9-24   3 دقیقه و 30 ثانیه

شرکت در آزمونهای یک مؤسسه یا چند مؤسسه


شرکت کردن در آزمونهای یک مؤسسه بهتر است یا چند مؤسسه؟ برای اینکه بتونم با کنکور آشناشم، میتونم تو چندتا مؤسسه امتحان بدم؟ چند برنامه ای شدن دیگه چیه؟ ایرادی داره هر هفته آزمون بدم؟ خیلی بیحساب و کتاب نیست که میگن آدم با یه دست نباید چندتا هندونه برداره!

یکی از فواید آزمون دادن، با برنامه درس خوندنه. به طوری که آدم خودش رو مجبور کنه که حد فاصل هر آزمون برای آزمون بعدی آماده بشه و اینطوری از هدر رفتن وقت و انرژیش جلوگیری کنه.

حالا شرکت کردن در آزمون بیش از یک مؤسسه، به علت برنامهی متفاوتی که مؤسسات دارن، معمولاً اثر عکس داره و به جای اینکه زمینهی پیشرفت رو فراهم کنه، با بینظمی که تو برنامهی افراد ایجاد میکنه، باعث سردرگمی و حتی افت تراز میشه.

 

 همون اول که میخواهید ثبت نام کنید، برنامهی تمام آزمونهای مؤسسات رو بررسی کنین و ببینید که کدومشون بهتر از بقیه است و با برنامه مدرسه یا آموزشگاهتون هماهنگتره.


 تعداد آزمونهای یک مؤسسه نباید اونقدر زیاد باشه که وقت برای خوندن کم بیاد و نه اونقدر زیاد که نتونید درست و به موقع متوجه نقاط ضعفتون بشید و حد معمولش، ۲ یا ۳ هفته یک باره و در بیشترین حالت، فاصلهی زمانی بین ۲ آزمون نباید بیشتر از یک ماه باشه.


 علاوه بر تداخل برنامه، یکی از دلایلی که شرکت در آزمونهای چند مؤسسه خوب نیست، آزمون زدگیه. زیاد آزمون دادن به تدریج باعث خسته شدن آدم از آزمون و کم اهمیت جلوه دادنش میشه.
 ممکنه که برنامه تمام آزمونهای یک مؤسسه با برنامه تحصیلی شما یا مدرسه و آموزشگاهتون جور نشه و لازم شه که تو چند تا آزمون از یک یا دو مؤسسه دیگه هم شرکت کنین. برای اینکه بتونین انتخاب درستی داشته باشین و بعداً دچار بیبرنامگی نشین،

حتماً با نظر مشاورتون این کار رو انجام بدید و ترجیحاً آزمونهایی که انتخاب میکنین، آزمونهای برنامه ای نباشن (چون امکان تداخل برنامه آزمونهای ۲ مؤسسه خیلی زیاد میشه) و سعی کنین آزمونهایی که حالت جمعبندی و جامع دارند رو انتخاب کنین.


 تو همه آزمونهای ۲ یا ۳ تا مؤسسه شرکت نکنین، این کار قطعاً باعث چند برنامه ای شدنتون میشه. به علاوه اینکه وقت برای درس خوندن هم کم میارید.

 مواردی که از آنها به عنوان محاسن شرکت در آزمونهای کمک آموزشی نام برده میشود، اگر داوطلبی در نحوه شرکت در آزمونها اشتباه کنه به عنوان معایب آن آزمونها برشمرده میشود.


 مثلاً اگر تعداد آزمونهای آزمایشی، فراتر از یک حدی شود، داوطلبان آزمونزده میشوند و درجهی اهمیت آن آزمون کاهش میابد. اما در مورد اینکه شرکت در آزمونهای یک مؤسسه کافیست یا خیر،

اینگونه میتوان بیان کرد که بهتر است هر داوطلب تنها در آزمون یک مؤسسه شرکت کند اما اگر به هر دلیلی تمایل به این کار وجود نداشت، نباید انتخابها به گونهای باشد که باعث چند برنامه شدن داوطلب شود.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب