ورود به آزمون
برنامه مطالعاتی اساس آزمون یا برنامه مدرسه  1398-9-24   4 دقیقه

برنامه مطالعاتی اساس آزمون یا برنامه مدرسه


برنامه مطالعاتی دانش آموزان باید بر اساس آزمون باشد یا برنامه مدرسه؟ مدرسه یه چیز درس میده، آزمون یه چیز دیگه. نمیدونم چیکار کنم؟ میترسم اگه با برنامه مدرسه پیش برم، درسها تموم نشن.

از مهمترین ویژگی های برنامه استاندارد در  آزمون استاندارد ، تطبیق برنامه راهبردی آن با برنامه پیشروی دروس در مدارس است . معمولاً اینطوره که برنامه مدرسه و آزمون نباید زیاد با هم فرق داشته باشن،

چون قبل از شما مؤسسات خیلی به این موضوع فکر کردن و میدونن که اگه برنامه آزمون و مدرسه با هم تداخل داشته باشن، دانش آموزها از آزمون های موسسه خیلی استقبال نمیکنند. همینطور تیم برنامه ریزی مدرسه هم قبل از شروع سال تحصیلی،

برنامه آزمونهای مختلف رو حسابی بررسی کرده و آزمونی رو انتخاب میکنه که بیشترین هماهنگی رو با برنامهی مدرسه داشته باشه، با همه این تفاسیر و برنامهریزی ها، باز هم امکان تداخل برنامه مدرسه و آزمون وجود داره و اگه برنامهی درست و حسابی نداشته باشید، دود همهی این ناهماهنگی ها تو چشم شما میره.

اگه برنامهی آزمون عقبتر از درسهای مدرسه باشه، کار خیلی سختی ندارید و با یه بار مرور مطالب (به شرطی که بعد از درس دادن معلم خوب خونده باشید) برای امتحان آماده میشید.

 

  • وجود ناهماهنگی تا دو یا سه درس تو آزمون رو میشه یک کاری کرد. اگه از پس خوندن درسها براومدید (بیشتر عمومیها از این قاعده پیروی میکنند) که هیچ، ولی اگه درسها سخت بودند و تا دبیر درس نده متوجه نمیشید، برنامهی مطالعاتی شما همون چیزیه که تو مدرسه اجرا شده و نباید به نتیجهی آزمون تو اون یکی دو درس خیلی توجه کنید.
  • البته سعی کنین که هیچ درسی رو رها نکنین. حتی شده آسونترین قسمتهای هر مبحث رو بخونین تا سر جلسه به یکی دو تا سؤال هم که شده جواب بدین. این کار وقت زیادی رو از شما نمیگیره و باعث میشه که از تعداد زیادی سبقت بگیرید.
  • اگه ناهماهنگی آزمون و مدرسه سه چهار تا درس یا بیشتر بود، برنامه درسی رو مطابق با مدرسه جلو ببرید. در این حالت شرکت در آزمون کار خیلی درستی نیست و فقط وقت و انگیزه شما رو از بین میبره.
  • اگر هم که فارغ التحصیل هستین اصل کار شما با آزمونه حالا ممکنه تو یکی دو درسی هم با برنامه هماهنگ نشید! ولی باید تو بقیهی دروس با برنامه ریزی مناسب نتیجه خوبی رو کسب کنین.

    شرکت کردن در آزمونهای تستی برای تمامی دانشآموزان ضروری و از الزامات سال کنکور است. این موضوع تا زمانی که برنامهی مدرسه و آزمون با هم تداخل نداشته باشند، هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمیکند، ولی کوچکترین ناهماهنگی موجب آشفتگی دانش آموزان میگردد. مسلماً اولویت در برنامهریز درسی باید با مدرسه باشد و هرگونه ناهماهنگی در برنامه مطالعاتی و آزمون باید برطرف گردد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب